Chat with us, powered by LiveChat

Giełdowe Bestsellery 2014

Skomentuj artykuł
© WavebreakMediaMicro - Fotolia.com

Literatura poruszająca tematy giełdowe jest niezwykle obszerna. Inwestor, chcąc powiększyć swoją wiedzę, napotka się z ogromną liczbą tytułów. Aby ułatwić wybór odpowiedniej książki prezentujemy ranking pozycji o wysokiej wartości merytorycznej, z którymi każdy inwestor powinien się zapoznać. Ranking Bestsellerów 2014 zawiera zarówno najnowsze tytuły, jak i ponadczasowe klasyki.

 

Ranking został przygotowany przy współpracy z Księgarnią Maklerska.pl i prezentuje najlepiej sprzedające się książki związane z giełdą i inwestowaniem w 2014 roku. Przypominamy, że członkowie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych mogą skorzystać z 5% zniżki na zakupy w Maklerska.pl.

 

Bestsellery 2014 Najpopularniejsze książki o inwestowaniu

Inwestorzy najczęściej sięgali po literaturę związaną z analizą techniczną w 2014 roku. Spośród dziesięciu najpopularniejszych pozycji, aż sześć dotyczyło tego zagadnienia, w tym pierwsze miejsce w rankingu - Analiza price action: trendy Ala Brooksa. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również zagadnienia związane z podstawami inwestowania. Z tej tematyki w zestawieniu znalazły się trzy pozycje. Ranking zamyka prawdziwy klasyk – Wspomnienia gracza giełdowego.

 

 1. Analiza price action: trendy, Al Brooks
 2. Analiza techniczna rynków finansowych, John J. Murphy
 3. Sukces na giełdzie, Marek Marcinowski
 4. Harmonic Trading, Maciej Żelazny
 5. Teoria fal Elliotta, Alfred J. Frost, Robert R. Prechter
 6. Strategie inwestycyjne o wysokim prawdopodobieństwie sukcesu, Robert Miner
 7. Droga Żółwia, Curtis Faith
 8. Zawód inwestor giełdowy, Alexander Elder
 9. Geometria Fibonacciego. Nowe ujęcie, Paweł Danielewicz
 10. Wspomnienia gracza giełdowego. Wydanie z komentarzem, Edwin Lefevre, Jon Markman (komentarze), Paul Tudor Jones (przedmowa)

 

Bestsellery 2014 Analiza techniczna

Analiza techniczna jest lubianą i bardzo popularną metodą wykorzystywaną przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych przez inwestorów indywidualnych. Mnogość różnych książek, podejmujących tematykę analizy technicznej, może wprowadzić w zakłopotanie przy wyborze odpowiedniej. Poniższe zestawienie powinno pomóc początkujących, a także wskazać bardziej zaawansowanym inwestorom, gdzie można pogłębiać wiedzę na temat tego zagadnienia.

 

Książka Analiza price action: trendy, pierwsza w rankingu, uczy precyzyjnego czytania wykresów, zarówno z perspektywy analizy pojedynczej świecy, jak i szerszego spojrzenia na rynek.

 

 1. Analiza price action: trendy, Al Brooks
 2. Analiza techniczna rynków finansowych, John J. Murphy
 3. Harmonic Trading, Maciej Żelazny
 4. Teoria fal Elliotta, Alfred J. Frost, Robert R. Prechter
 5. Strategie inwestycyjne o wysokim prawdopodobieństwie sukcesu, Robert Miner

 

Bestsellery 2014 Analiza fundamentalna

Analiza fundamentalna jest pracochłonna, jednak jej wykorzystanie w procesie inwestycyjnym może dać wymierne korzyści, szczególnie podczas inwestycji długoterminowych. Inwestowanie w spółki o zdrowych fundamentach, dobrej kondycji finansowej znacznie zwiększa szansę na osiągnięcie sukcesu. Wiedza zawarta w książkach o analizie fundamentalnej pomoże w badaniu spółek, a także w budowaniu portfela inwestycyjnego.

 

Inteligentny inwestor Benjamina Grahama zawiera kompleksowy zbiór zasad doboru spółek do portfela oraz ponadczasowych wskazówek inwestycyjnych, dotyczących inwestowania w wartość.

 

 1. Inteligentny inwestor, Benjamin Graham
 2. Analiza fundamentalna, John C. Ritchie
 3. Wskaźniki ekonomiczne. Przewodnik dla inwestora, Richard Yamarone
 4. Analiza sprawozdań finansowych, Edward Nowak
 5. ABC sprawozdań finansowych. Jak je czytać, interpretować i analizować, Waldemar Gos, Stanisław Hońko, Piotr Szczypa

 

Bestsellery 2014 Psychologia inwestowania

Psychologia jest równie ważna, jeśli nawet nie ważniejsza niż strategia przy inwestowaniu. Od podejścia inwestora, jego myślenia w trakcie prowadzenia transakcji, może zależeć czy będzie on zarabiał czy tracił na rynku. Książki z tej tematyki polecane są każdemu inwestorowi, który chce poszerzyć swoje horyzonty inwestycyjne.

 

Trader doskonały przedstawia krok po kroku jak zostać zawodowym traderem, koncentrując się mocno na psychologii inwestowania i spojrzeniu na giełdę przez pryzmat własnej osobowości.

 

 1. Trader doskonały, Van K. Tharp
 2. W transie inwestowania, Mark Douglas
 3. Spekulacja intuicyjna, Curtis Faith
 4. Niezwykłe złudzenia i szaleństwa tłumów, Charles Mackay
 5. Psychologia inwestowania - Klasyczne strategie osiągania sukcesów na giełdzie, Pring Martin J.

 

Bestsellery 2014 Podstawy inwestowania

Pozycje z tej kategorii podejmują ogólną tematykę inwestowania, bez ukierunkowania na konkretną metodę inwestowania jak analiza techniczna czy fundamentalna. Często są to publikacje przekazujące doświadczenia inwestorów o wieloletnim stażu na rynku. Książki są bardzo polecane początkującym inwestorom, jednak wiedzę wyciągną z nich również wytrawni inwestorzy, którzy na giełdzie spędzili już wiele lat.

 

Sukces na giełdzie to zbiór historii i porad szesnastu doświadczonych praktyków rynku, którzy na łamach tej publikacji dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z czytelnikiem.

 

 1. Sukces na giełdzie, Marek Marcinowski
 2. Droga Żółwia, Curtis Faith
 3. Zawód inwestor giełdowy, Alexander Elder
 4. Sztuka spekulacji po latach (tom I i II), Zenon Komar
 5. Zapraszam do gabinetu inwestora giełdowego, Alexander Elder

 

Bestsellery 2014 Książki o tematyce giełdowej

W tej pozycji zawarte są książki, które ciężko zakwalifikować do wcześniej wymienionych kategorii, są jednak mocno związane z giełdą i jej rozwojem i prezentują dużą wartość merytoryczną. Tłumaczą funkcjonowanie poszczególnych rynków, czy budowę i mechanikę instrumentów finansowych.

 

Wspomnienia gracza giełdowego to fabularyzowana biografia jednego z najbardziej znanych spekulantów wszech czasów – Jesse Livermoore’a, który w ciągu zaledwie jednego miesiąca zarobił na rynkach dziesięć milionów dolarów.

 

 1. Wspomnienia gracza giełdowego. Wydanie z komentarzem, Edwin Lefevre, Jon Markman (komentarze), Paul Tudor Jones (przedmowa)
 2. Uniwersalne zasady spekulacji, Brent Penfold
 3. FOREX dla bystrzaków. Wydanie II, Mark Galan, Brian Dolan
 4. Kontrakty terminowe i opcje. Wprowadzenie, John Hull
 5. Czarodzieje rynku. Rozmowy z wybitnymi traderami, Jack Schwager

 

 

Maklerska.pl logo

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie