Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Braster sprzedał ponad 1,9 tys. urządzeń w IV kw. 2016 roku

© Therina Groenewald - Fotolia.com

Braster sprzedał w IV kw. 2016 roku 1 917 urządzeń Braster (urządzenie do samobadania piersi w domu). Liczba sprzedanych urządzeń wraz z abonamentem wyniosła 282 sztuk. Ponadto, spółka sprzedała 474  abonamenty bez urządzeń.

 

Liczba sprzedanych samych urządzeń Braster wyniosła 1 635 sztuk, w tym 1 444 urządzeń sprzedano do aptek z odroczonym terminem płatności, prawem zwrotu po tym terminie lub możliwością przedłużenia tego terminu. W opinii spółki rozwój sieci sprzedaży oraz tempo wprowadzania produktu na rynek są na zadowalającym poziomie.

 

Zgodnie ze strategią Brastera na lata 2015-2021 uruchomienie produkcji oraz sprzedaży miały rozpocząć się w III kw. 2016 roku, a więc spółka nie odnotowała dużego przesunięcia. W swojej ofercie spółka posiada samo urządzenie – tester piersi Braster, a także abonament oraz usługi dodatkowe. Zgodnie z założeniami strategii około 70% przychodów ma generować sprzedaż abonamentów i usług. Samo urządzenie może być wykorzystywane przez wiele użytkowniczek, a użyte w nim matryce są elementem wymiennym co dwa lata.

 

Strategia spółki zakłada ekspansję zagraniczną już w 2017 roku – najpierw na rynki europejskie (Niemcy, Wielka Brytania), na których panują jednolite wymogi formalne. W 2018 roku spółka planuje dalszą ekspansję w Stanach Zjednoczonych i na świecie.

 

Inwestorzy negatywnie przyjęli opublikowany raport handlowy Brastera – kurs akcji zniżkuje nawet o blisko 14% na początku dzisiejszej sesji, to jest 16 stycznia 2017 roku. Tym samym kurs akcji odbił się od 200-okresowej średniej kroczącej oraz oporu w okolicach 18,50 zł. Przebicie wsparcia na poziomie 15 zł (do którego cena dynamicznie spadła) otworzy drogę do kontynuacji spadków i będzie niepokojącym sygnałem zmiany trendu wzrostowego.

 

Braster - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: Braster S.A.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Braster sprzedał ponad 1,9 tys. urządzeń w IV kw. 2016 roku
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie