Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Raiffeisen Bank Polska wystawiony na sprzedaż?

© ktsdesign - Fotolia.com

Raiffeisen Bank Polska wystawiony na sprzedaż – poinformowały agencje Reuters i Bloomberg. Właściciel banku - Raiffeisen Bank International będzie korzystał z usług doradczych Citigroup przy procesie poszukiwania nabywcy. Rzeczniczka podmiotu sprzedającego Susane Langer powiedziała, że bank skupia się na przygotowaniach do IPO polskiej spółki zależnej. Wskazała też, że Raiffeisen Bank International "skupi się na najatrakcyjniejszych obszarach" oraz "zrestrukturyzuje lub wyjdzie z działalności, która przynosi niezadowalające zyski albo wiąże za dużo kapitału".

 

Według zobowiązań wobec KNF, Raiffeisen Bank Polska miał być wprowadzony na GPW najpóźniej do 2016 roku. Był to jeden z warunków wyrażenia zgody przy przejęciu Raiffeisen Bank Polska akcji Polbank EFG w 2012 roku. KNF jednak nie otrzymał dotąd informacji od właściciela polskiego banku o zamiarach jego sprzedaży, o czym poinformował przewodniczący KNF Andrzej Jakubiak. Bloomberg donosi, że Raiffeisen Bank International poprzez poszukiwanie potencjalnego nabywcy chce rozszerzyć swoje opcje.

 

Z szacunków Bloomberga wynika, że wycena Raiffeisen Bank Polska to 2,3 mld euro, przy założeniach dysponowania przez bank 1,5 mld euro kapitałów własnych oraz średnim wskaźniku C/WK dla polskich banków na poziomie 1,56.

 

 

Źródło: PAP

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Raiffeisen Bank Polska wystawiony na sprzedaż?
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie