Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Dom Maklerski XTB

 

 

 

XTB jest jednym z wiodących europejskich brokerów oraz największym polskim brokerem. XTB zapewnia inwestorom dostęp do ponad 3000 instrumentów, wliczając w to waluty, indeksy, akcje, towary oraz kryptowaluty. Jako pierwszy dom maklerski XTB wprowadził Akcje Syntetyczne - produkt dający możliwość inwestowania w akcje bez stosowania dźwigni finansowej. Od 10 lat edukuje inwestorów, wydając książki, prowadząc szkolenia online oraz seminaria. XTB jest również firmą, która rozwija własne technologie i systemy transakcyjne, z których korzystają firmy na całym swiecie. Spółka w 2016 roku zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie osiągając obecnie kapitalizację powyżej 1,5 mld zł. Jako podmiot działający na polskim rynku jest regulowana przez Komisję Nadzoru Finansowego. Obecnie posiada swoje oddziały w ponad 13 krajach. 

Specjalna oferta dla członków SII

Każdy członek SII, który otworzy rachunek rzeczywisty w Domu Maklerskim XTB

otrzyma komplet 2 książek o tematyce inwestycyjnej.

 

 

 

Aby skorzystać z tej promocji załóż rachunek w XTB klikając w ten link → www.xtb.pl

 

Opisy książek:

 

Najważniejsze cechy rachunku w XTB:

 • Ponad 3000 instrumentów pochodnych Forex, Surowce, Indeksy, Akcje, Kryptowaluty
 • Polski Broker regulowany przez KNF
 • Spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych
 • Ochrona przed ujemnym saldem
 • Darmowe szkolenia online i dostęp do Pakietu Edukacyjnego
 • Profesjonalne analizy rynkowe
 • Błyskawiczna realizacja zleceń średni czas to 85 ms!
 • Atrakcyjne warunki inwestycyjne
 • Innowacyjna technologia

 

Technologia w XTB

XTB jest spółką technologiczną, która posiada własną platformę transakcyjną xStation. Jest ona stosowana przez firmy na całym świecie, dzięki unikalnym rozwiązaniom pozwala jeszcze lepiej kontrolować Twoje pozycje oraz zapewnia błyskawiczną realizację zleceń. xStation zdobyła prestiżową nagrodę “Najlepsza Platforma Tradingowa 2016”.

 

Unikalne cechy:

 

 • Łatwość w obsłudze
 • Zaawansowany kalkulator tradingowy, statystyki na żywo
 • Handel z wykresu, zamknięcie wszystkich transakcji na raz
 • Twoje analizy w jednym miejscu

 

Inne platformy transakcyjne:

 

 • MetaTrader 4 – najpopularniejsza platforma transakcyjna
 • XTB WebTrader – system do składania zleceń poprzez platformę webową
 • XTB Android – dostęp do rynku z urządzeń z systemem Android
 • XTB iOS – dostęp do rynku z urządzeń Apple

Akcje syntetyczne w XTB

Inwestuj na giełdach na całym świecie dzięki Akcjom Syntetycznym

 

 

Tylko w XTB otrzymasz dostęp do ponad 1400 spółek notowanych na 13 giełdach. Bez opłat za przetrzymwanie pozycji przez noc. Prowizje od 0,1%!

 

Dom maklerski XTB analizując potrzeby inwestycyjne Polaków oraz ich stale rosnącą wiedzę z zakresu inwestycji, postanowił wprowadzić najbardziej nowoczesny produkt inwestycyjny – Akcje Syntetyczne.

 

Akcje syntetyczne to kontrakty na akcje notowane na kilkunastu parkietach giełdowych: Belgia, Czechy, Francja, Niemcy, Włochy, Holandia, Polska, Portugalia, Hiszpania, Szwajcaria, Wielka Brytania oraz Stany Zjednoczone. To instrumenty, które oferują możliwość krótkiej sprzedaży, co otwiera potencjał efektywnych inwestycji nawet gdy ceny walorów spadają. Dzięki swojej konstrukcji i dostępniości na autorskiej platformie transakcyjnej XTB ­ xStation, Akcje Syntetyczne są wyjątkowo atrakcyjnym instrumentem z uwagi na bardzo niskie koszty. Brak tutaj minimalnej prowizji, a jej wartość zaczyna się już od 0,1%. Istotną rolę odgrywa również rozliczenie T+0, dzięki któremu inwestowanie przy wykorzystaniu zmienności na różnych parkietach giełdowych może stać się bardzo dynamiczne i efektywne.

 

xStation to technologia tradingowa projektowana i w całości produkowana przez Grupę XTB w Polsce, a sprzedawana domom maklerskim oraz bankom na całym świecie. To nowoczesne rozwiązania dla inwestora indywidualnego dostępne przez rodzinę aplikacji inwestycyjnych umożliwiających inwestowanie poprzez komputer, tablet, smartphone, a ostatnio nawet smartwatch.

                      

Dzięki nowoczesnej technologii xStation Akcje Syntetyczne stały się inwestycyjnym oknem na świat, które umożliwia dynamiczne inwestowanie i natychmiastowe relokowanie kapitału względem tego, co dzieje się w róznych krajach, na różnych parkietach giełdowych i w końcu w poszczególnych spółkach. Każda informacja o podłożu ekonomicznym lub politycznym może być teraz szansą dla zmiany konfiguracji portfela inwestycyjnego. Akcje syntetyczne to najnowsze i przełomowe narzędzie dla nowoczesnego inwestora, który nie musi odmawiać sobie mobilności i podróży, który ma nieustannie rękę na pulsie bez względu na to gdzie jest i bez względu na to co dzieje się na parkietach giełdowych, z których płynności można czerpać szanse.

 

Akcje syntetyczne to produkt dostępny w ramach ekosystemu funkcjonującego całkowicie online począwszy od procesu otwarcia rachunku inwestycyjnego, poprzez naukę inwestowania, wsparcie coacha inwestycyjnego, dostęp do analiz i rekomendacji online, a skończywszy na wszystkich krokach związanych z otwarciem, prowadzeniem i zamknięciem transakcji. Możliwości inwestycyjne nigdy nie były jeszcze tak szerokie dzięki rozwojowi technologii, cyfryzacji i globalizacji, których możliwość wykorzystania zaczyna być wreszcie dostępna dla przeciętnego Kowalskiego.

Zobacz również:

19.05.2018, Aktualności

Ogłoszenie o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych na dzień 20 czerwca 2018 r.

19.05.2018, Aktualności

Ogłoszenie o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych na dzień 20 czerwca 2018 r.

Zarząd Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, zgodnie z § 28 ust. 2 Statutu Stowarzyszenia, zawiadamia że na podstawie § 26 ust. 1 Statutu, zwołuje na dzień 20 czerwca 2018 r. na godzinę 9:30 Zwyczajne Walne Zebranie, które odbędzie się we Wrocławiu.

Zobacz więcej

17.05.2018, Newsroom

Energa po wynikach za I kw. 2018 roku – podsumowanie czatu inwestorskiego

17.05.2018, Newsroom

Energa po wynikach za I kw. 2018 roku – podsumowanie czatu inwestorskiego

Inwestorzy mieli wczoraj (tj. 16 maja) okazję przepytać Jacka Kościelniaka, Wiceprezesa Zarządu ds. Finansowych Energi. W centrum zainteresowania inwestorów znalazły się wyniki finansowe, inwestycje, głównie w Ostrołękę C, a także wycena giełdowa spółki.

Zobacz więcej

Wspieramy inwestorów

Logo SII
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie