Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Dom Maklerski XTB

 

 

 

XTB jest jednym z wiodących europejskich brokerów oraz największym polskim brokerem. XTB zapewnia inwestorom dostęp do ponad 1500 instrumentów, wliczając w to waluty, indeksy, akcje i towary. Jako pierwszy dom maklerski XTB wprowadził Akcje Syntetyczne - produkt dający możliwość inwestowania w akcje bez stosowania dźwigni finansowej. Od 10 lat edukuje inwestorów, wydając książki, prowadząc szkolenia online oraz seminaria. XTB jest również firmą, która rozwija własne technologie i systemy transakcyjne, z których korzystają firmy na całym swiecie. Spółka w 2016 roku zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie osiągając obecnie kapitalizację powyżej 1,5 mld zł. Jako podmiot działający na polskim rynku jest regulowana przez Komisję Nadzoru Finansowego. Obecnie posiada swoje oddziały w 12 krajach. 

Specjalna oferta dla członków SII

Każdy członek SII, który otworzy rachunek rzeczywisty w Domu Maklerskim XTB i wykona minimum 1 transakcję, otrzyma bonus 100 zł na rachunek oraz komplet 2 książek o tematyce inwestycyjnej.

 

 

 

Aby skorzystać z tej promocji załóż rachunek w XTB klikając w ten link → www.xtb.pl

 

Opisy książek:

 

Najważniejsze cechy rachunku w XTB:

 • Ponad 1500 instrumentów – indeksy, surowce, waluty oraz akcje spółek z 13 giełd z całego świata
 • Polski Broker regulowany przez KNF
 • Darmowe szkolenia online i dostęp do serwisu edukacyjnego Trading Academy
 • Portal analityczny z pomysłami na inwestycje w wersji Premium – Tradebeat
 • Błyskawiczna realizacja zleceń - średni czas to 85 ms!
 • Inwestuj z najlepszymi dostawcami płynności w modelu Powered by ECN z prowizją od 0,0011%
 • Niskie koszty transakcyjne jako standard – DAX 1; EURUSD 0.9; OIL 0,04; GOLD; 0,35
 • Stabilna i transparentna spółka notowana na GPW

Technologia w XTB

XTB jest spółką technologiczną, która posiada własną platformę transakcyjną xStation. Jest ona stosowana przez firmy na całym świecie, dzięki unikalnym rozwiązaniom pozwala jeszcze lepiej kontrolować Twoje pozycje oraz zapewnia błyskawiczną realizację zleceń. xStation zdobyła prestiżową nagrodę “Najlepsza Platforma Tradingowa 2016”.

 

Unikalne cechy:

 

 • Łatwość w obsłudze
 • Zaawansowany kalkulator tradingowy, statystyki na żywo
 • Handel z wykresu, zamknięcie wszystkich transakcji na raz
 • Twoje analizy w jednym miejscu

 

Inne platformy transakcyjne:

 

 • MetaTrader 4 – najpopularniejsza platforma transakcyjna
 • XTB WebTrader – system do składania zleceń poprzez platformę webową
 • XTB Android – dostęp do rynku z urządzeń z systemem Android
 • XTB iOS – dostęp do rynku z urządzeń Apple

Akcje syntetyczne w XTB

Inwestuj na giełdach na całym świecie dzięki Akcjom Syntetycznym

 

 

Tylko w XTB otrzymasz dostęp do ponad 1400 spółek notowanych na 13 giełdach. Bez opłat za przetrzymwanie pozycji przez noc. Prowizje od 0,1%!

 

Dom maklerski XTB analizując potrzeby inwestycyjne Polaków oraz ich stale rosnącą wiedzę z zakresu inwestycji, postanowił wprowadzić najbardziej nowoczesny produkt inwestycyjny – Akcje Syntetyczne.

 

Akcje syntetyczne to kontrakty na akcje notowane na kilkunastu parkietach giełdowych: Belgia, Czechy, Francja, Niemcy, Włochy, Holandia, Polska, Portugalia, Hiszpania, Szwajcaria, Wielka Brytania oraz Stany Zjednoczone. To instrumenty, które oferują możliwość krótkiej sprzedaży, co otwiera potencjał efektywnych inwestycji nawet gdy ceny walorów spadają. Dzięki swojej konstrukcji i dostępniości na autorskiej platformie transakcyjnej XTB ­ xStation, Akcje Syntetyczne są wyjątkowo atrakcyjnym instrumentem z uwagi na bardzo niskie koszty. Brak tutaj minimalnej prowizji, a jej wartość zaczyna się już od 0,1%. Istotną rolę odgrywa również rozliczenie T+0, dzięki któremu inwestowanie przy wykorzystaniu zmienności na różnych parkietach giełdowych może stać się bardzo dynamiczne i efektywne.

 

xStation to technologia tradingowa projektowana i w całości produkowana przez Grupę XTB w Polsce, a sprzedawana domom maklerskim oraz bankom na całym świecie. To nowoczesne rozwiązania dla inwestora indywidualnego dostępne przez rodzinę aplikacji inwestycyjnych umożliwiających inwestowanie poprzez komputer, tablet, smartphone, a ostatnio nawet smartwatch.

                      

Dzięki nowoczesnej technologii xStation Akcje Syntetyczne stały się inwestycyjnym oknem na świat, które umożliwia dynamiczne inwestowanie i natychmiastowe relokowanie kapitału względem tego, co dzieje się w róznych krajach, na różnych parkietach giełdowych i w końcu w poszczególnych spółkach. Każda informacja o podłożu ekonomicznym lub politycznym może być teraz szansą dla zmiany konfiguracji portfela inwestycyjnego. Akcje syntetyczne to najnowsze i przełomowe narzędzie dla nowoczesnego inwestora, który nie musi odmawiać sobie mobilności i podróży, który ma nieustannie rękę na pulsie bez względu na to gdzie jest i bez względu na to co dzieje się na parkietach giełdowych, z których płynności można czerpać szanse.

 

Akcje syntetyczne to produkt dostępny w ramach ekosystemu funkcjonującego całkowicie online począwszy od procesu otwarcia rachunku inwestycyjnego, poprzez naukę inwestowania, wsparcie coacha inwestycyjnego, dostęp do analiz i rekomendacji online, a skończywszy na wszystkich krokach związanych z otwarciem, prowadzeniem i zamknięciem transakcji. Możliwości inwestycyjne nigdy nie były jeszcze tak szerokie dzięki rozwojowi technologii, cyfryzacji i globalizacji, których możliwość wykorzystania zaczyna być wreszcie dostępna dla przeciętnego Kowalskiego.

Zobacz również:

17.10.2017, Aktualności

SII Poleca: Price Action Day, 21 października 2017 r.

17.10.2017, Aktualności

SII Poleca: Price Action Day, 21 października 2017 r.

Price Action Day to wydarzenie poświęcone metodzie analizy ceny Price Action na rynku walutowym, akcyjnym oraz kontraktów terminowych na indeksy i surowce, które już 21 października zagości w warszawskim hotelu Sofitel Victoria. Czterech ekspertów rynkowych przez cały dzień będzie prezentował inwestorom indywidualnym zagadnienia związane z popularną strategią Price Action bazującą na najpopularniejszych formacjach świecowych.

Zobacz więcej

18.10.2017, Newsroom

Energa zwiększyła w III kw. zysk EBITDA o 13,9% rdr

18.10.2017, Newsroom

Energa zwiększyła w III kw. zysk EBITDA o 13,9% rdr

Spółka opublikowała szacunkowe wyniki uzyskane w III kw. 2017 roku. Zysk EBITDA wyniósł 500 mln zł wobec 439 mln zł przed rokiem, co oznacza wzrost o 13,9%.

Zobacz więcej

Wspieramy inwestorów

Logo SII