Chat with us, powered by LiveChat

Czy warto inwestować w obligacje korporacyjne? (zapis szkolenia)

Skomentuj artykuł

Zapis przeprowadzonego szkolenia online

 

Obligacje korporacyjne są swego rodzaju luką pomiędzy lokatami bankowymi a akcjami. Pozwalają one na zapewnienie sobie stabilnego źródła dochodów, a dla inwestorów mogą stanowić element dywersyfikacji portfela inwestycyjnego. Wybór odpowiednich walorów do portfela nie jest jednak wcale taki łatwy.

 

AgioFunds

Na szkoleniu przyjrzymy się obligacjom korporacyjnym i rynkowi Catalyst. Pokażemy w jaki sposób można wybierać obligacje do swojego portfela, odpowiednio go dywersyfikując oraz wskażemy na ryzyka wiążące się z indywidualnym inwestowaniem w obligacje. Na końcu szkolenia pokażemy zalety, jakie daje inwestowanie w obligacje korporacyjne za pomocą funduszy inwestycyjnych.

 

 

Czy warto inwestować w obligacje korporacyjne?

 

 

Na szkoleniu

 

  • Zagrożenia wynikające z samodzielnego inwestowania na rynku obligacji korporacyjnych
  • Wyższość funduszy korporacyjnych nad indywidualnym inwestowaniem w obligacje korporacyjne

 

Michał StanekSzkolenie poprowadzi Michał Stanek

Ekonomista, absolwent Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej. Od 1999 roku związany z rynkiem kapitałowym. Doświadczenie zawodowe zdobywał w towarzystwch ubezpieczeniowych, powszechnym towarzystwie emerytalnym oraz departamentach Private Banking i Wealth Management banków komercyjnych. Pracował jako Dyrektor Regionalny ds. sprzedaży w AXA Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA. Obecnie Dyrektor ds. Komunikacji Inwestycyjnej AgioFunds Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA. Absolwent licznych szkoleń i kursów w kraju i zagranicą, organizowanych przez największe instytucje finansowe. 

 

 

  

 

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z opłaconą składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII
Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie