Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

4 spółki vs 4 poziomy wsparć – czy byki potwierdzą swoją siłę?

© James Thew - Fotolia.com

Poziomy wsparć i oporów są bardzo istotnymi poziomami na każdym wykresie papierów wartościowych. Nie można przecież przejść obojętnie obok miejsc, które rynek w tak znaczący sposób respektuje. Dlatego właśnie prezentujemy poniżej cztery spółki, których notowania znajdują się w pobliżu poziomu wsparcia, bądź już od niego się odbiły. Serdecznie zapraszamy jednocześnie do zapisów na poniedziałkowy webinar z analizą techniczną na żywo. 

PGNiG

Źródło: AmiBroker, Dane: stooq.pl

 

Pierwszym walorem, który znajduje się przed potencjalnym poziomem wsparcia jest spółka PGNiG. Proszę zauważyć, iż niedawno byki przebiły się przez ostatni szczyt, który znajdował sie na poziomie 6,43 zł. To właśnie w okolicach tego obszaru powinien pojawić się wzmożony popyt sygnalizujący chęć kontynuowania wzrostów. W przeciwnym wypadku będziemy mieli do czynienia z falowym klinem sygnalizującym słabość, bądź nawet z korektą wyższego rzędu .

 

mBank

Źródło: AmiBroker, Dane: stooq.pl

 

Kolejny sygnał, na który warto zwrócić uwagę, pojawił się na wykresie mBanku. W ostatnim czasie często publikujemy analizy akcji tego waloru, gdyż od strony technicznej jest o czym pisać. W ostatnim czasie informowaliśmy o negatywnym sygnale – formacji zasłony ciemnej chmury, która wstrzymała dalsze wzrosty. Obecnie powróciły nadzieje na ich dalszą kontynuację, gdyż podczas wtorkowej sesji spadki zatrzymały się na poziomie wsparcia wyznaczonym przez jeden ze wcześniejszych szczytów. Co istotne, widoczny jest w powstałej świecy znaczący popytowy cień dolny.

 


Specjalny odcinek – Analiza techniczna na żywo

Poniedziałek, 22.05, godzina 19:00

Każdy uczestnik będzie mógł zgłosić swoją spółkę do analizy

Zapisz się na spotkanie

 

Playlista ze wszystkimi analizami


Agora

Źródło: AmiBroker, Dane: stooq.pl

 

Z ciekawą sytuacją mamy również do czynienia na wykresie spółki Agora. Bardzo prawdopodobne, iż po zakończeniu korekty wyższego rzędu ABC rynek dorysował pierwsze fale nowego impulsu. Tutaj również mamy do czynienia ze wsparciem, którym jest psychologiczny poziom 14 zł oraz młotek znajdujący się w dołku potencjalnej fali C. Co więcej, bardzo cieszy fakt, iż wtorkowa świeca rónież zamknęła się rysując formację młota. Wszystkie te sygnały sprawiają, iż możemy być świadkami wzrostów w najbliższej przyszłości notowań akcji Agory.

 

Asbis

Źródło: AmiBroker, Dane: stooq.pl

 

Miejmy nadzieję, iż poziom wsparcia również ukaże swoje znaczenie na wykresie spółki Asbis. Podczas wtorkowej sesji spadki nabrały dynamiki i kurs zbliża się do ostatniego dołka, który znajduje się na poziomie 2,74 zł. Nadzieję akcjonariuszom tej spółki może przynieść oczywiście popyt, który zaznaczy swoją obecność i zatrzyma spadki w okolicach tego istotnego obszaru. W przeciwnym razie będziemy mieli do czynienia z negatywnym sygnałem inwestycyjnym.

 

--

Analizy papierów wartościowych w ramach projektu "ATrakcyjne Spółki", mają tylko i wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny, a poszczególne analizy są wyłącznie subiektywną opinią autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Stąd Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu. W inwestowaniu należy korzystać z wielu źródeł i konfrontować je przed podjęciem decyzji.

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

24.11.2017, Newsroom

Oferta IPO CwMedia S.A. (właściciel serwisu CDA.pl) – piguła informacyjna

24.11.2017, Newsroom

Oferta IPO CwMedia S.A. (właściciel serwisu CDA.pl) – piguła informacyjna

Ruszyły zapisy na akcje właściciela popularnego serwisu internetowego CDA.pl. Inwestorzy indywidualni będą mogli zapisywać się na akcje do 5 grudnia 2017 roku.

Zobacz więcej

4 spółki vs 4 poziomy wsparć – czy byki potwierdzą swoją siłę?