Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Zmiany w akcjonariacie ABC Daty i Briju na horyzoncie

© peterzayda - Fotolia.com

ABC Data i Briju zasygnalizowały wczoraj (to jest 6 lutego 2017 roku) w komunikatach bieżących możliwe zmiany na poziomie właścicielskim.

 

ABC Data poinformowała o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych we wszystkich obszarach swojej działalności. Celem tego procesu jest wybór optymalnego wariantu dalszego rozwoju grupy i realizacji strategii rozwoju na lata 2016-2018.

 

„Na obecnym etapie rozważane będą różne opcje strategiczne, w tym dalszy rozwój Emitenta drogą akwizycji przy wsparciu inwestora zewnętrznego lub podwyższenia kapitału zakładowego Emitenta, zawarcie aliansu strategicznego, jak również nie wybranie żadnej z przedstawionych opcji” – napisano w komunikacie bieżącym.

 

Do procesu została zaangażowana renomowana firma doradcza Rothschild Global Advisory jako doradca finansowy dokonujący analizy opcji strategicznych. ABC Data zaznaczyła, że do tej pory nie zostały podjęte żadne decyzje związane z wyborem konkretnej opcji.

 

Obecnie największym akcjonariuszem ABC Daty jest fundusz MCI z udziałem 61,5% w kapitale zakładowym. Drugim znaczącym akcjonariuszem z 9,3% pakietem akcji jest OFE PZU „Złota Jesień”. Free float stanowi 29,2% wszystkich akcji. Rynek przyjął nowy komunikat z ABC Daty neutralnie i o godzinie 11:00 akcje są wyceniane tak samo jak na wczorajszym zamknięciu.

 

ABC Data - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Przegląd opcji strategicznych trwa również u największego akcjonariusza Briju, którym jest Letamor Holdings Limited. Proces ten dotyczy „opcji relokacji portfela inwestycyjnego”. O tym fakcie poinformowało Briju w swoim komunikacie bieżącym. Podmiot zarejestrowany na Cyprze posiadający 25,09% wszystkich akcji Briju, nie wykluczył możliwości sprzedaży części lub całości pakietu akcji. Co ciekawe w komunikacie napisano, że w przypadku sprzedaży akcji, podmiotem pośredniczącym będzie DM BOŚ.

 

Rynek negatywnie przyjął informację z Briju. Na otwarciu powstała niewielka luka spadkowa, ale w szybkim tempie kurs akcji spadł o 6% poniżej okrągłego poziomu 30 zł. Warto podkreślić też wysokie obroty. W razie trwałego pokonania wsparcia na 30 zł, kolejne wsparcie jest dopiero na poziomie 25 zł, a następne wyznacza linia trendu wzrostowego.

 

Briju - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: ABC Data S.A., Briju S.A.

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

17.11.2017, Newsroom

Grupa Azoty osiągnęła w III kw. historyczny zysk EBITDA na poziomie 255 mln zł

17.11.2017, Newsroom

Grupa Azoty osiągnęła w III kw. historyczny zysk EBITDA na poziomie 255 mln zł

Spółka pochwaliła się poprawą wyników finansowych w III kw. 2017 roku. Na poziomie zysku EBITDA wszystkie segmenty działalności wykazały dodatnią kontrybucję.

Zobacz więcej

Zmiany w akcjonariacie ABC Daty i Briju na horyzoncie