Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

IRIP ogłasza konkurs Najlepszy Raport Roczny 2010

Już po raz szósty Instytut Rachunkowości i Podatków ogłasza konkurs „The Best Annual Report 2010”, czyli najlepszy raport roczny według MSSF/MSR.

 

 

 

W konkursie uczestniczą tylko te spółki, które sporządzają skonsolidowane sprawozdania finansowe wg MSSF/MSR. Celem konkursu jest promowanie raportów rocznych o największej wartości użytkowej dla akcjonariuszy i inwestorów, czyli takich, na podstawie których można podejmować decyzje inwestycyjne przy stosunkowo minimalnym ryzyku. Każda spółka biorąca udział w konkursie otrzymuje szczegółowy arkusz ocen z uwagami członków kapituły, dzięki któremu można z roku na rok doskonalić raport roczny. Od 3 lat funkcjonuje nowa kategoria: najlepszy raport roczny w Internecie. Dało to początek istotnym zmianom sprawozdawczości finansowej w Internecie. Regulamin konkursu szczegółowo określa warunki dopuszczenia raportu rocznego do weryfikacji. Pierwsze kryterium selekcji, to analiza opinii biegłego rewidenta z badania sprawozdania finansowego. Następnie każdy raport roczny jest oceniany przez trzy zespoły, które oceniają sprawozdanie zarządu z działalności, zastosowanie MSSF/MSR i wartość użytkową. Suma pracy tych zespołów może dać maksymalnie 100 punktów.

Instytut Rachunkowości i Podatków zachęca wszystkich chętnych do sprawdzenia jakości swoich raportów rocznych. Szczegółowe informacje na stronie:

www.irip.pl/raport_roczny

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

Spółka osiągnęła w styczniu 2018 roku przychody na poziomie około 160 mln dolarów, czyli o 73% więcej niż przed rokiem.

Zobacz więcej

IRIP ogłasza konkurs Najlepszy Raport Roczny 2010