Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Kruk wyemituje 1 mln akcji po 215 zł w ofercie prywatnej

© St22 - Fotolia.com

W piątek pod koniec sesji, to jest 16 grudnia 2016 roku, Kruk poinformował o cenie i liczbie akcji w zapowiadanej ofercie prywatnej z wyłączeniem prawa poboru. Spółka wyemituje 1 mln akcji (5,6% obecnej liczby akcji) po cenie 215 zł za akcję.

 

Spółka bierze udział w programie 10na10

 

10 na 10 - komunikuj się skutecznie

 

W następujący sposób uzasadniano emisję w projekcie uchwał na NWZ, które zatwierdziło emisję: „Grupa KRUK dynamicznie rozwija działalność w Europie Zachodniej, gdzie w ostatnich latach istotnie wzrosła skala sprzedaży portfeli wierzytelności. Podwyższenie kapitału zakładowego Spółki w drodze emisji Akcji Serii G będzie jednym z istotnych czynników wsparcia Spółki w planowanym rozwoju w Europie Zachodniej. Wpływy z emisji akcji zostaną wykorzystane na nabywanie portfeli wierzytelności lub sfinansowanie zakupu spółek windykacyjnych we Włoszech, Hiszpanii lub Niemczech, co będzie miało wpływ na wyniki osiągane przez Spółkę w kolejnych okresach sprawozdawczych.”

 

Po tej informacji kurs akcji Kruka odbił w piątek od poziomów 215 zł, a podczas dzisiejszej sesji, to jest 19 grudnia 2016 roku, kurs oscyluje wokół 225 zł za akcję. W dłuższym terminie cena utrzymuje się powyżej linii trendu wzrostowego, a także powyżej 200-okresowej średniej kroczącej.

 

Kruk - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: Kruk S.A.

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

Kruk wyemituje 1 mln akcji po 215 zł w ofercie prywatnej