Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Zmiany w akcjonariacie ABC Daty i Briju na horyzoncie

© peterzayda - Fotolia.com

ABC Data i Briju zasygnalizowały wczoraj (to jest 6 lutego 2017 roku) w komunikatach bieżących możliwe zmiany na poziomie właścicielskim.

 

ABC Data poinformowała o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych we wszystkich obszarach swojej działalności. Celem tego procesu jest wybór optymalnego wariantu dalszego rozwoju grupy i realizacji strategii rozwoju na lata 2016-2018.

 

„Na obecnym etapie rozważane będą różne opcje strategiczne, w tym dalszy rozwój Emitenta drogą akwizycji przy wsparciu inwestora zewnętrznego lub podwyższenia kapitału zakładowego Emitenta, zawarcie aliansu strategicznego, jak również nie wybranie żadnej z przedstawionych opcji” – napisano w komunikacie bieżącym.

 

Do procesu została zaangażowana renomowana firma doradcza Rothschild Global Advisory jako doradca finansowy dokonujący analizy opcji strategicznych. ABC Data zaznaczyła, że do tej pory nie zostały podjęte żadne decyzje związane z wyborem konkretnej opcji.

 

Obecnie największym akcjonariuszem ABC Daty jest fundusz MCI z udziałem 61,5% w kapitale zakładowym. Drugim znaczącym akcjonariuszem z 9,3% pakietem akcji jest OFE PZU „Złota Jesień”. Free float stanowi 29,2% wszystkich akcji. Rynek przyjął nowy komunikat z ABC Daty neutralnie i o godzinie 11:00 akcje są wyceniane tak samo jak na wczorajszym zamknięciu.

 

ABC Data - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Przegląd opcji strategicznych trwa również u największego akcjonariusza Briju, którym jest Letamor Holdings Limited. Proces ten dotyczy „opcji relokacji portfela inwestycyjnego”. O tym fakcie poinformowało Briju w swoim komunikacie bieżącym. Podmiot zarejestrowany na Cyprze posiadający 25,09% wszystkich akcji Briju, nie wykluczył możliwości sprzedaży części lub całości pakietu akcji. Co ciekawe w komunikacie napisano, że w przypadku sprzedaży akcji, podmiotem pośredniczącym będzie DM BOŚ.

 

Rynek negatywnie przyjął informację z Briju. Na otwarciu powstała niewielka luka spadkowa, ale w szybkim tempie kurs akcji spadł o 6% poniżej okrągłego poziomu 30 zł. Warto podkreślić też wysokie obroty. W razie trwałego pokonania wsparcia na 30 zł, kolejne wsparcie jest dopiero na poziomie 25 zł, a następne wyznacza linia trendu wzrostowego.

 

Briju - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: ABC Data S.A., Briju S.A.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Zmiany w akcjonariacie ABC Daty i Briju na horyzoncie
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie