Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Beats - największe przejęcie w historii Apple

© Kurhan - Fotolia.com

Jak dotąd Apple przejmowało małe firmy, startupy, w celu wykorzystania ich patentów oraz przejęcia know-how. Teraz przejmuje firmę za 3,2 mld dolarów. Jest to zupełnie nowa strategia ze strony giganta z Cupertino.

Marka Beats Electronics

Apple przejmuje producenta słuchawek Beats Electronics. Jest to firma założona przez rapera Dr. Dre w 2008 roku. Słuchawki Beats są najpopularniejszą marką w Ameryce wśród młodych ludzi. 46% z nich deklaruje, że zakupi je jeszcze w tym roku. Drugie miejsce zajmuje Apple z 25% udziałem. Pomimo popularności słuchawek Beats, wielu recenzentów ocenia je jako średniej jakości, co nie wpisuje się w ofertę Apple najlepszych produktów na świecie.

 

Beats Electronics ma jednak coś jeszcze w swojej ofercie. Na początku roku firma uruchomiła usługę Beats Music, streaming muzyki, który konkuruje bezpośrednio ze Spotify. Apple posiada iTunes Store, które wciąż przynosi miliardowe zyski, jednak wielu ekspertów zwraca uwagę, że serwisy streamingowe są przyszłością przemysłu muzycznego. Przejęcie Beats Electronics daje Apple dostęp do już stworzonego serwisu streamingowego Beats Music, który dodatkowo swoją popularnością już konkuruje z liderami tego rynku.

Przejęcia Apple

Przejęcie Beats Electronics za 3,2 mld dolarów to największe przejęcie w historii Apple i pierwsze przejęcie mocno rozpoznawanej już marki. Nie jest to jednak duża kwota w odniesieniu do dostępnych zasobów finansowych spółki, które wynoszą aż 145 mld dolarów. W ciągu ostatniego półtora roku jest to 24 przejęcie. Jak dotąd największe przejęcie przez Apple dotyczyło firmy NeXT za 404 mln dolarów w 1996 roku.

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

21.06.2018, Newsroom

Ropa naftowa tanieje na rynkach przed posiedzeniem OPEC

21.06.2018, Newsroom

Ropa naftowa tanieje na rynkach przed posiedzeniem OPEC

Ceny ropy naftowej na światowych rynkach zaczęły mocno spadać.

Zobacz więcej

Beats - największe przejęcie w historii Apple
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie