Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Bomi SA - możliwe wykorzystanie informacji poufnej

Szanowni Państwo,


w dniu 12 października SII przesłało do Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego pisemną prośbę o podjęcie działań zmierzających do wyjaśnienia okoliczności transakcji przeprowadzonych na akcjach Spółki Bomi S.A. na sesji giełdowej w dniu 9 października, gdyż istnieje uzasadnione podejrzenie, że mogły one zostać zrealizowane z naruszeniem obowiązujących przepisów prawa.


Dzienna zmiana ceny akcji spółki Bomi S.A. na sesji w dniu 9 października wyniosła -8,03% przy wyraźnie zwiększonym wolumenie wynoszącym 302.872 akcje (średni wolumen za ostatnie 6 miesięcy wynosi poniżej 40.000 akcji na sesję). Zarówno warunki rynkowe, jak i napływające ze Spółki informacje w okresie bezpośrednio poprzedzającym 9 października nie dawały wystarczających, racjonalnych podstaw do tak istotnej zmiany. Dopiero w dniu 10 października spółka Bomi S.A. przekazała do publicznej wiadomości raport bieżący nr 83/2009, w którym poinformowała, że spółka Baćpol S.A. odstąpiła od zawartego z Bomi S.A. listu intencyjnego, przez co zrezygnowała z utworzenia wspólnej grupy kapitałowej. Zgodnie z treścią wskazanego raportu bieżącego informacja o odstąpieniu przez Baćpol S.A. od zawartego listu intencyjnego dotarła do spółki Bomi S.A. w dniu 9 października. Z uwagi na datę przekazania oraz treść raportu bieżącego informację o odstąpieniu należało w dniu jej otrzymania uznać za informację poufną w świetle obowiązujących przepisów prawa.


W związku z powyższym istnieje uzasadnione podejrzenie, iż część transakcji, które miały miejsce na sesji w dniu 9 października, mogła zostać przeprowadzona z wykorzystaniem informacji poufnych.


W świetle wskazanych okoliczności Komisja poproszona została o podjęcie działań zmierzających do ustalenia, czy naruszone zostało prawo obrotu papierami wartościowymi.

 

Piotr Pochmara

ppochmara@sii.org.pl

 

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Logo SII
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie