Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Czy banki zapowiadają hossę na GPW?

Wczorajsza sesja zakończyła się formacją objęcia hossy na wykresie indeksu WIG20. Spowodowało to ukierunkowanie naszych poszukiwań na największych spółkach naszego rynku. W dzisiejszym odcinku prezentujemy Państwu dwie spółki z WIG20 - PKO BP i Tauron, oraz jedną z mWIG40 - Getin Noble Bank.


 

Analiza techniczna live odbędzie się w poniedziałek 15.06 o 14:00!

Każdy uczestnik będzie mógł zgłosić 2 spółki, a nasz analityk omówi je na żywo

 

Weź udział 


 

Sygnały pozytywne:

 

1. PKO BP

             Poziom docelowy: 37,80 zł

             Stop loss: 32,04 zł

             Potencjalny zysk: 13,5%

             Ryzyko: 3,7%

             Zysk/ryzyko: 3,6:1

 

 

Akcje Banku Polskiego PKO znajdują się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Na wykresie możemy zobaczyć, iż obecnie ma miejsce zakończenie średnioterminowej fali 2 i rozpoczęcie fali 3. Spowodowane jest to pojawieniem się w dołku fali 2 formacji młota na dużym wolumenie, która została potwierdzona formacją objęcia hossy kilka dni później. W takiej sytuacji możliwe są wzrosty do poziomów szczytu fali 1, czyli 37,80 zł. Zlecenie zabezpieczające może zostać ustawione poniżej formacji młota, czyli na poziomie 32,04 zł.

 

Ważną informacją dla akcjonariuszy mogą być dalsze plany akwizycyjne ze strony banku. Podczas konferencji Wall Street 19 Prezes Jagiełło odniósł się do udziału PKO BP w repolonizacji sektora: "Jeżeli chodzi o udział PKO BP w repolonizacji i ewentualne przejęcia z naszej strony, to nie mówimy nie. Póki co jednak chcemy w pełni skorzystać z możliwości, jakie dało nam nabycie Nordei, ponieważ nasi akcjonariusze - mimo iż umowa została zawarta w 2013 roku - wciąż nie mogli zobaczyć owoców tej transakcji. Synergie kosztowe wynikające z tej transakcji będą widoczne w sprawozdaniach PKO już w drugiej połowie tego roku."

 

 Śledź sygnały techniczne na tym walorze w serwisie ATSkaner.pl

 

Pełna analiza wyłącznie dla zalogowanych członków SII

 

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 5 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

19.03.2018, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników rocznych Grupy PZU za 2017 rok

19.03.2018, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników rocznych Grupy PZU za 2017 rok

Zapraszamy do udziału w czacie inwestorskim z Grupą Kapitałową PZU, który odbędzie się 22 marca (czwartek) o godz. 12:00. Na pytania inwestorów odpowie Tomasz Kulik, Członek Zarządu PZU SA i PZU Życie SA.

Zobacz więcej

Czy banki zapowiadają hossę na GPW?
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie