Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

SĄ JESZCZE MIEJSCA! Podyplomowe Studia Relacji Inwestorskich i komunikacji finansowej.

SĄ JESZCZE MIEJSCA!


Podyplomowe Studia Relacji inwestorskich i komunikacji finansowej.
II edycja studiów na SGH


Już 05 listopada 2010 roku rusza druga edycja pierwszych w Polsce Podyplomowych Studiów Relacji inwestorskich i komunikacji finansowej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Do ponad 30 tegorocznych absolwentów dołączą kolejni fachowcy, którzy nie powinni mieć problemów ze znalezieniem pracy na rynku kapitałowym.  Zapisy przyjmowane są do wyczerpania miejsc.


Unikalny program studiów został opracowany przez Katedrę Teorii Systemu Rynkowego działającą w ramach Kolegium Zarządzania i Finansów SGH oraz partnera merytorycznego kierunku - Martis CONSULTING. Partnerami studiów są: Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych oraz Puls Biznesu.

 

Ponieważ w ubiegłym roku studia spotkały się z ogromnym zainteresowaniem podjęto decyzję o zwiększeniu liczby przyjętych osób o 30%. Grono wykładowców stanowią pracownicy naukowi Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, eksperci i twórcy polskiego rynku kapitałowego oraz praktycy zajmujący się relacjami inwestorskimi - podkreśla dr Ireneusz Dąbrowski, kierownik studiów. Wiedzą i doświadczeniem dzielą się między innymi: prof. Adam Glapiński, prof. Marek Garbicz, prof. Feliks Grądalski, prof. Zbigniew Staniek, dr Wiesław Rozłucki, wiceprezes GPW Beata Jarosz, prezes Grupy LOTOS Paweł Olechnowicz, przewodniczący Rady Gospodarczej Jan Krzysztof Bielecki, wiceprezes PricewaterhousCoopers Jacek Socha oraz prezes Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych Jarosław Dominiak.

 

Wykłady obejmują zarówno zagadnienia dotyczące ograniczeń informacyjnych, asymetrii informacji, budowania wartości firmy jak i technik przekazywania informacji ze szczególnym uwzględnieniem sprawozdawczości finansowej, obowiązków informacyjnych, corporate governance w tym Dobrych Praktyk. W trakcie wykładów słuchacze mogli poznać zarówno narzędzia jak i techniki wykorzystywane w komunikacji z rynkiem finansowym.

 

Bardzo interesujące są case studies przedstawiane przez praktyków rynku kapitałowego. Możliwość bezpośredniego kontaktu i dialogu z najlepszymi fachowcami to niewątpliwy atut studiów - uważa tegoroczna absolwentka Aleksandra Żurada.

 

Studia adresowane są głównie do członków zarządów, kadry kierowniczej i specjalistycznej przedsiębiorstw notowanych na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych oraz innych osób pragnących poznać lub poszerzyć swoją wiedzę z zakresu kształtowania nowoczesnego modelu relacji inwestorskich.

 

Rekrutacja na II edycję trwa do wyczerpania miejsc. Nabór na studia prowadzony jest w trybie otwartym. Warunkiem uczestnictwa w studiach jest posiadanie dyplomu ukończenia szkoły wyższej (studiów magisterskich, licencjackich lub inżynierskich). Studia są dwusemestralne i odbędą się w 11 dwudniowych sesjach (piątek, sobota). Program obejmuje łącznie 176 godzin dydaktycznych (wykłady, ćwiczenia, konsultacje). Zajęcia rozpoczną się w listopadzie 2010 w semestrze zimowym roku akademickiego 2010/2011 (terminy zjazdów). Warunkiem ukończenia studiów jest uzyskanie wpisu potwierdzającego zaliczenie 160 godzin z przedmiotów objętych programem studiów, zdanie egzaminów cząstkowych oraz napisanie i obrona pracy dyplomowej.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

23.03.2018, Newsroom

Getback z listem intencyjnym przed decyzją w sprawie emisji akcji

23.03.2018, Newsroom

Getback z listem intencyjnym przed decyzją w sprawie emisji akcji

Zarząd Getback zwrócił się do akcjonariuszy z wnioskiem o podwyższenie kapitału spółki w dwóch transzach.

Zobacz więcej

Logo SII
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie