Chat with us, powered by LiveChat

Jaruga (Magellan): Posiadany portfel jest dobrym prognostykiem wyników w 2015 roku

Skomentuj artykuł
© gstockstudio - Fotolia.com

„Jesteśmy jedną z nielicznych spółek na giełdzie, która nieprzerwanie od siedmiu lat realizuje dynamikę wzrostu zysku netto przekraczającą 10%. Portfel zbudowany na koniec 2014 roku jest dobrym prognostykiem dla wyników w 2015 roku” – mówiła w wywiadzie dla kanału Inwestorzy.tv podczas konferencji WallStreet w Karpaczu Dyrektor ds. Sprawozdawczości i Analiz Magellan S.A., Zofia Jaruga.

 

Inwestorzy.tv

 

W listopadzie ubiegłego roku Magellan rozpoczął działalność w Hiszpanii. W tym roku podpisane mają zostać pierwsze kontrakty. Przedstawiciel spółki powiedział, że jeśli spółka zamknie 2015 rok bez straty na rynku w Hiszpanii to będzie to bardzo dobry wynik. Ponadto z rynków zagranicznych spółka działa również w Czechach i na Słowacji, gdzie posiada spółki o już ugruntowanej pozycji rynkowej.

 

Przedstawiciel spółki mówił także o polityce dywidendowej. Magellan wypłacił pierwszą dywidendę w 2015 roku. W przyszłych okresach spółka zamierza kontynuować dzielenie się zyskiem z akcjonariuszami w wysokości do 50% zysku netto.

Autor artykułu

 

Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII

Posiadacz tytułu CFA i licencji doradcy inwestycyjnego (nr licencji 571). Ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych współpracuje od 2014 roku, obecnie na stanowisku dyrektora działu analiz. Autor licznych komentarzy rynkowych i analiz spółek notowanych na polskiej giełdzie. Prowadzi cykliczne webinary poświęcone analizie spółek z GPW oraz edukacyjny portfel akcyjny. Można go posłuchać w podcaście SII Echa Rynku. Prelegent na konferencjach inwestorskich. Autor wielu materiałów edukacyjnych, artykułów i webinarów, poświęconych zagadnieniom związanym z inwestowaniem i analizowaniem instrumentów finansowych. Zwolennik fundamentalnego podejścia do inwestowania.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie