Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Obowiązki w zakresie cen transferowych po zmianach w 2017 roku (zapis szkolenia)

© sdecoret - Fotolia.com

Za niedostarczenie dokumentacji cen transferowych na żądanie organów, osoby odpowiedzialne za jej sporządzenie mogą zostać ukarane personalnie karą nawet do 16 mln zł. Obok VAT transakcje pomiędzy podmiotami powiązanymi są jednym z priorytetów służb celno-skarbowych, co niejednokrotnie podkreślał Minister Finansów. Od 1 stycznia 2017 roku nastąpiła istna rewolucja w zakresie obowiązków z zakresu cen transferowych.

 

Obowiązki w zakresie cen transferowych po zmianach w 2017 roku

 

 

Plan spotkania:

1. Zarządzanie ryzykiem cen transferowych (konsekwencje braku dokumentacji cen transferowych dla spółki oraz poszczególnych osób w przedsiębiorstwie, sposoby mitygacji ryzyka)

2. Podstawowe kwestie w zakresie cen transferowych

2.1 Pojęcie podmiotów powiązanych    

2.2 Kraje stosujące szkodliwą konkurencję podatkową 

2.3 Pojęcie transakcji    

3. Obowiązki dokumentacyjne od 1 stycznia 2017

3.1 Sporządzenie dokumentacji (local file) dla poszczególnych transakcji (Limity dokumentacyjne)          

3.2 Analiza danych porównawczych dla poszczególnych transakcji tzw. benchmarking. 

3.3 Oświadczenie o sporządzeniu dokumentacji cen transferowych        

3.4 Deklaracja CIT-TP    

3.5 Informacje o grupie, tzw. master file              

3.6 Raportowanie wg krajów (CbC)        

4. Podsumowanie

 

Szkolenie poprowadził

 

Sebastian Wawrzak

dr Sebastian Wawrzak

Doradca podatkowy, doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Transfer Pricing Manager w PKF Consult. Specjalizuje się w zakresie podatków, finansów, polityki gospodarczej i strategii przedsiębiorstw. Interesuje się cenami transferowymi od 2011 roku, kiedy rozpoczął pracę w Wydziale ds. Uprzednich Porozumień Cenowych w Ministerstwie Finansów, laureat II edycji Prezydenckiego Programu Eksperckiego – Laboratorium Idei. Doświadczenie zdobywał na różnych szczeblach administracji państwowej i podatkowej: Kancelaria Prezydenta RP, Ministerstwo Finansów, Izba Skarbowa oraz Urząd Skarbowy. Był wewnętrznym doradcą podatkowym w PKP Intercity S.A. Członek Komitetu Podatkowego Pracodawców RP, w latach 2016-2017 Wiceprezes Stowarzyszenia Centrum Cen Transferowych. Był również ekspertem: Joint Transfer Pricing Forum przy Komisji Europejskiej. Autor publikacji z zakresu ekonomii i podatków.

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

Obowiązki w zakresie cen transferowych po zmianach w 2017 roku (zapis szkolenia)