Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Kruk wyemituje 1 mln akcji po 215 zł w ofercie prywatnej

© St22 - Fotolia.com

W piątek pod koniec sesji, to jest 16 grudnia 2016 roku, Kruk poinformował o cenie i liczbie akcji w zapowiadanej ofercie prywatnej z wyłączeniem prawa poboru. Spółka wyemituje 1 mln akcji (5,6% obecnej liczby akcji) po cenie 215 zł za akcję.

 

Spółka bierze udział w programie 10na10

 

10 na 10 - komunikuj się skutecznie

 

W następujący sposób uzasadniano emisję w projekcie uchwał na NWZ, które zatwierdziło emisję: „Grupa KRUK dynamicznie rozwija działalność w Europie Zachodniej, gdzie w ostatnich latach istotnie wzrosła skala sprzedaży portfeli wierzytelności. Podwyższenie kapitału zakładowego Spółki w drodze emisji Akcji Serii G będzie jednym z istotnych czynników wsparcia Spółki w planowanym rozwoju w Europie Zachodniej. Wpływy z emisji akcji zostaną wykorzystane na nabywanie portfeli wierzytelności lub sfinansowanie zakupu spółek windykacyjnych we Włoszech, Hiszpanii lub Niemczech, co będzie miało wpływ na wyniki osiągane przez Spółkę w kolejnych okresach sprawozdawczych.”

 

Po tej informacji kurs akcji Kruka odbił w piątek od poziomów 215 zł, a podczas dzisiejszej sesji, to jest 19 grudnia 2016 roku, kurs oscyluje wokół 225 zł za akcję. W dłuższym terminie cena utrzymuje się powyżej linii trendu wzrostowego, a także powyżej 200-okresowej średniej kroczącej.

 

Kruk - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: Kruk S.A.

Zobacz również:

11.06.2018, Aktualności

Amibroker praktycznie – szkolenie on-line Pawła Szczepanika i 200 zł zniżki dla członków SII

11.06.2018, Aktualności

Amibroker praktycznie – szkolenie on-line Pawła Szczepanika i 200 zł zniżki dla członków SII

Tylko do piątku, 15 czerwca 2018 r. trwać będą zapisy na szkolenie on-line Amibroker Praktycznie, autorstwa Pawła Szczepanika.

Zobacz więcej

14.06.2018, Newsroom

Sprawdź, jak radzą sobie tegoroczni debiutanci na GPW

14.06.2018, Newsroom

Sprawdź, jak radzą sobie tegoroczni debiutanci na GPW

W czasie niespełna 6 miesięcy tego roku na rynku głównym warszawskiej giełdy zadebiutowały tylko cztery spółki.

Zobacz więcej

Kruk wyemituje 1 mln akcji po 215 zł w ofercie prywatnej
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie