Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Analiza techniczna na rynkach terminowych

Analiza techniczna rynków terminowychAnaliza techniczna na rynkach terminowych

Jack D.Schwager
 Wydawnictwo WIG-Press
Warszawa 2002

SII poleca!!!

 

Sprawdź ranikng książek giełdowych!!


Analiza techniczna rynków terminowych jest jedną z tych książek, obok np. biblii Murphy’ego, Poradnika Spekulanta Tharpa, czy też Komputerowej Analizy Rynków Terminowych Lebeau, która obowiązkowo powinna znaleźć się na półce każdego inwestora. W książce tej czytelnik znajdzie pełen przegląd metod analizy technicznej, począwszy od omówienia rodzajów wykresów, skończywszy na skomplikowanych, rzadko spotykanych formacjach. Analiza techniczna Schwagera ma charakter praktyczny i zawiera bardzo dużo przykładów, które można potraktować jako swoiste testy zachowań dla inwestorów w konkretnych sytuacjach rynkowych. Ważnym elementem książki jest opis całej metodologii tworzenia automatycznych systemów transakcyjnych, od pomysłu, poprzez wybór rynku i instrumentu aż po konkretne rozwiązania. Na szczególna uwagę zasługuje opis pomiaru stóp zwrotu i ryzyka inwestycji za pomocą automatycznych systemów transakcyjnych. Książka napisana jest bardzo przystępnym językiem i można ją polecić zarówno inwestorom rozpoczynającym swoją przygodę ze spekulacją na rynku terminowym, jak i zaawansowanym traderom, którzy chcą jedynie usystematyzować wiedzę. (Michał Masłowski, SII)   

Członkowie SII mają zniżki na zakup ksiażek!!!


Zobacz również:

17.10.2017, Aktualności

SII Poleca: Price Action Day, 21 października 2017 r.

17.10.2017, Aktualności

SII Poleca: Price Action Day, 21 października 2017 r.

Price Action Day to wydarzenie poświęcone metodzie analizy ceny Price Action na rynku walutowym, akcyjnym oraz kontraktów terminowych na indeksy i surowce, które już 21 października zagości w warszawskim hotelu Sofitel Victoria. Czterech ekspertów rynkowych przez cały dzień będzie prezentował inwestorom indywidualnym zagadnienia związane z popularną strategią Price Action bazującą na najpopularniejszych formacjach świecowych.

Zobacz więcej

18.10.2017, Newsroom

Energa zwiększyła w III kw. zysk EBITDA o 13,9% rdr

18.10.2017, Newsroom

Energa zwiększyła w III kw. zysk EBITDA o 13,9% rdr

Spółka opublikowała szacunkowe wyniki uzyskane w III kw. 2017 roku. Zysk EBITDA wyniósł 500 mln zł wobec 439 mln zł przed rokiem, co oznacza wzrost o 13,9%.

Zobacz więcej

Analiza techniczna na rynkach terminowych