Chat with us, powered by LiveChat

Trzy najbardziej atrakcyjne spółki odzieżowe to Monnari, Vistula i Gino Rossi

Skomentuj artykuł

Gościem Rafała Irzyńskiego był Marcin Stebakow, Dyrektor Departamentu Analiz Domu Maklerskiego BPS, pokrywający branżę odzieżową. W materiale omówione zostały wiodące spółki odzieżowe z rynku wraz z rekomendacjami analityka. Poniżej znajduje się materiał wideo, a pod nim krótkie fragmenty dotyczące poszczególnych spółek.

Inwestorzy.tv


 

 Monnari

„Spółka notuje pogorszenie marży, co jest widoczne już od II kw. 2015 roku. Ze względu na umacniającego się dolara odpowiednio obniżyłem marże procentowe na I i II kw. 2016 roku. Pomimo tego, na razie podtrzymuję rekomendację 16,50 zł” – mówił Marcin Stebakow.

 

Bytom

„Perspektywy przed spółką są dobre, ekspozycja na dolara niska. Jednak wyniki pokazywały nieco gorszą sprzedaż niż prognozowałem, dlatego wynik netto również może być słabszy w 2015 roku od tego który oszacowałem – 14,5 mln zł, raczej będzie bliżej 13 mln zł. Celuję w 3,30 zł – 3,50 zł za akcję.”

 

LPP

„Uważam, że LPP ma stosunkowo najgorsze perspektywy spośród spółek odzieżowych. Składa się na to szereg czynników, jak chociażby słabsza ostatnia kolekcja, niesprzyjająca pogoda, ograniczenie działalności na Wschodzie, duża ekspozycja na dolara, wysokie zapasy. Myślę, że 5 000 zł – 5 500 zł to uczciwa cena akcji.”

 

CCC

„Pytanie, kiedy na rynkach zagranicznych przyjmie się oferta spółki. CCC powinna i otwiera coraz więcej sklepów, ważne jest jednak, żeby nie robić tego za wszelką cenę. Ponadto nie zaniedbują kanału internetowego, przejęli e-obuwie. Podtrzymuję cenę 150 zł – 160 zł za akcję.”

 

Vistula

„Dla Vistuli trwają dobre czasy zarówno w segmencie odzieżowym jak i jubilerskim. Perspektywy dalej są dobre. W segmencie odzieżowym spółka poprawia efektywność. W segmencie jubilerskim konkurencja nie śpi, jednak i tak odnoga Vistuli ma dobre perspektywy. To dobrze, że spółka nie chce upublicznić J.W. Kruka i zachować 100% kontroli. Cena: 3,50 zł – 3,90 zł.”

 

Trzy najbardziej atrakcyjne spółki według DM BPS to Monnari, Vistula i Gino Rossi. Można do tego jeszcze dodać Bytom.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie