Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Spółki odzieżowe publikują wyniki za czerwiec. Kto zyskał najwięcej?

© agcreativelab - Fotolia.com

CDRL

Łączne przychody Coccodrillo w czerwcu 2016 roku wyniosły 11,77 mln zł i wzrosły rok do roku o 16,09%. Szczególnie dynamiczny wzrost o 121% spółka odnotowała w sprzedaży e-commerce. Udział tego kanału sprzedaży w całkowitych przychodach kształtuje się obecnie w okolicach 8%. Przychody uzyskiwane poprzez tradycyjne punkty sprzedaży detalicznej wzrosły o 12%.

 

Kurs akcji spółki znajduje się w średnioterminowym trendzie wzrostowym. Po odbiciu się od wsparcia z poziomu 28 zł, zbliża się obecnie do historycznych maksimów w okolicach 32 zł. 

 

CDRL - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

Gino Rossi

Grupa Gino Rossi, w skład której wchodzą sieci sklepów Gino Rossi i Simple, odnotowała w czerwcu wzrost przychodów rok do roku o 6,1% do poziomu 23,4 mln zł. Marża brutto na sprzedaży podskoczyła o 4,3 p.p. i wyniosła 54,6%. Wyniki łączne z pierwszego półrocza 2016 roku w stosunku do 2015 roku pokazują jednak wzrost przychodów jedynie o 0,3%.

 

Kurs akcji Gino Rossi testuje obecnie linię oporu na poziomie na 2,50 zł. Przebicie jej może zwiastować powrót w okolice 3 zł. 

 

Gino Rossi - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

Monnari

Czerwcowe przychody Monnari wzrosły o blisko 6% r/r i wyniosły 23,4 mln zł. Wartość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży towarów zrealizowanych w okresie II kw. 2016 roku wyniosła około 56,1 mln zł a w okresie całego pierwszego półrocza 2016 roku około 107,9 mln zł. Przychody te były wyższe odpowiednio o 10,22 % i 15,15% od osiągniętych w analogicznych okresach ubiegłego roku.

 

Po dwóch nieudanych próbach przebicia oporu 16 zł, i obronie wsparcia na 13 zł, kurs akcji Monnari oscyluje obecnie pomiędzy tymi granicami wokół poziomu 14 zł. Notowania spółki zbliżają się także do długoterminowej linii trendu wzrostowego, a skuteczne odbicie od niej może oznaczać kontynuację trendu.

 

Monnari - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

Vistula

Grupa prowadzi działalność w dwóch segmentach – jubilerskim (KRUK) i odzieżowym (Vistula, Wólczanka, Deni Cler). Aktywna kampania reklamowa Vistuli przyniosła jej wzrost przychodów w segmencie odzieżowym rok do roku o około 20%, zarówno w czerwcu, jak i w całym pierwszym półroczu. Jednak w stosunku do maja całkowite przychody grupy zmalały o 1,5 mln zł (około 3%).

 

Kurs znajduje się obecnie w dwuletnim trendzie wzrostowym, testując opór wyznaczony na poziomie 3,20 zł. W przypadku pokonania tej bariery, kolejnym ważnym poziomem będzie 4 zł.

 

Vistula - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

Próchnik

Spółka Próchnik pokazała największą dynamikę sprzedaży w zestawieniu. Jej czerwcowe przychody utrzymały się na poziomie z maja i wyniosły 5,7 mln zł, co oznacza wzrost o 40% do analogicznego okresu rok wcześniej. Jednak detaliczna marża brutto spadła o 8 p.p. do poziomu 47%.


Kurs Próchnika w lutym tego roku wybił z okolic 1 zł dochodząc do oporu na 1,65 zł. Po korekcie kurs zdaje się powracać w okolice tego poziomu, wcześniej testowana będzie jednak linia trendu spadkowego.

 

Próchnik - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

CCC

CCC dynamiką sprzedaży na poziomie 38,1% r/r znajduje się w ścisłej czołówce zestawienia. Przychody ze sprzedaży osiągnęły w czerwcu 261 mln zł i wzrosły o ponad 75 mln zł r/r. Należy jednak zaznaczyć, że w porównaniu do maja 2016 roku spadły one o około 10%. Przychody z całego pierwszego półrocza wyniosły około 1,4 mld zł, co oznacza wzrost w stosunku do analogicznego okresu 2015 roku o 34,6%. Udział sprzedaży internetowej wyniósł 35 mln zł (około 13% całkowitych przychodów).

 

Kurs akcji oscyluje obecnie pomiędzy 160 zł - 180 zł. Przełamanie górnej bariery może oznaczać powrót nawet do historycznych szczytów notowań spółki w okolicach 200 zł. Wyjście dołem z korytarza może natomiast oznaczać testowanie wsparcia na 140 zł.

 

CCC - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

LPP

LPP odnotowało wzrost przychodów w czerwcu o 95 mln zł (21% r/r).  Wypracowana marża brutto wyniosła 47% i była niższa od marży osiągniętej w czerwcu roku ubiegłego o 4 p.p. Grupa za pierwsze półrocze 2016 roku zrealizowała 2,67 mld zł przychodów, a więc o 17% więcej od analogicznego okresu rok wcześniej. Grupie udało się odnotować dynamikę sprzedaży internetowej na poziomie 213%, nadal jednak stanowi to jedynie około 3% całkowitych przychodów.


Notowania LPP od listopada 2014 roku i osiągnięciu historycznych maksimów na poziomie 10 000 zł, spadły o około 50% i obecnie kurs znajduje się na kilkukrotnie testowanym już poziomie 4 900 zł. Kolejne wsparcia znajdują się dopiero na poziomie 4 300 zł i 4 000 zł.

 

LPP - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

20.02.2018, Felietony

Polski rynek obligacji korporacyjnych potrzebuje dużych i znanych brandów

20.02.2018, Felietony

Polski rynek obligacji korporacyjnych potrzebuje dużych i znanych brandów

Inwestycje w obligacje nie powinny stanowić alternatywy dla akcji. Ci inwestorzy, którzy już są obecni na GPW, są wystarczająco doświadczeni, żeby poradzić sobie z prawidłowym wyborem spółek dywidendowych. A ci, którzy spekulują na akcjach lub na kontraktach terminowych już w ogóle nie są grupą docelową dla rynku obligacyjnego. Obligacje powinny być przede wszystkim pokazywane jako realna alternatywa do trzymania pieniędzy w banku na lokacie terminowej lub wręcz na rachunku ROR.

Zobacz więcej

Spółki odzieżowe publikują wyniki za czerwiec. Kto zyskał najwięcej?