Chat with us, powered by LiveChat

6 niemieckich spółek z szansą na wzrosty

Skomentuj artykuł
© TTstudio - Fotolia.pl

Poniżej przegląd techniczny sześciu spółek z niemieckiego indeksu DAX, których wykresy znajdują się w istotnym miejscu, dającym szansę na kontynuację trendu wzrostowego.

 

1. Adidas

Kurs akcji spółki Adidas wyznaczył z końcem stycznia historyczne maksimum na poziomie 96,09 euro za akcję. Na wykresie narysowana jest linia trendu wzrostowego, zapoczątkowana w 2008 roku. Po jej gwałtownym przebiciu dużą luką spadkową w lipcu 2014 roku, kurs akcji pozostawał poniżej do końcówki 2015 roku. Obecnie oscyluje wokół niej, dodatkowo znajdując się w pobliżu szczytów z początku 2014 roku, w okolicach 89,5 euro, co daje szansę na odbicie się od tego wsparcia i atak na nowe historyczne szczyty.

 

Adidas - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 


Interesujesz się sprawami gospodarczymi? Chcesz dowiedzieć się, czy czeka nas kolejny kryzys?  Weź udział w 20 edycji konferencji WallStreet!


2. BMW

Kurs akcji BMW znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Od dołka z 2008 roku – 14 euro, kurs akcji wyznaczył historyczne maksimum przy cenie 120 euro. Trwająca od marca 2015 roku korekta sprowadziła kurs akcji do poziomu 70 euro – wsparcia, przy którym byki mogą dać o sobie znać. W pozytywnym scenariuszu najbliższy opór można wyznaczyć przy cenie 81 euro. W przeciwnym razie, kolejne wsparcie rysuje się w okolicach 60 euro.

 

BMW - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

3. Heidelbergcement

Kurs akcji znajduje się w trendzie wzrostowym od 2009 roku, który znacznie przyspieszył w 2011 roku. Obecnie kurs akcji po raz trzeci w ciągu ostatniego półtora roku testuje linię trendu wzrostowego. Dodatkowo znajduje się na istotnym wsparciu pry cenie 65 euro. W scenariuszu obrony tego poziomu możliwy będzie atak na ostatnie szczyty w okolicach 76 euro – 77 euro.

 

Heidelbergcement - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

4. Fresenius + CO KGAA

Kurs akcji znajduje się w trendzie wzrostowym od 2009 roku. Aktualnie korekta zniosła kurs akcji do 55 euro, minimum z 24 sierpnia 2015 oku, tak zwanego „czarnego poniedziałku”. Tym samym jest to potencjalne miejsce na odbicie, które

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu.

Autor artykułu

 

Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII

Posiadacz tytułu CFA i licencji doradcy inwestycyjnego (nr licencji 571). Ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych współpracuje od 2014 roku, obecnie na stanowisku dyrektora działu analiz. Autor licznych komentarzy rynkowych i analiz spółek notowanych na polskiej giełdzie. Prowadzi cykliczne webinary poświęcone analizie spółek z GPW oraz edukacyjny portfel akcyjny. Można go posłuchać w podcaście SII Echa Rynku. Prelegent na konferencjach inwestorskich. Autor wielu materiałów edukacyjnych, artykułów i webinarów, poświęconych zagadnieniom związanym z inwestowaniem i analizowaniem instrumentów finansowych. Zwolennik fundamentalnego podejścia do inwestowania.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie