Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Analiza techniczna na rynkach terminowych

Analiza techniczna rynków terminowychAnaliza techniczna na rynkach terminowych

Jack D.Schwager
 Wydawnictwo WIG-Press
Warszawa 2002

SII poleca!!!

 

Sprawdź ranikng książek giełdowych!!


Analiza techniczna rynków terminowych jest jedną z tych książek, obok np. biblii Murphy’ego, Poradnika Spekulanta Tharpa, czy też Komputerowej Analizy Rynków Terminowych Lebeau, która obowiązkowo powinna znaleźć się na półce każdego inwestora. W książce tej czytelnik znajdzie pełen przegląd metod analizy technicznej, począwszy od omówienia rodzajów wykresów, skończywszy na skomplikowanych, rzadko spotykanych formacjach. Analiza techniczna Schwagera ma charakter praktyczny i zawiera bardzo dużo przykładów, które można potraktować jako swoiste testy zachowań dla inwestorów w konkretnych sytuacjach rynkowych. Ważnym elementem książki jest opis całej metodologii tworzenia automatycznych systemów transakcyjnych, od pomysłu, poprzez wybór rynku i instrumentu aż po konkretne rozwiązania. Na szczególna uwagę zasługuje opis pomiaru stóp zwrotu i ryzyka inwestycji za pomocą automatycznych systemów transakcyjnych. Książka napisana jest bardzo przystępnym językiem i można ją polecić zarówno inwestorom rozpoczynającym swoją przygodę ze spekulacją na rynku terminowym, jak i zaawansowanym traderom, którzy chcą jedynie usystematyzować wiedzę. (Michał Masłowski, SII)   

Członkowie SII mają zniżki na zakup ksiażek!!!


Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

15.12.2017, Felietony

Ostatnie dni na wpłatę na IKE, IKZE i na optymalizację podatkową w 2017 roku

15.12.2017, Felietony

Ostatnie dni na wpłatę na IKE, IKZE i na optymalizację podatkową w 2017 roku

Koniec roku blisko, zostało dosłownie kilka dni, aby pomyśleć o podatkach, które za 2017 rok będziemy płacili w kwietniu, jak również o emeryturze na którą przejdziemy za kilka lub kilkanaście lub kilkadziesiąt lat.

Zobacz więcej

Analiza techniczna na rynkach terminowych