Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Best wzywa do sprzedaży akcji Kredyt Inkaso

© doucefleur – fotolia.com

Firma Best ogłosiła wezwanie do sprzedaży akcji Kredyt Inkaso. Wzywający zamierza uzyskać 66% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu giełdowego konkurenta. Zapisy będą przyjmowane od 1 do 14 sierpnia 2017 roku.

 

Przedmiotem ogłoszonego wezwania jest 4.269.961 akcji Kredyt Inkaso, stanowiących 33,01% kapitału zakładowego tej spółki. Wzywający, czyli firma Best, posiada już teraz 4.268.134 walorów Kredyt Inkaso, reprezentujących udział na poziomie 32,99%. Tym samym, jego zamiarem jest osiągnięcie progu 66% w kapitale zakładowym i w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu. Aktualnie największym akcjonariuszem Kredyt Inkaso jest fundusz WPEF VI Holding V BV, który ma 61,16% głosów.

 

Zamiarem Wzywającego jest przejęcie kontroli nad Spółką i stworzenia silnej polskiej grupy podmiotów działających na rynku wierzytelności w Europie. Celem jest doprowadzenie do zwiększenia skali działania i udziału w rynku, a w konsekwencji wzmocnienia pozycji na europejskim rynku windykacji należności. Przejęcie kontroli nad Spółką umożliwi optymalizację źródeł pozyskiwania kapitału, wzmocnienie oferty skierowanej do wierzycieli i dłużników (w szczególności dotyczy to wierzytelności pozabankowych) oraz udoskonalenie procesów windykacji, w tym w oparciu o nowoczesne rozwiązania teleinformatyczne. W dłuższej perspektywie Wzywający nie wyklucza połączenia ze Spółką poprzez przeniesienie całego majątku Spółki na Wzywającego jako spółkę przejmującą (łączenie przez przejęcie) – napisano w treści ogłoszonego wezwania.

 

Za jedną akcję Kredyt Inkaso firma Best oferuje 22 zł. Jest to cena niższa od aktualnego kursu giełdowego Kredyt Inkaso, który wynosi około 24,7 zł.

 

Kredyt Inkaso – wykres kursu akcji i cena oferowana w wezwaniu
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie Stooq.pl.

 

Wzywający zobowiązał się do nabycia akcji, jeżeli w ramach wezwania zapisami objętych zostanie co najmniej 3.493.772 walorów spółki, co stanowi około 27,01% ogólnej liczby akcji Kredyt Inkaso.

 

Otoczenie rynkowe w Polsce jest sprzyjające, ale rynek zarządzania wierzytelnościami staje się coraz bardziej konkurencyjny. Dlatego też na dynamiczny rozwój będą mogły liczyć jedynie podmioty efektywne operacyjnie, duże, z rozbudowanymi możliwościami pozyskiwania finansowania, szeroką ofertą dla wierzycieli i dłużników, działające na nowoczesnych systemach IT. Coraz większe znaczenie dla zwiększania skali działalności operacyjnej spółek z branży zarządzania wierzytelnościami będą miały także rynki zagraniczne – BEST właśnie wchodzi na perspektywiczny rynek włoski poprzez swoją spółkę BEST Capital Italy, z kolei Kredyt Inkaso ma silną pozycję na rynku rumuńskim. 

 

W BEST niedawno zakończyliśmy proces wewnętrznej konsolidacji spółki, wdrożyliśmy nowoczesny system IT i jesteśmy kompleksowo przygotowani do szybkiej ekspansji. Jej częścią może być przejęcie odpowiedzialności za działalność operacyjną oraz rozwój Kredyt Inkaso. Dlatego właśnie teraz zapraszamy akcjonariuszy Kredyt Inkaso do sprzedaży akcji oraz rozmów na ten temat – skomentował Krzysztof Borusowski, Prezes Zarządu BEST S.A.

 

Zapisy będą przyjmowane od 1 sierpnia 2017 roku i potrwają do 14 sierpnia 2017 roku. Przewidywany dzień transakcji nabycia to natomiast 22 sierpnia 2017 roku.

 

 

Źródło: BEST S.A.

Zobacz również:

11.01.2018, Aktualności

Winter Capital Market Games 2018 – 9-11 marca w Czarnej Górze!

11.01.2018, Aktualności

Winter Capital Market Games 2018 – 9-11 marca w Czarnej Górze!

IV edycja Zimowych Igrzysk Rynku Kapitałowego odbędzie się w dniach 9-11 marca 2018 r. na terenie jednej z najnowocześniejszych stacji narciarskich w Czarnej Górze w Kotlinie Kłodzkiej.

Zobacz więcej

16.01.2018, Ze spółek

Trwają zapisy w wezwaniu na akcje Robyg. Co inwestor powinien zrobić, by się zapisać?

16.01.2018, Ze spółek

Trwają zapisy w wezwaniu na akcje Robyg. Co inwestor powinien zrobić, by się zapisać?

W dniu 1 grudnia 2017 r. Bricks Acquisitions Limited, podmiot pośrednio należący do Goldman Sachs Group, ogłosił wezwanie na wszystkie akcje Robyg SA („Robyg”), jednego z czołowych deweloperów mieszkaniowych w Polsce.

Zobacz więcej

Best wzywa do sprzedaży akcji Kredyt Inkaso