Chat with us, powered by LiveChat

Podłowski (Kredyt Inkaso): Stawiamy na rynek wierzytelności hipotecznych

Skomentuj artykuł
© theartofphoto - Fotolia.com

„Współpraca z PRA Group, największym podmiotem z branży na świecie, pozwala generować przychody bez zaangażowania własnych środków, zwiększa naszą rozpoznawalność na świecie i w Europie, a także daje dostęp do większej i lepszej bazy dłużników, którą możemy analizować” – mówił w wywiadzie dla kanału Inwestorzy.tv podczas konferencji WallStreet w Karpaczu CFO Kredyt Inkaso S.A., Piotr Podłowski.

 

Inwestorzy.tv

 

Przedstawiciel Kredyt Inkaso mówił, że obawia się spadku konkurencyjności rynku rumuńskiego w perspektywie dwóch lat ze względu na napływ nowych dużych graczy zarówno z Polski jak i z Europy. W Rumunii spółka notuje o około 40% wyższe rentowności niż w Polsce. Portfele można tam kupić o połowę krótszym terminie przeterminowania niż w Polsce.

Autor artykułu

 

Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII

Posiadacz tytułu CFA i licencji doradcy inwestycyjnego (nr licencji 571). Ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych współpracuje od 2014 roku, obecnie na stanowisku dyrektora działu analiz. Autor licznych komentarzy rynkowych i analiz spółek notowanych na polskiej giełdzie. Prowadzi cykliczne webinary poświęcone analizie spółek z GPW oraz edukacyjny portfel akcyjny. Można go posłuchać w podcaście SII Echa Rynku. Prelegent na konferencjach inwestorskich. Autor wielu materiałów edukacyjnych, artykułów i webinarów, poświęconych zagadnieniom związanym z inwestowaniem i analizowaniem instrumentów finansowych. Zwolennik fundamentalnego podejścia do inwestowania.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie