Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Czy to już koniec spadków na Bogdance i Action?

W dzisiejszym odcinku odnajdą Państwo szczególnie interesujące sygnały. Na pierwszym planie znajduje się Bogdanka, na której wykresie zaczynają się pojawiać pozytywne sygnały odwrócenia trendu. Kolejny potencjalny sygnał kupna wysyła w naszą stronę spółka Action. ABC Data z kolei rysuje na wykresie klarowną spadającą gwiazdę, która może zwiastować korektę.


 

Analiza techniczna live odbędzie się w poniedziałek 22.06 o 14:00!

Każdy uczestnik będzie mógł zgłosić 2 spółki, a nasz analityk omówi je na żywo

 

Weź udział 


 

Sygnał pozytywny:

 

         1. Bogdanka

             Poziom docelowy: 71,70 zł

             Stop loss: 55,99 zł

             Potencjalny zysk: 19%

             Ryzyko: 7%

             Zysk/ryzyko: 3:1

 

 

Akcje spółki Bogdanka od końcówki listopada 2013 roku znajdują się w trendzie spadkowym. W ostatnich dniach spadki na tym walorze nabrały większego tempa,  do takiego stopnia, że w przeciągu kilku sesji spadły o ponad 25 zł. W dniu wczorajszym jednak pojawiły się oznaki zwiększające prawdopodobieństwo zakończenia spadków. W dołku fali 5 pojawiła się formacja przenikania, która dzisiaj została potwierdzona świecą wzrostową. Dodając do tego sygnału zwiększone wolumeny w dołku fali 5 powstaje potencjalny sygnał kupna. Należy jednak pamiętać, że ostatnie sesje na tym walorze są nieprzewidywalne, dlatego spadki mogą się przedłużyć. W celu zabezpieczenia swojej pozycji przed spadkami można ustawić zlecenie stop loss na poziomie 55,99 zł. Istotnym poziomem w przypadku wzrostów będzie 71,70 zł, gdyż właśnie taka w cenie była największa korekta ruchu spadkowego. Przebicie tego poziomu będzie sygnałem rozpoczęcia impulsu wzrostowego, a odbicie się od niego spowoduje, że ruch ten będzie jedynie korektą wyższego stopnia w trendzie spadkowym.

 

Nie widać końca problemów Bogdanki, gdyż w dniu dzisiejszym pojawiła się informacja, iż związkowcy z LW Bogdanka weszli w spór zbiorowy z Zarządem spółki, w tej sytuacji nie wykluczają przeprowadzenia strajku w kopalni. Konflikt dotyczyć ma m.in tego, iż związkowcy są przeciwni zlecaniu tak dużej ilości prac firmom zewnętrznym, gdyż wpływa to na obniżkę ich płac oraz redukcję miejsc pracy.

 

 Śledź sygnały techniczne na tym walorze w serwisie ATSkaner.pl

 

 

Pełna analiza wyłącznie dla zalogowanych członków SII

 

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 5 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Czy to już koniec spadków na Bogdance i Action?
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie