Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

CDRL zwiększa przychody ze sprzedaży w sierpniu

© bondarillia - Fotolia.com

Sprzedawca odzieży dziecięcej CDRL w raporcie bieżącym zaprezentował dane ze sprzedaży za sierpień. Spółka zanotowała wzrost przychodów zarówno w sklepach detalicznych jak i przez internet.

 

Pozycje sprzedażowe (w mln zł) Sierpień 2016 Sierpień 2015   % rdr Lipiec 2016 % rdr
Przychody ze sprzedaży towarów w sieci detalicznej w Polsce 14,5 11,892 22% 12,472 19%
Przychody ze sprzedaży towarów e-commerce w Polsce 1,504 0,675 123% 0,489 -10%

Źródło: CDRL S.A.

 

Przychody ze sprzedaży towarów w sieci detalicznej w Polsce w sierpniu tego roku wyniosły 14,5 mln zł i były wyższe o 22% niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.  Przychody narastająco od początku roku wynoszą 75,9 mln zł, czyli o 13% więcej niż w tym samym okresie 2015 roku.

Wysokość przychodów ze sprzedaży towarów e-commerce w Polsce w sierpniu była na poziomie 1,5 mln zł. Sprzedaży metodą e-commerce wciąż daleko jest do tradycyjnych metod sprzedaży, można jednak zauważyć, że w sierpniu spółka zanotowała znaczny wzrost sprzedaży w tym dziale o 123% rdr. Od stycznia do sierpnia całkowite przychody ze sprzedaży e-commerce wyniosły 7,6 mln zł, czyli prawie dwa razy więcej niż przed rokiem, kiedy to narastające przychody ze sprzedaży elektronicznej do sierpnia wyniosły 3,85 mln zł. W lipcu 2016 roku sprzedaż detaliczna wyniosła 12,5 mln, czyli o 19% więcej niż w lipcu ubiegłego roku. Przychody ze sprzedaży e-commerce wyniosły 0,49 mln zł i był to wynik o 10% mniejszy rok do roku.

Przypominamy, że w sierpniu na walorach CDRL doszło do przeceny po tym jak spółka opublikowała gorsze od oczekiwanych wyniki półroczne. Więcej o wynikach za I półrocze 2016 roku pisaliśmy w tym artykule.

Na opublikowaną informację o przychodach rynek zareagował pozytywnie i na początku sesji kurs akcji CDRL podskoczył o około 5,75%. Od kilku miesięcy na walorach CDRL trwa konsolidacja i w skutek przeceny przekroczona została krótkoterminowa linia trendu wzrostowego. Mocnym sygnałem popytowym będzie przebicie oporów na poziomie historycznego maksimum przy cenie 34 zł. O kontynuacji przeceny będzie zaś świadczyć zamknięcie ceny poniżej linii wsparcia na poziomie 28 zł wyznaczonej na podstawie wcześniejszych dołków.

CDRL - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Źródło: CDRL S.A.

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

CDRL zwiększa przychody ze sprzedaży w sierpniu
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie