Chat with us, powered by LiveChat

Byczy nastrój LPP, pułapka na wykresie Comarch-u, dramatyczna sytuacja Instal Kraków!

Skomentuj artykuł

W dzisiejszym odcinku prezentujemy Państwu obok pozytywnie wyglądającego LPP pierwsze dwa negatywne sygnały w tym tygodniu. "Antybohaterami" dzisiejszego odcinka zostały Comarch, który swoim zachowaniem mógł nabrać wielu inwestorów, oraz Instal Kraków, który znajduje się najniżej od lipca 2012 roku.


 

Wydanie specjalne analizy technicznej live odbędzie się w poniedziałek 07.09 o 14:00!

Każdy uczestnik będzie mógł zgłosić 2 spółki, a nasz analityk omówi je na żywo

 

Weź udział 


 

Sygnały pozytywne:

 

             1. LPP

             Poziom docelowy: 9000 zł

             Stop loss: 7475 zł

             Potencjalny zysk: 15,3%

             Ryzyko: 4%

             Zysk/ryzyko: 3,8:1

 

 

Notowania kursu LPP praktycznie od początku bieżącego roku znajdują się w konsolidacji pomiędzy poziomami 8000 zł, a 6500 zł. Kurs rozpoczął kolejne podejście do linii oporu po narysowaniu formacji młota w dołku z dnia 29 czerwca. W dniu wczorajszym na wykresie pojawił się kolejny pozytywny sygnał, gdyż świeca wzrostowa wybiła szczyt fali nowo powstającego ruchu.  Potencjał wzrostowy to przynajmniej okolice 9000 zł, lecz kluczowe będzie przebicie 8000 zł, które otworzy drogę do wzrostów na tym walorze. Zlecenie zabezpieczające można ustawić pod świecą "wybijającą", czyli na poziomie 7475 zł.

 

Dynamika zysku operacyjnego LPP w drugim półroczu powinna być lepsza niż w pierwszym - podała spółka na konferencji prasowej. W całym roku wzrost sprzedaży LPP ma być wyższy niż 10% a spadek marży brutto może wynieść 4-6 punktów procentowych. LPP chce w 2016 roku zwiększyć powierzchnię sieci o 15% i w ciągu 3-4 lat otworzyć 30 sklepów nowej marki. W tym czasie wydatki na nowy brand pochłoną około 60 mln zł.

 

 

 Śledź sygnały techniczne na tym walorze w serwisie ATSkaner.pl

 

Pełna analiza wyłącznie dla zalogowanych członków SII

 

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII
Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie