Chat with us, powered by LiveChat

Przestawiamy stop lossy na ATrakcyjnych Spółkach!

Skomentuj artykuł

Poprzedni tydzień na naszym parkiecie był bardzo obfity w potencjalne sygnały kupna. Kilka, naszym zdaniem najbardziej atrakcyjnych opublikowaliśmy na przestrzeni całego tygodnia w ATrakcyjnych Spółkach. Istotną sprawą po otwarciu pozycji jest umiejętne jej prowadzenie, czyli zabezpieczenie wypracowanego już zysku, bądź szybkie ucinanie strat. Z tym przesłaniem przeanalizujemy wykresy spółek ponownie. 

 

Na temat istoty zlecenia zabezpieczającego i jego zastosowania w praktyce pisaliśmy w artykule w zeszłym tygodniu.

 

1. Sonel

 

Od opublikowania przez nas sygnału kurs akcji wzrósł o prawie 6%. W poprzedni poniedziałek zalecaliśmy ustawienie zlecenia zabezpieczającego pod czerwoną formacją młota. Obecnie na wykresie tygodniowym dorysowała się świeca wzrostowa, która w swoim kształcie również przypomina młotek. Jednym z miejsc do zabezpieczenia części zyski jest waśnie dołek nowej świecy, czyli poziom 11,49 zł, bądź 11,99 zł, gdyż przy poziomie 12 zł pojawił nam się poziom wsparcia dla korpusów obu świec tygodniowych. 

 

 

 

2. Cormay

 

Akcje Cormay również zyskały na swojej wartości już ponad 4,5%. W obecnej sytuacji miejscem, gdzie można przestawić stop lossa z poziomu 2,03 jest poziom 2,15 zł - właśnie w tym miejscu przebiega linia wsparcia, która wcześniej dla notowań spółki była oporem.

 

 

 

3. Trakcja

 

Notowania spółki Trakcja wzrosły od wtorku o prawie 11%, co bardzo przybliża je do wyznaczonego przez nas początkowego poziomu docelowego (zaznaczony zieloną linią). Warto zauważyć, iż kurs zatrzymał się w miejscu, które również było oporem w niedalekiej przeszłości. Dlatego można zastanowić się nad ochroną wypracowanego zysku i przestawić stop lossa na poziom 12,49 zł, bądź zamknąć pozycję z tzw. "ręki".

 

 

 

4. Pelion

 

Akcje spółki Pelion były wczoraj warte już o 20% więcej w porównaniu do ceny z dnia pojawienia się formacji w dołku na dużym wolumenie. Po tak spektakulatnych wzrostach należy zabezpieczyć swój zysk. Można to uczynić przestawiając stop lossa na poziom 49,90 zł. 

 

 

 

5. Duon

 

Ostatnim walorem, na którym można przemyśleć przestawienie stop lossa jest Duon. Od czwartku notowania spółki wzrosły do chwili obecnej o prawie 2%. Najprawdopodobniej rynek w danej chwili rysuje korektę niższego rzędu, dlatego można przestawić zlecenie zabezpieczające na poziom 3,06 zł, bądź dla bardziej agresywnych inwestorów na 3,19 zł.

 

 

Na dwóch pozostałych walorach: Orzeł Biały oraz Milkiland dotychczasowa sytuacja rozwija się zgodnie z przewidywaniami, lecz wzrosty jeszcze nie są tak znaczące, aby wyklarowało się nowe miejsce do przestawienia zlecenia zabezpieczającego.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie