Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Nowy prezes PZU powołany w nocy

© adimas - Fotolia.com

Rada Nadzorcza powołała w dniu 13 kwietnia 2017 roku Pawła Surówkę na stanowiska Prezesa Zarządu PZU S.A. Ciekawostką jest fakt, że komunikat bieżący spółki opublikowała tego samego dnia o godzinie 3:16.

 

Spółka bierze udział w programie 10na10

 

10 na 10 - komunikuj się skutecznie

 

Uchwała o powołaniu nowego prezesa weszła w życie z chwilą podjęcia. Powołanie następuje na okres wspólnej kadencji, która rozpoczęła się w dniu 1 lipca 2015 roku. Obejmuje trzy kolejne pełne lata obrotowe, a pierwszym pełnym rokiem obrotowym kadencji był rok 2016.

 

Paweł Surówka jest absolwentem Universitẻ Paris I Panthẻon Sorbonne oraz Ecole des Hautes Etudes en Sciences Sociales. Podstawowe Studia ukończył na Ludwig Maximilian Universität w Monachium. Doświadczenie zawodowe zdobywał w:

  • W latach 2007 - 2013 zajmował stanowisko doradcy finansowego w Bank of America Merrill Lynch. Reprezentował Bank w regionie CEE poprzez budowanie relacji z inwestorami, doradzał w zakresie zarządzania portfelem, alokacji aktywów oraz ich dywersyfikacji, instrumentów alternatywnych oraz analizy rynkowej.
  • W latach 2013 - 2015 Członek Zarządu Boryszew SA (Dyrektora biura ds. rozwoju sektora automotive). Był też prezesem zarządów spółek zależnych z sektora automotive. W trakcie pełnienia funkcji w Grupie Boryszew odpowiadał za zarządzanie strategiczne, operacyjne i nadzór nad polityką budżetową sektora motoryzacyjnego. Odpowiadał za opracowanie i wdrożenie strategii biznesowej dla obszaru automotive. Ponadto odpowiadał za M&A w ramach polityki ekspansji oraz dezinwestycji Grupy Boryszew, a także prowadził procesy restrukturyzacji spółek segmentu motoryzacyjnego.
  • Do stycznia 2016 roku pełnił funkcję Doradcy Prezesa Zarządu PKO Bank Polski SA oraz Dyrektora Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej na Niemcy. Odpowiedzialny był tam za otwarcie pierwszego zagranicznego oddziału korporacyjnego PKO BP, a także doradztwo i obsługę finansową dla największych klientów korporacyjnych PKO BP w zakresie ich ekspansji i działalności zagranicznej.
  • Od 23 czerwca 2016 roku do 13 kwietnia 2017 roku Prezes Zarządu PZU Życie SA.

 

W oddzielnym komunikacie bieżącym PZU podało do wiadomości informację o odwołaniu ze składu Rady Nadzorczej Pawła Kaczmarka. Z kolei do Rady Nadzorczej powołano nowe dwie osoby. Są nimi Robert Śnitko i Katarzyna Lewandowska.

 

 

Źródło: PZU S.A.

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

Opinia biegłego rewidenta na temat raportu rocznego spółki to jeden z dokumentów, na który warto zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji inwestycyjnych.

Zobacz więcej

Nowy prezes PZU powołany w nocy
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie