Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Nowy prezes PZU powołany w nocy

© adimas - Fotolia.com

Rada Nadzorcza powołała w dniu 13 kwietnia 2017 roku Pawła Surówkę na stanowiska Prezesa Zarządu PZU S.A. Ciekawostką jest fakt, że komunikat bieżący spółki opublikowała tego samego dnia o godzinie 3:16.

 

Spółka bierze udział w programie 10na10

 

10 na 10 - komunikuj się skutecznie

 

Uchwała o powołaniu nowego prezesa weszła w życie z chwilą podjęcia. Powołanie następuje na okres wspólnej kadencji, która rozpoczęła się w dniu 1 lipca 2015 roku. Obejmuje trzy kolejne pełne lata obrotowe, a pierwszym pełnym rokiem obrotowym kadencji był rok 2016.

 

Paweł Surówka jest absolwentem Universitẻ Paris I Panthẻon Sorbonne oraz Ecole des Hautes Etudes en Sciences Sociales. Podstawowe Studia ukończył na Ludwig Maximilian Universität w Monachium. Doświadczenie zawodowe zdobywał w:

  • W latach 2007 - 2013 zajmował stanowisko doradcy finansowego w Bank of America Merrill Lynch. Reprezentował Bank w regionie CEE poprzez budowanie relacji z inwestorami, doradzał w zakresie zarządzania portfelem, alokacji aktywów oraz ich dywersyfikacji, instrumentów alternatywnych oraz analizy rynkowej.
  • W latach 2013 - 2015 Członek Zarządu Boryszew SA (Dyrektora biura ds. rozwoju sektora automotive). Był też prezesem zarządów spółek zależnych z sektora automotive. W trakcie pełnienia funkcji w Grupie Boryszew odpowiadał za zarządzanie strategiczne, operacyjne i nadzór nad polityką budżetową sektora motoryzacyjnego. Odpowiadał za opracowanie i wdrożenie strategii biznesowej dla obszaru automotive. Ponadto odpowiadał za M&A w ramach polityki ekspansji oraz dezinwestycji Grupy Boryszew, a także prowadził procesy restrukturyzacji spółek segmentu motoryzacyjnego.
  • Do stycznia 2016 roku pełnił funkcję Doradcy Prezesa Zarządu PKO Bank Polski SA oraz Dyrektora Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej na Niemcy. Odpowiedzialny był tam za otwarcie pierwszego zagranicznego oddziału korporacyjnego PKO BP, a także doradztwo i obsługę finansową dla największych klientów korporacyjnych PKO BP w zakresie ich ekspansji i działalności zagranicznej.
  • Od 23 czerwca 2016 roku do 13 kwietnia 2017 roku Prezes Zarządu PZU Życie SA.

 

W oddzielnym komunikacie bieżącym PZU podało do wiadomości informację o odwołaniu ze składu Rady Nadzorczej Pawła Kaczmarka. Z kolei do Rady Nadzorczej powołano nowe dwie osoby. Są nimi Robert Śnitko i Katarzyna Lewandowska.

 

 

Źródło: PZU S.A.

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

Skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży wzrosły rok do roku o 24,6%, a wynik operacyjny o 45,9%.

Zobacz więcej

Nowy prezes PZU powołany w nocy