Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Kolejny apel SII do Ministra Finansów w sprawie zmiany przepisów dotyczących wezwań

W piśmie z dnia 6 marca 2012 r. Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych ponownie wystosowało do Ministra Finansów list otwarty, w którym apeluje o jak najszybsze znowelizowanie przepisów dotyczących wezwań na sprzedaż akcji w przypadkach przejmowania kontroli nad spółkami publicznymi - w szczególności przepisów pozwalających obecnie na łatwe pośrednie przejęcie kontroli nad spółką giełdową z pominięciem prawa akcjonariuszy mniejszościowych przejmowanego podmiotu do wyjścia z takiej inwestycji w drodze sprzedaży akcji w ramach przepisów o wezwaniach na sprzedaż akcji.

Pełny tekst listu otwartego do Ministra Finansów można przeczytać tutaj:

 

List otwarty do Ministra Finansów z dnia 6 marca 2012 r.

 

Jednocześnie SII zwróciło się do Ministerstwa Finansów, w drodze zapytania o udostępnienie informacji publicznej, o przekazanie informacji na temat stanu prac legislacyjnych nad zmianą ustawy o ofercie publicznej dotyczących przejęć pośrednich spółek publicznych i wyjaśnienie przyczyn z powodu, których te prace trwają tak długo.

 

Pełny tekst wniosku o udzielenie informacji na temat stanu prac nad nowelizacją ustawy o ofercie publicznej dotyczących wezwań na sprzedaż akcji w związku z przejęciem kontroli nad spółką publiczną można przeczytać tutaj:

Wniosek o udostępnienie informacji publicznej nt. stanu prac legislacyjnych dot. nowelizacji ustawy o ofercie publicznej z dnia 6 marca 2012 r.

 

SII wielokrotnie podnosiło już publicznie potrzebę jak najszybszej zmiany przepisów dotyczących przejmowania kontroli nad spółkami publicznymi. Problem ten był przez SII poruszany zarówno w pismach kierowanych bezpośrednio do Ministerstwa Finansów czy Rady Ministrów jak i na łamach prasy. W tym miejscu wszystkich zainteresowanych niniejszym tematem pragnę odesłać do lektury poniedziałkowego wydania Parkietu, w którym zamieszczony został artykuł autorstwa Piotra Cieślaka dotyczący stosowania wehikułów inwestycyjnych celem obejścia przepisów o wezwaniach na sprzedaż akcji w związku z przejęciem kontroli nad spółką publiczną. (Parkiet, nr 24, z dnia 4 marca 2012 r., tytuł "Przejęcia kosztem drobnych inwestorów").

 

Pełny tekst artykułu znajdą Państwo tutaj

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Kolejny apel SII do Ministra Finansów w sprawie zmiany przepisów dotyczących wezwań
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie