Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Rusza wezwanie na akcje Komputronika po 6,50 zł

© photocrew - Fotolia.com

Od dnia dzisiejszego (tj. 08.06.2017) można składać zapisy na sprzedaż akcji Komputronik S.A. Zapisy trwają do 07.07.2017 roku. Wzywającym jest Marinera Invest sp. z o.o. – podmiot kontrolowany przez rodzinę Buczkowskich, czyli głównych akcjonariuszy Komputronika.

 

Marinera Invest - wzywający, działa w porozumieniu ze swoimi wspólnikami - WB iTotal sp. z o.o. (kontrolowaną przez Wojciecha Buczkowskiego) oraz EKB sp. z o.o. (kontrolowaną przez małżeństwo Krzysztofa i Ewy Buczkowskich). Wezwanie obejmuje do 4 507 987 akcji Komputronika stanowiących 46,03% wszystkich akcji i głosów na WZA. Oferowany poziom ceny za jedną akcję - 6,50 zł oznacza premię 10,17% wobec kursu zamknięcia z ostatniej sesji poprzedzającej ogłoszenie wezwania. Na tle średniej ważonej z ostatniego miesiąca przed ogłoszeniem wezwania, cena obowiązująca w wezwaniu jest o 10,16% wyższa. Z kolei średnie ważone kursy akcji za ostatnie 3 i 6 miesięcy wynoszą odpowiednio 6,18 zł i 6,20 zł. Zapisy przyjmowane są przez Dom Maklerski mBanku.


Intencją strony wzywającej jest zwiększenie posiadanych akcji Komputronika do co najmniej 90% wszystkich akcji i głosów na WZA. W przypadku osiągnięcia progu minimum 90% wszystkich akcji nastąpi przymusowy wykup wszystkich pozostałych akcji i wycofanie spółki z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

 

W komunikacie prasowym w następujący sposób odniósł się do wezwania prezes Komputronika Wojciech Buczkowski:

 

Wraz z rodziną podjęliśmy decyzję o zamiarze całkowitego przejęcia spółki i wycofania jej z giełdy oraz długoterminowym zaangażowaniu w jej rozwój, już jako spółki prywatnej. Utrzymujący się od lat trend boczny notowań akcji Komputronik S.A., jak również wielu innych spółek o kapitalizacji poniżej 100 mln zł, w naszym odczuciu nie przynosi oczekiwanych zwrotów z inwestycji mniejszościowym akcjonariuszom.


Dodatkowo niełatwa sytuacja branżowa powoduje, że spółka nastawiona jest na akumulację kapitału i nie zamierza w najbliższym czasie wypłacać dywidendy. Wierzymy w długoterminowy wzrost wartości spółki, jednak rosnąca konkurencyjność branży, w której działa spółka, oddala perspektywy znaczącej poprawy marżowości. Działanie poza rynkiem regulowanym gwarantuje zwiększenie poufności prowadzonej działalności – ma to niebagatelne znaczenie wobec obecnej silnej asymetrii dostępu naszych konkurentów do informacji o nas. Dodatkowym impulsem są wysokie koszty funkcjonowania spółki na rynku publicznym. Niemniej spółka pozostanie wiarygodnym i transparentnym partnerem dla kluczowych kontrahentów niebędących podmiotami konkurencyjnymi.

 

Z zamiarami wzywającego nie zgadza się grupa inwestorów indywidualnych, którzy chcą zablokować plany wycofania akcji spółki Komputronik S.A. z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Więcej informacji o mobilizacji akcjonariuszy mniejszościowych można przeczytać w tym miejscu.

 

 

Źródło: Komputronik S.A.

Zobacz również:

31.07.2017, Aktualności

Capital Market Games, 23 września w Warszawie

31.07.2017, Aktualności

Capital Market Games, 23 września w Warszawie

Ponad 25 lat nowej historii rynku kapitałowego w Polsce przyczyniło się do powstania wielu profesji i środowisk tworzących jedną, wielką rodzinę. Warto dbać zarówno o relacje prywatne jak i biznesowe pomiędzy uczestnikami rynku. Dlatego też już 23 września 2017 r. na Arenie Furbolu na warszawskim Ursynowie po raz kolejny będziemy mieli przyjemność gościć wszystkich, którzy zdecydują się stanąć do sportowej rywalizacji na piątych Capital Market Games!

Zobacz więcej

Rusza wezwanie na akcje Komputronika po 6,50 zł