Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

ACTION S.A. realizuje ambitne prognozy finansowe


 


 1


 


Grupa Kapitałowa ACTION S.A. wypracowała w ciągu roku 33,8 mln zysku netto. Tym samym Grupa spełniła podniesione w lipcu br. prognozy finansowe, zakładające wypracowanie 2346 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz 33,6 mln zysku netto. Wyniki IV kwartału wskazują na stabilny wzrost wartości ACTION.Czwarty kwartał 2007/2008, trwający do 31 lipca 2008 roku, zakończył się dla Grupy bardzo korzystnie. Przychody ze sprzedaży, liczone kwartał do kwartału, wzrosły o 37,6% do poziomu 582 mln zł. Grupa odnotowała wzrost rentowności sprzedaży, która w IV kwartale wyniosła 8,06%, co stanowi wzrost o 0,5 pkt. proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Poziom zysku operacyjnego wzrósł o 37,2% do wartości 13,8 mln zł. Zysk netto wyniósł 8,5 mln zł czyli 4,5% więcej niż przed rokiem. Grupa zanotowała również wzrost rentowności kapitałów własnych oraz rentowności aktywów odpowiednio o 3,7 i 0,5 punktu procentowego.


Bardzo dobre wyniki IV kwartału zawdzięczamy podniesieniu efektywności sprzedaży, ciągłemu zwiększaniu wydajności bazy logistyczno-magazynowej jak również realizacji zamówień z przetargów publicznych. – wyjaśnia Piotr Bieliński, Prezes Zarządu ACTION S.A.


Na wyniki ACTION S.A. w IV kwartale duży wpływ miały przychody z tytułu realizacji przetargów publicznych.  Spółka zrealizowała zamówienie Ministerstwa Edukacji Narodowej na 37 tysięcy komputerów i 3 tysiące serwerów oraz dostawę 5 tysięcy komputerów dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.


Podpisane zostały umowy na dystrybucję notebooków Sony VAIO oraz produktów z kategorii RTV/AGD (Panasonic,  Horn - dystrybutor marek Denon i Alpine oraz ekspresów do kawy szwajcarskiej firmy Jura). Nowe dystrybucje to kolejny krok w kierunku poszerzenia oferty.


W IV kwartale roku obrachunkowego liczba obsługiwanych klientów ACTION wzrosła o 11%. Liczba produktów w ofercie ACTION w analizowanym okresie wzrosła do  18 096 pozycji. Spółka zanotowała również 30-procentowy wzrost liczby pozycji na fakturach w stosunku do IV kwartału poprzedniego roku. Ponad 88% sprzedaży ACTION realizowane jest przez Internet. Średniomiesięcznie notowane jest ponad 4,5 mln wejść na opisy produktów. Liczba paczek wydawanych z magazynu wzrosła w IV kwartale 2007/2008 o 61,6% i średniomiesięcznie wyniosła 115 983 sztuk.


ACTION nadal rozwija swoją działalność na Ukrainie. W czerwcu 2008 został otwarty kolejny sklep sieci SZOK w Zaporożu. W 2008 roku planowane jest otwarcie kolejnych dwóch sklepów w Winnicy i Doniecku. W należących do ACTION sieci sklepów SZOK i KREZ prowadzona jest detaliczna sprzedaż asortymentu RTV/AGD oraz sprzętu IT.


W IV kwartale 2007/2008 roku SFERIS, spółka zależna ACTION S.A., odnotowała 15-procentowy wzrost sprzedaży w sklepach bazowych, podpisała umowy najmu kolejnych 5 lokalizacji oraz rozpoczęła działalność komercyjną na rynku B2B. Re-branding sieci został ukończony w 80%.


***


Grupa ACTION S.A. jest jednym z największych dystrybutorów oraz producentów sprzętu komputerowego w Polsce (ok. 20-proc. udział w rynku). Od 2006 r. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. ACTION dystrybuuje produkty największych dostawców na świecie, jest również producentem sprzętu IT pod własnymi markami Actina i Active Jet (m.in. komputery stacjonarne, monitory, serwery, zasilacze). Klientami Grupy ACTION S.A. są sprzedawcy detaliczni oraz odbiorcy korporacyjni. Od ponad dwóch lat Grupa ACTION S.A. działa na szybko rozwijającym się rynku ukraińskim, gdzie prowadzi detaliczną sprzedaż AGD/RTV.


 


ACTION jest również właścicielem galerii internetowej a.pl, która prowadzi sprzedaż wysyłkową produktów spożywczych, artykułów biurowych, zoologicznych, RTV i sprzętu elektronicznego. W ofercie a.pl jest obecnie ponad 12 tysięcy produktów.

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

20.02.2018, Felietony

Polski rynek obligacji korporacyjnych potrzebuje dużych i znanych brandów

20.02.2018, Felietony

Polski rynek obligacji korporacyjnych potrzebuje dużych i znanych brandów

Inwestycje w obligacje nie powinny stanowić alternatywy dla akcji. Ci inwestorzy, którzy już są obecni na GPW, są wystarczająco doświadczeni, żeby poradzić sobie z prawidłowym wyborem spółek dywidendowych. A ci, którzy spekulują na akcjach lub na kontraktach terminowych już w ogóle nie są grupą docelową dla rynku obligacyjnego. Obligacje powinny być przede wszystkim pokazywane jako realna alternatywa do trzymania pieniędzy w banku na lokacie terminowej lub wręcz na rachunku ROR.

Zobacz więcej

Logo SII