Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Działania SII w sprawie spółki Immoeast


Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych pragnie poinformować, iż na bieżąco monitoruje możliwość dochodzenia praw przez polskich akcjonariuszy spółki Immoeast, których konsekwencją mogłoby być zmniejszenia poniesionych przez nich strat związanych z nieprawidłowościami jakie miały miejsce w spółce w 2008 r. Ponieważ spółka notowana jest na giełdzie w Warszawie oraz w Wiedniu na zasadach dual-listingu, a jej siedziba znajduje się w Austrii dla polskich akcjonariuszy zamknięta jest możliwość dochodzenia swoich praw zgodnie z polskimi przepisami prawa. W związku z tym Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych zwróciło się do austriackiego odpowiednika Komisji Nadzoru Finansowego – Finanzmarktaufsicht (FMA), z prośbą o informację jakie środki instytucja ta dotychczas podjęła w sprawie spółki Immoeast oraz jakie zamierza podjąć w najbliższej przyszłości. Zapytaliśmy również o możliwości ochrony praw polskich akcjonariuszy, jakie przewiduje austriackie prawo, a także o ewentualne działania FMA, które mogłoby wesprzeć polskich udziałowców Immoeast.

Informujemy także, iż Stowarzyszenie kilkukrotnie próbowało nawiązać kontakt z austriackim porozumieniem akcjonariuszy mniejszościowych spółki Immoeast celem zdobycia informacji na temat bieżących działań porozumienia, możliwości nawiązania współpracy z porozumieniem, a także celem uzyskania informacji na temat ewentualnych możliwości przystąpienia do porozumienia przez polskich akcjonariuszy Spółki. Niestety do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy odpowiedzi na zadane pytania. Niemniej jednak, jak tylko wejdziemy w posiadanie takich informacji niezwłocznie o tym poinformujemy polskich udziałowców, podobnie jak w przypadku pozyskania informacji od FMA.


 

Osoba kontaktowa:

Piotr Pochmara

Specjalista ds. Interwencji Prawnych i Analiz

e-mail: ppochmara@sii.org.pl

tel. 071-332-95-66
 

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Logo SII
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie