Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Komunikat z 98. posiedzenia KNF

Na 98. posiedzeniu Komisji Nadzoru Finansowego w dniu 10 marca 2010 r. jednogłośnie podjęto decyzje o nałożeniu kar pieniężnych na poniższye podmioty za naruszenie obowiązków informacyjnych:


  • osoba fizyczna – były przewodniczący rady nadzorczej spółki publicznej Grupa Kolastyna SA - kara pieniężną w wysokości 100 tysięcy złotych za „manipulację informacją” polegającą na wprowadzeniu w błąd inwestorów poprzez rozpowszechnianie w maju 2009 r. nierzetelnej informacji o zainteresowaniu US Pharmacia sp. z o. o. przejęciem Grupy Kolastyna SA.

 

  • FON SA – kara pieniężna w wysokości 150 tysięcy złotych za nieprzekazanie w ustawowym terminie informacji poufnej o rozwiązaniu współpracy z Lemną International Inc. z USA we wrześniu 2009 r. Ustalając wysokość kary finansowej KNF wzięła pod uwagę trudną sytuację finansową emitenta.

 

  • Zakłady Azotowe Puławy SA – kara pieniężna w wysokości 150 tysięcy złotych za nieprzekazanie w ustawowym terminie informacji poufnej o wystawieniu przez emitenta opcji walutowych, niosących ryzyko nieograniczonej straty, w zakresie w jakim przekraczały one wpływy w walutach obcych i mogących mieć istotny wpływ na wynik finansowy emitenta. Ustalając wysokość kary finansowej KNF wzięła pod uwagę trudną sytuację finansową emitenta.

 

Źródło: KNF

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

21.06.2018, Newsroom

Ropa naftowa tanieje na rynkach przed posiedzeniem OPEC

21.06.2018, Newsroom

Ropa naftowa tanieje na rynkach przed posiedzeniem OPEC

Ceny ropy naftowej na światowych rynkach zaczęły mocno spadać.

Zobacz więcej

Logo SII
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie