Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

6 spółek, które wciąż szukają dna

© Jag_cz - Fotolia.com

Hossa, która rozpoczęła się w listopadzie ubiegłego roku, zmieniła sytuację techniczną wielu spółek. Jednak nie objęła ona wszystkich spółek – niektóre z nich wciąż szukają swojego dna.

Orange Polska

Akcje Orange Polska wyznaczyły nowe, historyczne minimum. Ostatnie sesje to wręcz codzienne pogłębianie dołka. Spółce nie sprzyja trudne otoczenie branżowe. Dodatkowo prognozy na 2017 rok zakładają dalszy spadek zysków. Podczas czatu inwestorskiego przedstawiciel spółki mówił, że spadek zysków może zostać zahamowany dopiero w 2018 roku. Z zapisem czatu można zapoznać się w tym miejscu.

 

Orange Polska - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Eurocash

Nie najlepiej radzą sobie akcje Eurocashu. Kurs spadł do okolic 30 zł co jest ważnym, długoterminowym wsparciem. Jeśli zostanie ono pokonane to z punktu widzenia klasycznej analizy technicznej otworzy się droga do dalszych, silnych zniżek z potencjałem do testowania poziomu nawet 20 zł. Powodem słabego zachowania kursu są między innymi problemy hurtowni Cash & Carry. Po dynamicznym wzroście liczby hurtowni spółka doświadczyła efektu kanibalizacji sprzedaży przez nowootwarte placówki. W efekcie odnotowano spadek sprzedaży porównywalnej i pogorszenie efektywności kosztowej, co w rezultacie spowodowało spadek rezultatów tego formatu, który ma istotne znaczenie dla wyników całej grupy.

 

Eurocash - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

PEM

Akcje Private Equity Managers od debiutu w 2015 roku oscylowały wokół 100 zł, jednak od lipca 2016 roku ich kurs znajduje się w silnym trendzie spadkowym, który sprowadził cenę do poziomu 50 zł. Wycenie giełdowej nie pomógł spór na szczeblu zarządczym i zmiana na stanowisku prezesa. Z technicznego punktu widzenia nadzieję na zmianę trendu można upatrywać we wsparciu na poziomie 50 zł, na którym notowaniom towarzyszyły zwiększone obroty.

 

PEM - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Briju

Jeszcze nie tak dawno jeden z liderów hossy, a obecnie kurs akcji Briju znajduje się na poziomie niewidzianym od 2012 roku i szuka dna. Powodem dynamicznej przeceny są między innymi spadki przychodów z segmentu obrotu metalami rzędu 70%-80% w ostatnich miesiącach.

 

Briju - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Monnari

Po dynamicznych wzrostach Monnari zapoczątkowanych w 2013 roku, od 2015 roku kurs akcji porusza się w trendzie spadkowym. Wycenie nie sprzyjały doniesienia o problemach logistycznych, a także nienajlepsze miesięczne raporty sprzedażowe w 2017 roku. Przychody za okres styczeń-marzec wyniosły około 53,2 mln zł, czyli były o około 2,7% większe niż przed rokiem. Kurs akcji spółki znajduje się jednak w okolicach ważnego wsparcia na poziomie 8 zł, od którego już raz cena się odbiła. Dodatkowo na tym poziomie przebiega zniesienie 61,8% całego ruchu wzrostowego, zapoczątkowanego w 2013 roku.

 

Monnari - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Votum

Kolejne wsparcia łamane są przez kurs akcji Votum. Cena porusza się w kanale spadkowym od sierpnia 2015 roku i obecnie oscyluje wokół jego dolnego ograniczenia – 9 zł. Kurs domknął luki wzrostowe z lutego 2015 roku, jednak i to nie zatrzymało pogłębiającej się przeceny. Spółce nie sprzyjają między innymi trudności w branży w postaci rosnących kosztów działalności (koszty rosną szybciej niż przychody), co miało swoje przełożenie w obniżeniu prognozy wyników finansowych na 2016 rok.

 

Votum - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Zobacz również:

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

Analitycy Domu Analiz SII wydali dla akcji CDRL rekomendację "kupuj" z 12-miesięczną ceną docelową ustaloną na poziomie 42,62 zł. W momencie wydania rekomendacji giełdowy kurs tych walorów wynosił 32 zł, co oznacza potencjał wzrostu równy 33,2%.

Zobacz więcej

23.04.2018, Newsroom

Udany koniec roku PlayWay. Spółka zarobiła w 2017 roku prawie 16 mln zł

23.04.2018, Newsroom

Udany koniec roku PlayWay. Spółka zarobiła w 2017 roku prawie 16 mln zł

W IV kw. 2017 roku spółce PlayWay udało się utrzymać momentum wynikowe z III kw. W relacji kwartał do kwartału zyski okazały się nieco mniejsze, jednak już w porównaniu do IV kw. 2016 roku widać znaczną poprawę.

Zobacz więcej

6 spółek, które wciąż szukają dna
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie