Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Jedynka na giełdzie

Jak powstaje kurs akcji, co to jest rynek pierwotny i wtórny? - na te i inne pytania odpowie druga edycja cyklu „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o giełdzie”, który TVP1 prezentować będzie w poniedziałki, od 6 października br., o godz. 20:25.

 

W pierwszej edycji programu, emitowanej w czerwcu ubiegłego roku, widzowie przekonali się, że giełda jest otwarta dla każdego, nawet dla niewielkiego inwestora. Druga seria, składająca się z dziesięciu 3-minutowych filmów, pt. „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o giełdzie… ABC Inwestora ” w sposób lekki i przystępny wyjaśnia zasady inwestowania w papiery wartościowe.

 

W programie każdy znajdzie odpowiedź na pytania, które najczęściej zadają początkujący i potencjalni inwestorzy, np. jak, kiedy i komu wypłaca się dywidendę, jak zarządzać ryzykiem inwestycyjnym, jakie obowiązki i prawa ma akcjonariusz? Lapidarna, obrazkowa formuła odcinków, połączenie animacji i infografiki pomagają w zrozumieniu giełdowej tematyki, a dodatkowe materiały edukacyjne na stronie www.akcjonariatobywatelski.pl mają za zadanie zachęcić widzów do pogłębiania swojej wiedzy o rynku kapitałowym.

 

Jedynka na giełdzie

 

Premiera nowego odcinka w telewizji:

poniedziałek, 20.25, TVP 1


Powtórki:
wtorek, 20.58, TVP HD
wtorek, między 22.00 a 22.15, TVP1
sobota, 21.01, TVP Regionalna

 

Na stronie AkcjonariatObywatelski.pl zamieszczane będą systematycznie kolejne odcinki serii wraz z dodatkowymi materiałami filmowymi.

 

Seria „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o giełdzie…ABC Inwestora ” powstała w ramach programu edukacyjnego Akcjonariat Obywatelski.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Jedynka na giełdzie
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie