Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Obowiązki w zakresie cen transferowych po zmianach w 2017 roku (zapis szkolenia)

© sdecoret - Fotolia.com

Za niedostarczenie dokumentacji cen transferowych na żądanie organów, osoby odpowiedzialne za jej sporządzenie mogą zostać ukarane personalnie karą nawet do 16 mln zł. Obok VAT transakcje pomiędzy podmiotami powiązanymi są jednym z priorytetów służb celno-skarbowych, co niejednokrotnie podkreślał Minister Finansów. Od 1 stycznia 2017 roku nastąpiła istna rewolucja w zakresie obowiązków z zakresu cen transferowych.

 

Obowiązki w zakresie cen transferowych po zmianach w 2017 roku

 

 

Plan spotkania:

1. Zarządzanie ryzykiem cen transferowych (konsekwencje braku dokumentacji cen transferowych dla spółki oraz poszczególnych osób w przedsiębiorstwie, sposoby mitygacji ryzyka)

2. Podstawowe kwestie w zakresie cen transferowych

2.1 Pojęcie podmiotów powiązanych    

2.2 Kraje stosujące szkodliwą konkurencję podatkową 

2.3 Pojęcie transakcji    

3. Obowiązki dokumentacyjne od 1 stycznia 2017

3.1 Sporządzenie dokumentacji (local file) dla poszczególnych transakcji (Limity dokumentacyjne)          

3.2 Analiza danych porównawczych dla poszczególnych transakcji tzw. benchmarking. 

3.3 Oświadczenie o sporządzeniu dokumentacji cen transferowych        

3.4 Deklaracja CIT-TP    

3.5 Informacje o grupie, tzw. master file              

3.6 Raportowanie wg krajów (CbC)        

4. Podsumowanie

 

Szkolenie poprowadził

 

Sebastian Wawrzak

dr Sebastian Wawrzak

Doradca podatkowy, doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Transfer Pricing Manager w PKF Consult. Specjalizuje się w zakresie podatków, finansów, polityki gospodarczej i strategii przedsiębiorstw. Interesuje się cenami transferowymi od 2011 roku, kiedy rozpoczął pracę w Wydziale ds. Uprzednich Porozumień Cenowych w Ministerstwie Finansów, laureat II edycji Prezydenckiego Programu Eksperckiego – Laboratorium Idei. Doświadczenie zdobywał na różnych szczeblach administracji państwowej i podatkowej: Kancelaria Prezydenta RP, Ministerstwo Finansów, Izba Skarbowa oraz Urząd Skarbowy. Był wewnętrznym doradcą podatkowym w PKP Intercity S.A. Członek Komitetu Podatkowego Pracodawców RP, w latach 2016-2017 Wiceprezes Stowarzyszenia Centrum Cen Transferowych. Był również ekspertem: Joint Transfer Pricing Forum przy Komisji Europejskiej. Autor publikacji z zakresu ekonomii i podatków.

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

21.11.2017, Newsroom

Rok po dołku w energetyce. Liderem wzrostów Energa, dalej długo nic

21.11.2017, Newsroom

Rok po dołku w energetyce. Liderem wzrostów Energa, dalej długo nic

W połowie listopada 2016 roku rozpoczęły się wzrosty na warszawskim parkiecie, które szybko zostały okrzyknięte powrotem do hossy na GPW. Nie ominęły one spółek energetycznych. Gdzie obecnie znajdują się kursy akcji spółek z branży?

Zobacz więcej

Obowiązki w zakresie cen transferowych po zmianach w 2017 roku (zapis szkolenia)