Chat with us, powered by LiveChat

Andrzej Sopoćko "Rynkowe instrumenty pochodne"

Inwestowanie w wartośćRynkowe instrumenty pochodne
Andrzej Sopoćko

Oprawa miękka, liczba stron 304
Cena: 64,90 zł  43,90 zł (rabat dla członków SII: -20%)
Wydawnictwo PWN, Warszawa 2010

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kompletny wykład o instrumentach rynku finansowego, funkcjonowaniu giełdy oraz strategiach rynku kapitałowego i rynku instrumentów pochodnych. Nowe, drugie wydanie podręcznika uwzględnia zmiany, jakie zaszły na rynkach finansowych po 2005 roku, dotyczące m.in. regulacji rynku kapitałowego, papierów funduszy inwestycyjnych oraz rynku NewConnect. Autor przedstawia zagadnienia rynku finansowego w sposób przystępny, podając przykłady wyjaśniające bardziej zawiłe problemy.

 

Spis treści tutaj

 

 

"Publikacja Rynkowe instrumenty finansowe pana Profesora A. Sopoćko jest potrzebna na rynku wydawniczym w Polsce ze względu na stale rozwijający się rynek finansowy. Traktuje ona o instrumentach finansowych oraz ilustruje ich rozwój. W sposób szczególny potraktowane są nowoczesne instrumenty finansowe, jakimi są instrumenty pochodne.
Wśród nich szczególną uwagę Autor poświęcił opcjom. Uważam, iż jest to potrzebne ze względu jeszcze na stosunkowo niską wiedzę o tym instrumencie finansowym, a który w coraz większym stopniu wchodzi na polską giełdę."

 

prof. dr hab. Wiesław Dębski, Uniwersytet Łódzki

 

"Książka ta zasługuje na lekturę także i z innego względu. Tak jak w innych pracach jej Autora można spotkać oryginalny sposób objaśniania istoty oraz genezy poszczególnych instrumentów finansowych. Autor stara się nie ograniczać do przedstawienia suchych definicji omawianych pojęć, ale w sposób barwny przedstawia ich rozwinięty opis, który pozwala Czytelnikowi łatwiej zrozumieć, często skomplikowane, zjawiska i procesy zachodzące na współczesnych rynkach finansowych. Rozważania dotyczące genezy i rozwoju poszczególnych instrumentów finansowych ilustrowane są przykładami wydarzeń, które przyczyniły się do powstania oraz dynamicznego rozwoju rynków poszczególnych, analizowanych w pracy instrumentów. Dzięki temu łatwiej jest zrozumieć społeczne, ekonomiczne czy też historyczne tło pojawienia się określonych instrumentów, ich modyfikacji wraz ze zmianami warunków, w jakich występują oraz czynników, które zadecydowały o ich rynkowym sukcesie."


prof. dr hab. Jan Czekaj, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

 

 

Dla wszystkich członków SII 20% zniżki na książki z dziedziny ekonomii wydane przez PWN!

Link prowadzący do strony z rabatami: http://sii.pwn.pl/

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie