Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Rusza wezwanie na akcje Komputronika po 6,50 zł

© photocrew - Fotolia.com

Od dnia dzisiejszego (tj. 08.06.2017) można składać zapisy na sprzedaż akcji Komputronik S.A. Zapisy trwają do 07.07.2017 roku. Wzywającym jest Marinera Invest sp. z o.o. – podmiot kontrolowany przez rodzinę Buczkowskich, czyli głównych akcjonariuszy Komputronika.

 

Marinera Invest - wzywający, działa w porozumieniu ze swoimi wspólnikami - WB iTotal sp. z o.o. (kontrolowaną przez Wojciecha Buczkowskiego) oraz EKB sp. z o.o. (kontrolowaną przez małżeństwo Krzysztofa i Ewy Buczkowskich). Wezwanie obejmuje do 4 507 987 akcji Komputronika stanowiących 46,03% wszystkich akcji i głosów na WZA. Oferowany poziom ceny za jedną akcję - 6,50 zł oznacza premię 10,17% wobec kursu zamknięcia z ostatniej sesji poprzedzającej ogłoszenie wezwania. Na tle średniej ważonej z ostatniego miesiąca przed ogłoszeniem wezwania, cena obowiązująca w wezwaniu jest o 10,16% wyższa. Z kolei średnie ważone kursy akcji za ostatnie 3 i 6 miesięcy wynoszą odpowiednio 6,18 zł i 6,20 zł. Zapisy przyjmowane są przez Dom Maklerski mBanku.


Intencją strony wzywającej jest zwiększenie posiadanych akcji Komputronika do co najmniej 90% wszystkich akcji i głosów na WZA. W przypadku osiągnięcia progu minimum 90% wszystkich akcji nastąpi przymusowy wykup wszystkich pozostałych akcji i wycofanie spółki z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

 

W komunikacie prasowym w następujący sposób odniósł się do wezwania prezes Komputronika Wojciech Buczkowski:

 

Wraz z rodziną podjęliśmy decyzję o zamiarze całkowitego przejęcia spółki i wycofania jej z giełdy oraz długoterminowym zaangażowaniu w jej rozwój, już jako spółki prywatnej. Utrzymujący się od lat trend boczny notowań akcji Komputronik S.A., jak również wielu innych spółek o kapitalizacji poniżej 100 mln zł, w naszym odczuciu nie przynosi oczekiwanych zwrotów z inwestycji mniejszościowym akcjonariuszom.


Dodatkowo niełatwa sytuacja branżowa powoduje, że spółka nastawiona jest na akumulację kapitału i nie zamierza w najbliższym czasie wypłacać dywidendy. Wierzymy w długoterminowy wzrost wartości spółki, jednak rosnąca konkurencyjność branży, w której działa spółka, oddala perspektywy znaczącej poprawy marżowości. Działanie poza rynkiem regulowanym gwarantuje zwiększenie poufności prowadzonej działalności – ma to niebagatelne znaczenie wobec obecnej silnej asymetrii dostępu naszych konkurentów do informacji o nas. Dodatkowym impulsem są wysokie koszty funkcjonowania spółki na rynku publicznym. Niemniej spółka pozostanie wiarygodnym i transparentnym partnerem dla kluczowych kontrahentów niebędących podmiotami konkurencyjnymi.

 

Z zamiarami wzywającego nie zgadza się grupa inwestorów indywidualnych, którzy chcą zablokować plany wycofania akcji spółki Komputronik S.A. z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Więcej informacji o mobilizacji akcjonariuszy mniejszościowych można przeczytać w tym miejscu.

 

 

Źródło: Komputronik S.A.

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

Spółka osiągnęła w styczniu 2018 roku przychody na poziomie około 160 mln dolarów, czyli o 73% więcej niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Rusza wezwanie na akcje Komputronika po 6,50 zł