Chat with us, powered by LiveChat

7 spółek z ponad 50% potencjałem wzrostowym według DM BZ WBK

Skomentuj artykuł
© Sergey Nivens - Fotolia.com

W raporcie z dnia 27 stycznia 2016 roku specjaliści z DM BZ WBK wskazali najnowsze rekomendacje wraz z cenami docelowymi dla akcji aż 65 spółek.


Spośród obszernej listy spółek poniżej prezentujemy te z największym odchyleniem ceny docelowej wobec obecnych cen rynkowych. Wśród nich największe pole do wzrostu zdaniem DM BZ WBK mają walory Votum wycenione na 25,8 zł, które aktualnie handlowane są na GPW po ok. 13,5 zł. Daje to blisko 90% potencjalnego wzrostu. Przedstawiciel tej samej branży EuCO ma zdaniem autorów raportu około 70% potencjał wzrostowy, gdyż wycena 1 akcji została utrzymana na poziomie 70 zł wobec obecnej rynkowej w okolicy 41 zł. Ponad 50% niedoszacowanie wskazano jeszcze dla PHN, PCM, Monnari, Skarbca i Ambry. Po drugiej stronie, jako najbardziej przewartościowaną spółkę wskazano Bogdankę. Przy rynkowej cenie jej akcji bliskiej 31 zł, wskazano cenę docelową 16,3 zł, co daje niemal 50% różnicy.

 

Spółka

Potencjał wzrostowy

Cena docelowa

(zł)

Poprzednia cena docelowa (zł)

Votum

90%

25,8

utrzymana

EuCO

70%

70

utrzymana

PHN

59%

27,8

utrzymana

Skarbiec Holding

58%

41

utrzymana

Monnari

55%

22,3

utrzymana

PCM

54%

52,5

utrzymana

Ambra

54%

10,8

13,7

Benefit

42%

570

500

Medicalgorithmics

40%

300

285

CI Games

37%

29

29,9

Erbud

37%

35,7

utrzymana

Źródło: PAP

 

Pełną listę rekomendacji można znaleźć na stronie PAP-u, w tym miejscu.

Votum

Podobnie do EuCO, kurs akcji Votum znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym, który ciągnie cenę na nowe historyczne maksima. Obecnie kurs znajduje się w kanale korekcyjnym. Patrząc na wykres, popyt może pokazać siłę w przedziale 11 zł – 12 zł, wyznaczonym przez ostatnią lukę, gdzie przebiega również dolne ograniczenie kanału spadkowego. Niewiele niżej rysuje się linia trendu wzrostowego zapoczątkowana w październiku 2013 roku – obecnie okolice 10 zł. Pozytywnym sygnałem będzie wybicie górą z kanału spadkowego, czyli obecnie ponad poziomy 15 zł.

 

Votum - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl


 


Interesujesz się sprawami gospodarczymi? Chcesz dowiedzieć się, czy czeka nas kolejny kryzys?  Weź udział w 20 edycji konferencji WallStreet!


 

EuCO

Kurs akcji EuCO znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Notowana od końca 2010 roku spółka wznosi się na kolejne historyczne szczyty. Kurs akcji wzrósł z 18 zł, a licząc od dołka z 2011 roku z 5 zł, do niemal 60 zł w 2015 roku. Od sierpnia ubiegłego roku na wykresie rysuje się korekta, która zniosła kurs akcji do wsparcia na poziomie 40 zł, wokół którego oscyluje obecnie cena. Jeśli zostanie ono obronione, popyt będzie mógł powalczyć o wybicie górą z kanału korekcyjnego i przynajmniej przetestowanie historycznego maksimum. Z drugiej strony, kolejne wsparcie można wyznaczyć na poziomie 36 zł, a jeszcze niżej w przedziale cenowym 28,50 zł – 30 zł, gdzie wyrysowała się mała luka wzrostowa, która wyniosła kurs akcji na historyczne szczyty.

 

EuCO - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

PHN

Akcje PHN, notowane od 2013 roku, znajdują się w trendzie spadkowym. Obecnie kurs akcji oscyluje wokół 18 zł, dołka z sierpnia 2014 roku. Obrona tego poziomu będzie kluczowa do zmiany sentymentu dla spółki. W scenariuszu negatywnym, kurs akcji może się zatrzymać na poziomie 17 zł (ostatnie lokalne dołki), a następnym poziomem jest dopiero minimum przy cenie 15 zł. Z kolei opory można wyznaczyć na lokalnych szczytach, odpowiednio 19,30 zł, 20,30 zł i 21,50 zł.

 

PHN - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Skarbiec Holding

Skarbiec Holding zadebiutował na giełdzie z końcem 2014 roku. Od maja 2015 roku na wykresie spółki widoczne są spadki, które zepchnęły kurs akcji poniżej ceny debiutu, a także dołków z przełomu 2014 i 2015 roku. Pierwszym

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu.

Autor artykułu

 

Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII

Posiadacz tytułu CFA i licencji doradcy inwestycyjnego (nr licencji 571). Ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych współpracuje od 2014 roku, obecnie na stanowisku dyrektora działu analiz. Autor licznych komentarzy rynkowych i analiz spółek notowanych na polskiej giełdzie. Prowadzi cykliczne webinary poświęcone analizie spółek z GPW oraz edukacyjny portfel akcyjny. Można go posłuchać w podcaście SII Echa Rynku. Prelegent na konferencjach inwestorskich. Autor wielu materiałów edukacyjnych, artykułów i webinarów, poświęconych zagadnieniom związanym z inwestowaniem i analizowaniem instrumentów finansowych. Zwolennik fundamentalnego podejścia do inwestowania.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie