Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Analiza techniczna na rynkach terminowych

Analiza techniczna rynków terminowychAnaliza techniczna na rynkach terminowych

Jack D.Schwager
 Wydawnictwo WIG-Press
Warszawa 2002

SII poleca!!!

 

Sprawdź ranikng książek giełdowych!!


Analiza techniczna rynków terminowych jest jedną z tych książek, obok np. biblii Murphy’ego, Poradnika Spekulanta Tharpa, czy też Komputerowej Analizy Rynków Terminowych Lebeau, która obowiązkowo powinna znaleźć się na półce każdego inwestora. W książce tej czytelnik znajdzie pełen przegląd metod analizy technicznej, począwszy od omówienia rodzajów wykresów, skończywszy na skomplikowanych, rzadko spotykanych formacjach. Analiza techniczna Schwagera ma charakter praktyczny i zawiera bardzo dużo przykładów, które można potraktować jako swoiste testy zachowań dla inwestorów w konkretnych sytuacjach rynkowych. Ważnym elementem książki jest opis całej metodologii tworzenia automatycznych systemów transakcyjnych, od pomysłu, poprzez wybór rynku i instrumentu aż po konkretne rozwiązania. Na szczególna uwagę zasługuje opis pomiaru stóp zwrotu i ryzyka inwestycji za pomocą automatycznych systemów transakcyjnych. Książka napisana jest bardzo przystępnym językiem i można ją polecić zarówno inwestorom rozpoczynającym swoją przygodę ze spekulacją na rynku terminowym, jak i zaawansowanym traderom, którzy chcą jedynie usystematyzować wiedzę. (Michał Masłowski, SII)   

Członkowie SII mają zniżki na zakup ksiażek!!!


Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Analiza techniczna na rynkach terminowych
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie