Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Wezwanie na akcje Agory po 12 zł

© Coloures-pic - Fotolia.com

Agora ogłosiła ofertę zakupu nie więcej niż 1 138 380 akcji własnych. Ilość ta stanowi 2,23% obecnego kapitału zakładowego.

 

Cena w buy backu wynosi 12 zł i oznacza, że spółka przeznaczy na ten cel maksymalnie 13,66 mln zł. W ramach wezwania objęte są też akcje imienne:

 

„Podmiotami uprawnionymi do uczestniczenia w Ofercie są wszyscy akcjonariusze Spółki. W ramach Oferty Spółka nabędzie nie więcej niż 1.138.380 akcji, na które składa się 771.960 akcji na okaziciela notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz 366.420 akcji imiennych” – ujęto w oficjalnym komunikacie bieżącym spółki.

 

Na dzień ogłoszenia oferty akcjonariuszem uprawnionym z akcji imiennych jest Agora-Holding Sp. z o.o. Podmiotem pośredniczącym w przeprowadzeniu i rozliczeniu oferty jest Dom Maklerski BZ WBK. Przyjmowanie ofert sprzedaży akcji rozpoczyna się 7 kwietnia i potrwa do 17 kwietnia 2015 roku. Datą rozliczenia transakcji jest 24 kwietnia tego roku. Spółka zastrzega jednak sobie prawo do odstąpienia od przeprowadzenia oferty zarówno przed jak i po jej rozpoczęciu, jak również do zmiany wszystkich niezapadłych terminów. Obecnie Agora posiada 2 500 000 akcji własnych (4,91% kapitału zakładowego), które nabyła poprzez ofertę nabycia akcji własnych przeprowadzoną w sierpniu ubiegłego roku. Przypomnijmy, że uchwalony Program Nabywania Akcji Własnych Agory z 24 czerwca 2014 roku upoważnia spółkę do nabycia łącznie 3 638 380 za maksymalnie 50,94 mln zł w ramach jednej lub dwóch ofert.

 

Procedura składania ofert sprzedaży przez akcjonariuszy została szczegółowo przedstawiona w komunikacie spółki w punkcie siódmym. Komunikat znajduje się tutaj.

 

Od początku roku akcjonariusze Agory mają prawo do zadowolenia. Kurs wzrósł z około 7,5 zł do 10,5 zł i obecnie zatrzymał się przy średnioterminowej linii trendu spadkowego. Tworzy ona obecnie opór wraz z ostatnim lokalnym szczytem w przedziale 10,6-10,7 zł. Wsparciem z kolei jest poziom 9,7 zł 

 

Agora S.A. - Analiza Techniczna

Źródło: Stooq.pl

 

Źródło: Agora S.A.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Wezwanie na akcje Agory po 12 zł
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie