Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Akcja Medicalgorithmics wyceniona przez DM BOŚ na 384 zł

© Amelie - Fotolia.com

DM BOŚ upublicznił raport analityczny z dnia 7 maja, w którym wycenił jedną akcję Medicalgorithmics na 384 zł. Jest to poziom wyższy o 35% od obecnego kursu rynkowego.

 

W raporcie możemy przeczytać, że rok 2017 dla Medicalgorithmics będzie czasem konsolidacji z Medi-Lynx i AMI/Spectocor. Proces ten będzie zaburzał wyniki finansowe w kolejnych kwartałach. Pierwszy kwartał powinien już uwzględniać między innymi pełny efekt konsolidacji Medi-Lynx, zawieszenie sprzedaży produktów do AMI/Spectocor oraz przeniesienie aktywów AMI/Spectocor do spółki. DM BOŚ oczekuje, że wzrost bazy kosztów będzie szybciej postępował niż wzrost przychodów, co przełoży się na kiepskie wyniki za I kw. 2017 roku. Dodano jednak, że to nie powinno zaskoczyć inwestorów. Prognoza zakłada wykazanie w pierwszy trzech miesiącach tego roku 50 mln zł sprzedaży na poziomie grupy i 8 mln zysku EBITDA. Powtarzalny zysk operacyjny ma wynieść 3-4 mln zł, a zysk netto 2-3 mln zł.

 

Prognoza DM BOŚ wyników finansowych Medicalgorithmics na cały 2017 rok zakłada przychody grupy na poziomie 260,3 mln zł, zysk EBITDA 76,6 mln zł i zysk netto 43,3 mln zł. W 2018 roku przychody mają wzrosnąć do 328,7 mln zł, zysk EBITDA do 99,5 mln zł, a zysk netto do 56,3 mln zł. W 2019 wzrost ma być kontynuowany i sprzedaż ma wynieść 404,1 mln zł, zysk EBITDA 117,1 mln zł, a zysk netto 67,3 mln zł.

 

Autor raportu wycenił jedną akcję Medicalgorithmics dwiema metodami – porównawczą i DCF. Pierwsza z nich, przy uwzględnieniu danych opartych na prognozach na 2018 i 2019 rok, daje wycenę jednej akcji na poziomie 336 zł. Z kolei metoda DCF po uwzględnieniu zaktualizowanych prognoz finansowych dała wycenę na poziomie 429 zł. Zachowując parytet wagi 50:50, DM BOŚ wycenił akcję na 384 zł. W podsumowaniu rekomendacji napisano:

 

„Przejęcie aktywów AMI/Spectocor powinno pozwolić Spółce skoncentrować się bardziej na rozwijaniu działalności niż na potyczkach sądowych, co w naszej ocenie powinno zwiększyć wartość Spółki dla akcjonariuszy. Ponadto nasza wycena porównawcza przekracza bieżący kurs akcji. Sądzimy, że Medicalgorithmics należy się premia względem mediany EV/EBITDA i P/E sektora w związku z planami rejestracji produktu w pozostałych krajach UE w połączeniu z interesującą koncepcją nowego produktu dotyczącego zdalnej rehabilitacji kardiologicznej. Podtrzymujemy zatem długoterminową rekomendację fundamentalną Kupuj i krótkoterminową relatywną Przeważaj dla Spółki. Niemniej chcemy wyraźnie zaznaczyć, że transfer klientów trwa dłużej niż transfer pracowników, co oznacza ujemny udział AMI/Spectocor w wyniku operacyjnym Grupy w I kw. 2017 roku. Jednak w związku z tym, że jest to sytuacja przejściowa, nie powinno to niepokoić inwestorów, tym bardziej, że naszym zdaniem Spółka jest w stanie regularnie generować wysoką pozycję gotówkową i powinna być w stanie wypłacać wysoką dywidendę.”

 

Ciekawym wątkiem w treści raportu są projekty urządzenia do telerehabilitacji i systemu 12–kanałowego EKG. Z uwagi na niewystarczające dane, projekty te nie zostały ujęte w modelu wyceny DM BOŚ. Urządzenie do telerehabilitacji jest już stworzone i posiada certyfikat CE (Certificate of Conformity). Spółka stara się uzyskać certyfikat FDA i kod CPT (Current Procedural Terminology). Drugi projekt jest na etapie prowadzenia prac nad wersją beta.

 

Patrząc na wykres akcji Medicalgorithmics widać krótkoterminowy trend spadkowy. Kurs spadł w ciągu ostatnich dwóch miesięcy z 340 zł do 280 zł. W długim terminie utrzymany jest trend wzrostowy, ale w ostatnich tygodniach została przełamana średnioterminowa linia trendu wzrostowego (okolice 300 zł). 

 

Medicalgorithmics - Analiza techniczna
Źródło: Stooq

 

 

Źródło: Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

Akcja Medicalgorithmics wyceniona przez DM BOŚ na 384 zł