Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Odbierz prezent z okazji pięciolecia NewConnect

30 sierpnia minęło pięć lat od powstania rynku NewConnect. Z tej okazji redakcja portalu NewConnect.info we współpracy z Grupą Trinity przygotowała specjalną publikację podsumowującą dotychczasową historię rynku: Przewodnik na 5-lecie NewConnect. Publikację można bezpłatnie pobrać pod adresem www.NewConnect.info/przewodnik.

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych zostało Partnerem złotym przewodnika.

 

Przewodnik na 5-lecie NewConnect  to najobszerniejsze na rynku kompendium wiedzy o małym parkiecie. W publikacji znalazły się:

  • profile 410 spółek (notowanych na 30 sierpnia), zawierające informacje o działalności i akcjonariacie, statystyki notowań oraz aktualne i historyczne wyniki finansowe,
  • statystyki pięciu lat funkcjonowania rynku i artykuły analityczne,
  • ciekawe opracowania publicystyczne, wykorzystujące m.in. wyniki ankiety przeprowadzonej wśród zarządów spółek, autoryzowanych doradców i inwestorów,
  • materiały informacyjne przybliżające zasady funkcjonowania rynku.

 

Przewodnik jest efektem naszej wielomiesięcznej pracy i prezentem dla wszystkich zainteresowanych małym parkietem. NewConnect to dzisiaj już ponad 410 spółek o łącznej kapitalizacji przekraczającej 9 mld zł. To 432 debiuty w ciągu pięciu lat, 17 przejść na główny parkiet i 5 upadłości. NewConnect to szansa na duży zysk, ale także ryzyko sporej straty. Dla jednych giełdowy śmietnik, dla innych – wylęgarnia przyszłych potentatów giełdowych. Jedno jest pewne – NewConnect budzi spore kontrowersje i przyciąga uwagę inwestorów. Dlaczego? Na to pytanie (i wiele innych) próbuje na swoich 900 stronach odpowiedzieć nasza publikacja – mówi Justyna Niedzielska, Redaktor Naczelna NewConnect.info.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Odbierz prezent z okazji pięciolecia NewConnect
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie