Chat with us, powered by LiveChat

Hotar (Photon Energy): Celujemy w osiągnięcie progu rentowności w tym roku

Skomentuj artykuł
© Francesco Carta - Fotolia.com

„Energia słoneczna stała się konkurencyjną formą energii w ostatnich latach i jest szybko rosnącym rynkiem na całym świecie” – mówił w wywiadzie udzielonym kanałowi Inwestorzy.tv podczas konferencji WallStreet w Karpaczu CEO spółki Photon Energy NV, Georg Hotar.

 

Inwestorzy.tv

 

Photon Energy cały czas analizuje polski rynek pod względem rozpoczęcia na nim działalności. Każdy lokalny rynek rządzi się swoimi prawami i niezbędne jest poznanie wszystkich regulacji i uwarunkowań panujących na nim. Przedstawiciel spółki oznajmił, że Photon Energy może wejść na polski rynek już w przyszłym roku.

 

W wywiadzie przedstawiciel spółki mówił również o komunikacji z polskimi inwestorami. Photon Energy prowadzi relacje inwestorskie w języku angielskim, jednak inwestorzy zawsze mogą się bezpośrednio zwrócić do spółki i uzyskać odpowiedź w języku polskim. Spółka przeprowadza również czaty inwestorskie i ma zamiar wzmocnić swoją obecność w Polsce, czego pierwszym krokiem było udzielenie wywiadu dla czasopisma Akcjonariusz.

 

Photon Energy oferuje swoje rozwiązania i usługi na całym świecie dla wszystkich, którzy chcą w pełni czerpać z darmowej energii pochodzącej ze słońca. Nasze rozwiązania i usługi obejmują cykl życia fotowoltaicznych systemów zasilania:

 

  • Projekty, EPC oraz rozwiązania technologiczne
  • Zarządzanie aktywami
  • Finansowanie projektów & ubezpieczenia
  • Produkcja energii
  • Eksploatacja & utrzymanie (O&M)
  • Ochrona inwestycji

 

Jesteśmy firmą globalną, z udokumentowanymi osiągnięciami w rozwoju projektów fotowoltaicznych, budowie i uruchomieniu elektrowni słonecznych. Nasz dział O&M świadczy usługi dla setek MWp elektrowni słonecznych na świecie. Photon Energy z siedzibą w Holandii jest spółką publiczną notowaną na rynku NewConnect.

Autor artykułu

 

Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII

Posiadacz tytułu CFA i licencji doradcy inwestycyjnego (nr licencji 571). Ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych współpracuje od 2014 roku, obecnie na stanowisku dyrektora działu analiz. Autor licznych komentarzy rynkowych i analiz spółek notowanych na polskiej giełdzie. Prowadzi cykliczne webinary poświęcone analizie spółek z GPW oraz edukacyjny portfel akcyjny. Można go posłuchać w podcaście SII Echa Rynku. Prelegent na konferencjach inwestorskich. Autor wielu materiałów edukacyjnych, artykułów i webinarów, poświęconych zagadnieniom związanym z inwestowaniem i analizowaniem instrumentów finansowych. Zwolennik fundamentalnego podejścia do inwestowania.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie