Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

ABM Solid podpisuje umowę z chińskim kontrahentem

© Zixp@ck - Fotolia.pl

Kurs akcji ABM Solid w ostatnich dniach kontynuuje wzrosty. Przyczyn można doszukiwać się w zawarciu współpracy z chińskim kontrahentem oraz dużym ograniczeniem zobowiązań spółki.

 

ABM Solid, spółka będąca w upadłości układowej poinformowała w komunikacie z dnia 20 czerwca 2016 o podpisaniu umowy współpracy strategicznej z China Harbor Engineerig Company – drugą największą firmą na świecie zajmującą się pogłębianiem dna zbiorników wodnych. CHEC rozważa także możliwość kapitałowego zaangażowania się w spółkę.

 

Współpraca ma dotyczyć ofertowania i realizacji kontraktów w Polsce, Ukrainie  Gruzji w sektorze budownictwa ogólnego, przemysłowego, wodnego, jak również energetyce. W przypadku udanego pozyskania stosownych kontraktów CHEC ma w planach także zaangażowanie kapitałowe w ABM, po pomyślnym zakończeniu obecnie prowadzonego procesu restrukturyzacyjnego i zawarciu układu w wierzycielami. Współpraca ma obowiązywać przez dwa lata, jednak może zostać przedłużona po pisemnym potwierdzeniu obu stron.

 

Duże wzrosty kursu akcji ABM rozpoczęły się w maju, kiedy spółka zawarła umowę z Bankiem Millenium kończącą spór o wysokość wierzytelności banku zgłoszonej w postępowaniu emitenta. Według ugody bank ograniczył roszczenia wobec spółki z 29 mln zł do 5 mln, czyli aż o 83%. Należy wspomnieć, iż bank jest jednym z dwóch największych wierzycieli emitenta. W lutym 2013 roku została powołana Rada Wierzycieli spółki składająca się z pięciu członków (Millenium, ING, BŚ, PKO BP, PPA sp. z.o.o, OMEGA sp. z.o.o) i dwóch zastępców. Według raportu za I kwartał 2016 roku całkowite zadłużenie spółki wynosi 265 mln zł, z czego 121,6 mln zł to zadłużenie oprocentowane. Wskaźnik całkowitego zadłużenia wynosi 273,59%, co wynika z faktu posiadania przez spółkę ujemnego kapitału własnego w wysokości 168,3 mln zł.

 

ABM SOLID to grupa spółek budowlanych, które działają we wszystkich podstawowych segmentach branży budowlanej. Firma świadczy usługi kompleksowe począwszy od projektowania obiektu, skończywszy na wykończeniu i uruchomieniu realizowanego obiektu. Głównym źródłem przychodów spółki są kontrakty z zakresu budownictwa nie mieszkaniowego, a w jego ramach przede wszystkim budownictwa przemysłowego (np. hale produkcyjne, obiekty magazynowe). 

 

Na początku maja 2016 roku kurs akcji wystrzelił z poziomu 3,10 zł do nawet 14 zł, wyznaczając nowy lokalny szczyt. Korekta zniosła cenę do poziomu 6,60 zł, czyli okolic szczytu z sierpnia 2015 roku, rysując formację podwójnego dna, po której nastąpiło odreagowanie. Podczas dzisiejszej sesji, to jest 22 czerwca bieżącego roku, kurs akcji otworzył się luką wzrostową o zasięgu 33,7%.Najbliższy opór wyznacza ostatni szczyt przy cenie 14 zł.

 

ABM Solid - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Źródło: ABM Solid S.A.

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

Spółka osiągnęła w styczniu 2018 roku przychody na poziomie około 160 mln dolarów, czyli o 73% więcej niż przed rokiem.

Zobacz więcej

ABM Solid podpisuje umowę z chińskim kontrahentem