Chat with us, powered by LiveChat

Przybyło (AB): Polska nie jest rynkiem przesyconym, widzimy duży potencjał

Skomentuj artykuł
© Gajus - fotolia.pl

„Do nowego centrum w Magnicach przeniesiemy się do końca 2015 roku. Centrum umożliwi wejście na nowy poziom obrotów, sprostanie nowym wymogom i rozwój e-commerce” – mówił w wywiadzie dla kanału Inwestorzy.tv podczas konferencji WallStreet w Karpaczu Prezes Zarządu AB S.A., Andrzej Przybyło.

 

Inwestorzy.tv

 

Nowe centrum logistyczne kosztowało ponad 130 mln zł brutto. Spółce udało się uzyskać grant unijny w wysokości ponad 20 mln zł na budowę centrum. Wstępnie oszczędności wynikające z posiadania większego centrum logistycznego oszacowano na 2 mln zł, czyli tyle ile spółka obecnie płaci za wynajem zewnętrznych magazynów. Dodatkowe oszczędności w przyszłości będą związane ze skalowaniem automatyki, pełnym ruchem i przepustowością.

 

Bardzo duży potencjał do wzrostu spółka widzi w segmencie zabawek, w którym panuje bardzo duże rozdrobnienie rynku i nie ma określonego lidera ani w dystrybucji ani w detalu. Planami AB jest pozyskanie najlepszych dystrybucji pod szyldem Wyspa Skarbów.

Autor artykułu

 

Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII

Posiadacz tytułu CFA i licencji doradcy inwestycyjnego (nr licencji 571). Ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych współpracuje od 2014 roku, obecnie na stanowisku dyrektora działu analiz. Autor licznych komentarzy rynkowych i analiz spółek notowanych na polskiej giełdzie. Prowadzi cykliczne webinary poświęcone analizie spółek z GPW oraz edukacyjny portfel akcyjny. Można go posłuchać w podcaście SII Echa Rynku. Prelegent na konferencjach inwestorskich. Autor wielu materiałów edukacyjnych, artykułów i webinarów, poświęconych zagadnieniom związanym z inwestowaniem i analizowaniem instrumentów finansowych. Zwolennik fundamentalnego podejścia do inwestowania.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie