Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Relacja z XXVI edycji Konferencji IPO Day.

1

Już po raz 26. w siedzibie warszawskiej giełdy odbyła się Konferencja IPO Day – Dzień debiutantów. Przedstawiciele spółek wybierających się na GPW oraz NewConnect  przekonywali inwestorów, iż warto kupić akcje firm, którymi zarządzają. Celem tego przedsięwzięcia jest przybliżenie potencjalnym inwestorom, analitykom i dziennikarzom przyszłych debiutantów.

Podczas spotkania zaprezentowały się trzy spółki. Wszystkie wybierają się na rynek NewConnect:  GoAdvisers S.A., Orion Investment S.A. oraz HOTBLOK S.A.

GoAdvisers S.A. to niezależna firma doradcza dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Spółka działa m.in. w zakresie: doradztwa w procesie pozyskania kapitału, przygotowywaniu biznes planów, analiz strategicznych oraz doradztwa w fuzjach, przejęciach (M&A) i restrukturyzacjach. Przyszły debiutant planuje przeprowadzenie oferty private placement na przełomie października i listopada 2008, debiut ma mieć miejsce miesiąc później. Środki pozyskane w drodze emisji spółka zamierza przeznaczyć na:  rozwój działalności Butiku Inwestycyjnego, rozbudowę działalności operacyjnej oraz kontynuowanie ścisłej współpracy z instytucjami rynku kapitałowego. Inwestorzy interesowali się założeniami na rok 2009, jak poinformował przedstawiciel firmy, podpisano już umowy z trzema podmiotami, dalsze negocjacje trwają z pięcioma innymi.
 

Orion Investment S.A., została zawiązana w dniu 29 listopada 2007r. W ciągu niespełna roku swojej działalności, firma skupia się na: nabywaniu, budowie, sprzedaży, wynajmie nieruchomości komercyjnych oraz realizowaniu inwestycji na rynku budownictwa mieszkaniowego. Zarząd zapewnia o powodzeniu prowadzonych przez siebie inwestycji ze względu na atrakcyjną lokalizację budowanych nieruchomości. W najbliższym czasie (grudzień 2008) przewidziano zakończenie realizacji nowoczesnego budynku magazynowo – biurowego w Sosnowcu. Debiut na NewConnect zaplanowano na przełom listopada i grudnia b.r., w latach 2011 – 2012 spółka ma zamiar przenieść się na parkiet główny GPW, co będzie połączone z emisją nowych akcji.
 

HOTBLOK S.A., zarząd spółki prezentował system budowy ścian. Twórcą patentu jest główny akcjonariusz spółki. Jak gwarantowali przedstawiciele firmy, Hotblok to pierwszy drobnowymiarowy element systemu ściennego o izolacyjności U=0,15  W/m2K, który pozwala na osiągnięcie doskonałych parametrów użytkowych i ekonomicznych ściany na etapie budowy i eksploatacji. Aktualnie system liczy 21 elementów składowych, pozwalających na wznoszenie budynków liczących maksymalnie cztery kondygnacje.


Na Sali Notowań zgromadziło się blisko 60 osób, a transmisję video przez Internet obejrzało ok. 200 zainteresowanych. IPO Day – Dzień Debiutantów jest organizowany przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych wraz z GPW oraz KDPW.


(SII)


Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

21.03.2018, Newsroom

Neuca zyskała na wartości. Inwestorów przekonał nowy raport

21.03.2018, Newsroom

Neuca zyskała na wartości. Inwestorów przekonał nowy raport

Przebicie ważnego poziomu oporu było również możliwe dzięki informacjom na temat dywidendy, inwestycji oraz planów rozwojowych firmy na 2018 rok.

Zobacz więcej

Logo SII
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie