Chat with us, powered by LiveChat

Czat inwestorski: Wyniki Grupy DUON za rok 2014 i perspektywy dalszego rozwoju

 

czat inwestorski

Temat czata:

Wyniki Grupy DUON za rok 2014 i perspektywy dalszego rozwoju

19 marca (czwartek)

godzina 13:00

DUON

 

 

Na pytania inwestorów odpowiadał:

 

Mariusz Caliński

Mariusz Caliński - sprawuje funkcję Prezesa Grupy DUON S.A. od kwietnia 2011 roku, odpowiadając za obszary związane z zarządzaniem strategicznym, rozwojem i komunikacją. Związany z rynkiem gazu oraz Grupą DUON od 2008 roku, kiedy objął funkcję Dyrektora Generalnego a następnie Prezesa Zarządu w spółce KRI S.A. Wcześniej zarządzał Sulzer Chemtech Polska. Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

 

Opis spółki:

 

Grupa DUON jest jednym z wiodących prywatnych dostawców gazu ziemnego i energii elektrycznej w Polsce oraz liderem na rynku dystrybutorów i przewoźników skroplonego gazu ziemnego LNG. Początki aktywności Grupy sięgają 2000 roku, a od 2007 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
DUON prowadzi działalność w dwóch podstawowych obszarach: infrastruktury i obrotu.

 

Segment infrastruktury

 

Działalność Grupy w segmencie infrastruktury skupia się na dostawach gazu ziemnego sieciowego i skroplonego (LNG - Liquefied Natural Gas) poprzez własną infrastrukturę, to jest poprzez sieci dystrybucyjne oraz stacje regazyfikacji gazu LNG. Gaz ziemny jest pozyskiwany przez Grupę zarówno ze źródeł krajowych jak i zagranicznych (Belgia, Holandia, Rosja).

Obecnie Grupa posiada około 460 km własnych gazociągów w 9 lokalizacjach sieciowych, przyłączonych do krajowego systemu gazowego oraz 19 instalacji opartych o LNG. Do gazociągów posiadanych przez Grupę DUON przyłączonych jest ponad 4300 klientów, zarówno instytucjonalnych jak i indywidualnych.
W ramach segmentu infrastruktury Grupa prowadzi także sprzedaż gazu płynnego LPG, ciepła oraz usług transportowych gazu LNG. Rozważa także inwestycje w moce wytwórcze energii elektrycznej.

 

Segment obrotu

 

W ramach segmentu obrotu Grupa prowadzi sprzedaż gazu ziemnego i energii elektrycznej odbiorcom końcowym na zasadzie TPA (ang. Third Party Access), tj. poprzez sieci operatorów systemów przesyłowych i dystrybucyjnych. Gaz i energia elektryczna są kupowane przez Grupę na hurtowych rynkach w Polsce i Europie (np. na giełdach energii) oraz dostarczane do klientów indywidualnych oraz korporacyjnych za pomocą infrastruktury należącej do stron trzecich. Grupa posiada zarezerwowane moce na interkonektorach, które pozwalają na import kilkudziesięciu milionów metrów sześciennych gazu rocznie. Od czasu otwarcia polskiej giełdy gazu DUON jest jej aktywnym uczestnikiem, zarówno po stronie zakupowej, jak i sprzedażowej.

Na koniec 2014 r. liczba odbiorców gazu TPA pozyskanych przez DUON wyniosła 966, a energii elektrycznej TPA około 18 700.

 


 

  Zapis z czatu inwestorskiego

 


 

 

Moderator: Serdecznie zapraszamy do udziału w czacie inwestorskim z Grupą DUON SA, na pytania inwestorów odpowie Mariusz Caliński, Prezes Zarządu Grupy DUON. Czat odbędzie się w czwartek 19 marca br. o godzinie 13:00. Zapraszamy do zadawania pytań już dziś w opcji off-line.

 

Moderator: Witamy serdecznie na czacie dotyczącym wyników DUON za 2014 rok. Zapraszamy do zadawania pytań i zapoznania się z prezentacją zamieszczoną poniżej.

 

kt: Czy są prowadzone prace, aby po zmianie operatora np. na Duon (mówię o gosp. domowych) otrzymywać jedną fakturę czy rozliczać się z rzeczywistego zużycia (bez prognoz)?

 

Mariusz Caliński: Już dzisiaj każdy klient DUONu ma możliwość wybrać sposób rozliczenia za zużycie energii w 100% zgodny z danymi przekazywanymi przez Operatora. Co do jednej faktury tzw. GUD-k to obecnie trwają rozmowy/ustalenia z Operatorami Systemów Dystrybucyjnych i planujemy jeszcze w tym roku uruchomić taką funkcjonalność dla wszystkich klientów z grupy G.

 

rekin: Czy będzie w tym roku dywidenda?

 

Mariusz Caliński: Zgodnie z przyjętą przez nas polityką będziemy rekomendować Walnemu Zgromadzeniu planowanemu na czerwiec wypłatę dywidendy w kwocie 0,05 zł na akcję.

 

bufecik: czy firma dostrzega zagrożenie w tym ,że firmy typu Enega , Pgnig itp, nie podnoszą cen za energię,gaz ale podnoszą ceny za przesył , do tego Energa chce zatrzymać klientów gwarantując ceny na 5 lat stałe

 

Mariusz Caliński: Opłaty za przesył i dystrybucję są regulowane i wynikają z wartości regulacyjnej aktywów danej spółki oraz dopuszczonego przez regulatora kosztu kapitału, dlatego swoboda podnoszenia tych opłat jest ograniczona. Ceny samego produktu: energii i prądu muszą być zatem w znacznym stopniu powiązane z sytuacją rynkową oraz kosztami wytwarzania lub zakupu. Nie widzimy jakiegoś istotnego zagrożenia w tym, że konkurenci oferują stałe ceny na długie okresy – my także podpisujemy umowy sprzedażowe np. na 4-ry lata.

 

kt: Szanowny Panie Prezesie, gratuluję coraz lepszych wyników! Jaki był całkowity wpływ handlu na rynku hurtowym na wynik netto w 2014 roku? Czy po odliczeniu tego wpływu prognoza zakłada wzrost zysku?

 

Mariusz Caliński: Dziękuję. Wpływ zysków z transakcji na rynku hurtowym na wyniki 2014 r. odzwierciedla różnica pomiędzy pierwszą wersją prognozy na 2014 r. którą opublikowaliśmy w marcu ubiegłego roku a wynikami które udało sie nam osiągnąć - ta różnica na poziomie zysku netto to kilka milionów złotych. Tak – w podanej przez nas prognozie na 2015 założyliśmy istotny wzrost wyników na podstawowej działalności, zwłaszcza w obszarze TPA (około 20-30%).

 

rajan: Czy w tym roku będziecie otwierać stacje regazyfikacji LNG?

 

Mariusz Caliński: Do końca bieżącego roku planujemy ukończyć na pewno budowę stacji regazyfikacji LNG w Rogowcu, być może uda się zrealizować jeszcze jeden projekt w tym obszarze.

 

Piter: Witam. Gratuluję doskonałych wyników Grupy. Mam pytanie o zaprezentowaną prognozę - czy nie jest ona aby dość konserwatywna?

 

Mariusz Caliński: Do tegorocznej prognozy podeszliśmy w ten sam sposób jak w marcu ubiegłego roku. Z perspektywy czasu można powiedzieć, że ubiegłoroczna prognoza była zbyt konserwatywna ponieważ 2 razy zmuszeni byliśmy ją korygować w górę. Nie można oczywiście wykluczyć podobnego scenariusza w tym roku w przypadku ziszczenia się pozytywnych scenariuszy rynkowych.

 

egonac: na czym polega hurtowy handel gazem i z czego wynikały tak duże korzyści w wynikach za 2014 rok, jeśli możnaby przybliżyć troszkę ten temat

 

Mariusz Caliński: Handel hurtowy gazem to transakcje zakupu i sprzedaży gazu zawierane na giełdach gazu (np. TGE, EEX) oraz w transakcjach bezpośrednich z dostawcami gazu w Polsce i zagranicą. Generowane przez DUON zyski na tych transkacjach wynikają z okazji arbitrażowych pojawiających sie pomiędzy rynkami, które dzięki posiadanym kompentencjom tradingowym, dostępie do interkonektorów transgranicznych oraz relatywnie niewielkiej konkurencji byliśmy w stanie osiągnąć

 

tuti: Kiedy wg Was nastąpi zakończenie procesów połączeniowych po przejęciu spółki AMB Energia?

 

Mariusz Caliński: AMB Energia od grudnia ubiegłego roku pozyskuje klientów dla DUON, osiągając dobre wyniki sprzedażowe. Potrzebujemy jeszcze kilku miesięcy na sfinalizowanie procesów intergacyjnych.

 

Big Boss: Panie Prezesie, gratuluję wyników. Jak zamierzają Państwo finansować rozwój wynikający z przedstawionej w raporcie rocznym strategii spółki?

 

Mariusz Caliński: Dziękuję. Będziemy korzystać z różnych form finansowania dłużnego: zarówno z produktów krótkoterminowych o charakterze limitów obrotowych, jak i średnioterminowych kredytów bankowych. Rozważamy również ustanowienie jeszcze w tym roku programu emisji obligacji w kwocie kilkudziesięciu milionów

 

smoku: Czy uważa Pan że wciąż kogeneracja jest atrakcyjna dla spółki?

 

Mariusz Caliński: W dłuższym terminie nadal tak uważam, ponieważ jednoczesne wytwarzanie ciepła użytkowego i energii elektrycznej pozwala na zmaksymalizowanie oszczędności pod kątem zużycia paliwa (gaz, węgiel etc.). Problemem na ten moment jest brak opłacalności projektów kogeneracyjnych na gazie (bez systemu wsparcia) przy jednoczesnym dużym ryzyku inwestycyjnym projektów węglowych (emisje pyłów, CO2 etc.)

 

kt: Czy w tym roku przeprowadzane były już jakieś transakcje na rynku hurtowym. Jeśli tak, to z jakim skutkiem finansowym?

 

Mariusz Caliński: Tak, cały czas handlujemy na rynku hurtowym, natomiast marże jakie można osiągać na tych transakcjach są zazwyczaj niewielkie. O wpływie tych transakcji na wyniki 1 kw. poinformujemy publikając wyniki za ten okres.

 

brajan: Jak dużo gazu sprowadzacie w ostatnich miesiacach z terenu Rosji?

 

Mariusz Caliński: Począwszy od grudnia ubiegłego roku ilość gazu sprowadzanego z Rosji istotnie się zwiększyła. Powodem jest uruchomienie z sukcesem skraplarki LNG w Kaliningradzie. Szacujemy, że udział gazu rosyjskiego w całym portfelu zakupowym będzie jednak znacznie poniżej 50%.

 

republika: Witam, czy wykluczacie sprzedaż hurtową gazu w roku 2015 , która mocno przyczyniła sie do wzrostu zysków w 2014 roku ? w prognozach nie ujeliście tej pozycji dlatego ze to sa transakcje wynikające z okazji zakupu duzych ilości gazu w dobrej cenie czy jest inny powód i jaki ?

 

Mariusz Caliński: Nie wykluczamy wręcz przeciwnie liczymy że nadal będziemy mogli na tych transakcjach zarabiać, ale należy je traktować jako okazjonalne, wynikające z niezależnych od nas możliwości które sie na rynku pojawiają - dlatego nie prognozujemy tego typu zysków ani nie uwzględniamy istotnego wpływu takich transkacji w publikowanej prognozie na 2015

 

kt: Czy rozważacie Państwo rezygnację z publikacji prognoz?

 

Mariusz Caliński: Planujemy kontynuować publikację prognoz

 

doris: W jaki sposób pozyskujecie klientów z zakresu małych i średnich firm?

 

Mariusz Caliński: Wykorzystujemy różne kanały sprzedaży. Oferujemy nasze produkty w internecie oraz prowadzimy sprzedaż door to door, czyli dociarmy poprzez naszych przedstawicieli bezpośrednio do klientów. W tym drugim przypadku prowadziny sprzedaż zarówno poprzez zewnęrznych partnerów jak i własną sieć sprzedaży, którą dysponujemy dzięki przejęciu AMB Energia. Ponadto mamy odrębny zespół sprzedażowy dedykowany większym klientom biznesowym.

 

GrzegorzW: Kogo porównujecie do siebie, jako konkurencję?

 

Mariusz Caliński: Przede wszystkim duże podmioty zasiedziałe z rynku energii i gazu + mniejsze, najczęściej prywatne spółki obrotu

 

holder: Z czego wynikają te prognozy spadku zysku aż o 6 mln?

 

Mariusz Caliński: Z okazjonalnych, zysków jakie udało sie nam osiągnąć w 2014 r. na rynku hurtowym gazu, które istotnie poprawiły nam wyniki 2014 i nie uwzględniania tego typu transakcji prognozie na 2015; po wyeliminowaniu wpływu tych transakcji, wyniki na podstawowej działalnosci (sprzedaż gazu przez własną infrastrukturę + sprzedaż gazu i energii na zasadach TPA tj. przez infrastrukturę stron trzecich) rosną o kilka milionów złotych (ok 20%-30%)

 

egonac: czy są jakieś szacunki przez ile kolejnych lat biznes Duonu będzie rósł w tak szybkim tępie jak obecnie?

 

Mariusz Caliński: Oby jak najdłużej...;) A tak na poważnie to wydaje się, że liberalizacja rynku gazu i energii w Polsce wciąż jest na początkowym etapie więc perspektywy na dalszy wzrost są optymistyczne

 

Inwestor88: Jaki jest poziom zysku netto za rok 2014 bez uwzględnienia wielkości związanych z handlem hurtowym gazem i energią ? Chciałbym mieć możliwość porównania odpowiedniego poziomu ubiegłorocznego zysku netto z prognozą zysku neto na rok 2015, gdyż te elementy jeśli dobrze rozumiem nie zostały w tej prognozie uwzględnione.

 

Mariusz Caliński: Proszę porównać wyniki na 2014 r. które prognozowaliśmy w marciu roku ubiegłego (zysk netto 12,9 mln PLN), zakładając wówczas że zyski z handlu hurtowego nie będą istotne; prognoza zysku netto na 2015 wynosi 16,9 mln PLN i podobnie jak rok temu zakłada że transkacje na rynku hurtowym nie będą miały istotnego wpływu na wyniki 2015 r.

 

Krzysztof Kosinski: Jaka jest wartość infrastruktury Duonu?

 

Mariusz Caliński: Około 170 mln zł to aktywa dystrybucyjne, pozostała część to środki transportu, kotłownie itp.

 

republika: czy w tym roku wykluczacie sprzedaż hurtową gazu , która w poprzednim roku przyniosła niezłe zyski dla spólłki

 

Mariusz Caliński: Nie wykluczamy natomiast nie zakładamy ich w prognozie bo ich osiągnięcie zależeć będzie przede wszystkich od wystąpienia okazji rynkowych których w tym momencie nie możemy przewidzieć

 

HenrykK: Jaki jest udział w przychodach z obrotu energią?

 

Mariusz Caliński: W 2014 r. było to około 24%, z czego 12% to energia elektryczna TPA i 12% to handel hurtowy energią elektryczną

 

egonac: czy ludzie z całej Polski mogą zmienić sprzedawcę prądu i gazu na Duon?

 

Mariusz Caliński: Generalnie tak, poza niewielką grupą odbiorców podłączonych do małych lokalnych sieci dystrybucyjnych

 

rekin: Ponoć mocno rośnie liczba prywatnych firm obracających prądem i gazem - czy to prawda? Jak sobie radzi z konkurencją Duon? Czy bariery wejścia są wysokie do branży? Jakie przewagi konkurencyjne ma Duon?

 

Mariusz Caliński: Widzimy zwiększone zainteresowanie przede wszystkim w obszarze obrotu gazem, co tylko utwierdza nas w przekonaniu o tym, że strategia nasza jest słuszna i mamy pozycję lidera a nie follower-a... Przewagi DUONa to doświadczony zespół ludzi i rozbudowane/zdywersyfikowane kanały sprzedaży, docierające do wszystkich potencjalnych klientów na terenie całej Polski. Nie jest łatwo zbudować kompetentny zespół ludzi, którzy potrafią odnaleźć się we wszystkich zawiłościach i niuansach powstałych na styku Regulacji z wolnym rynkiem.

 

miron: Czy dalej będziecie zwiększać dział sprzedaży?

 

Mariusz Caliński: Napewno nie w takiej skali jak to się stało po przejęciu AMB. Będziemy koncentrowali się przede wszystkim na zwiększaniu efektywności działania poszczególnych kanałów sprzedażowych

 

republika: czy są planowane emisje akcji w tym roku ?

 

Mariusz Caliński: Na chwilę obecną nie, poza ewentualnymi emisjami związanymi z programem motywacyjnym oraz transakcją nabycia AMB Energia (zamiana wyemitowanych już warrantów na akcje)

 

lol: Ile wynosi dług netto na koniec 2014 roku?

 

Mariusz Caliński: 35 mln zł

 

Łukasz: 1. Jak wysokie są miesięczne koszty stałe ABM Energia?

2.Czy na nowych klientach gazu TPA jest od razu uzyskiwana docelowa marża, czy korzystają oni na początku z promocji (jeżeli tak to przez ile miesięcy)

3.Dlaczego EBITDA segmentu obrotu była taka niska w IV kw 2014 pomimo rekordowej sprzedaży w tym kwartale?

4.Jaka była dynamika przyrostu klientów gazu TPA w I kw 2015 w porównaniu do IV kw 2015

 

Mariusz Caliński: 1. Koszty stałe AMB Energia to kilkaset tysięcy złotych miesięcznie.

2. marżę na klientach gazowych trzeba liczyć w perspektywie całego roku gdyż inne poziomy marży osiąga sie w okresie letnim kiedy ceny na rynku hurtowym są niższe niż w zimie, podczas gdy cena sprzedaży dla klienta jest stała przez cały rok

3. Przede wszystkim transakcje na rynku hurtowym były znacznie niżej marżowe niż w 2 i 3 kwartale, mimo bardzo dużego wolumenu. Natomiast w porównaniu do IV kw. 2013 EBITDA w segmencie obrotu wzrosła 2,5 raza co świadczy o istotnym wzroście na podstawowej działalności tego segmentu w ostatnim roku

4. I kwartał jeszcze się nie zakończył, ale dynamika przyrostu klientów gazu TPA w I kw. 2015 może być wyższa niż w IV kw. 2014.

 

JolantaWolniewicz: Jeśli sprzedaż jest realizowana na infrastrukturze Duon’a to o ile jest bardziej rentowna?

 

Mariusz Caliński: Większa rentowność sprzedaży na infrastrukturze wynika z faktu prowadzenia na infrastrukturze działalności dystrybucyjnej i tym samym uzyskiwania strumienia dochodów z tytułu stawek dystrybucyjnych. Stawki te są pochodną regulowanego zwrotu na aktywach dystrybucyjnych. Gdyby wziąć w całości strumień dochodów ze sprzedaży gazu i dochodów z dystrybucji to rentowność waha się od kilkunastu do max. 25-30%. Sprzedaż TPA natomiast to rentowność rzędu kilku procent.

 

hexa: Dlaczego wypłacacie dywidendę skoro macie potrzeby inwestycyjne?

 

Mariusz Caliński: Wydaje nam sie że osiągnęliśmy poziom rozwoju który umożliwia pogodzenie potrzeb inwestycyjnych z oczekiwaniami inwestorów, którzy wielokrotnie sygnalizowali nam w ostatnim czasie że liczą na dywidendy z DUON

 

kt: Czy zarządu nie martwi sytuacja własnościowa, mam na myśli dużą ilość akcji rozproszonych?

 

Mariusz Caliński: Obecny poziom Free Float-u (pow. 50%) jest w naszej ocenie zadowalający.

 

janek: Jaki jest plan wydatków inwestycyjnych na ten rok?

 

Mariusz Caliński: CAPEX na infrastrukture gazową to kilka milionów złotych; dodatkowo wydatki na systemy IT na poziomie kilkuset tysięcy złotych

 

kt: Czy rynek gospodarstw domowych jest istotnym rynkiem dla Duon?

 

Mariusz Caliński: Obecnie koncentrujemy się przede wszystkim na klientach biznesowych. Rynek gospodarstw domowcyh, zarówno w gazie jak i w energii elektrycznej, jest wciąż rynkiem taryfowanym i co za tym idzie bardzo trudno jest budować skuteczną strategię pozyskiwania klienta biorąc na siebie ryzyko zmian taryfy i obniżania marży na kliencie. Tym niemniej uważamy, że kolejne lata mogą przynieść zmiany i wtedy ten segment rynku może stać się dla nas priorytetowy.

 

Kriskros: Co wpłynęło na zwiększenie wielkości sprzedaży gazu?

 

Mariusz Caliński: W segmencie infrastruktury wzrosła przede wszystkim sprzedaż LNG na skutek uruchomienia w poprzenich latach nowych stacji regazyfikacji LNG, wybudowanych dla nowych klientów. W segmencie obrotu prowadziliśmy intensywne działania sprzedażowe oraz marketingowe ukierunkowane na klientów gazu TPA, a ponadto - jak wskazują dane publikowane przez URE - ogólnie rośnie świadomość odbiorców o możliwości zmiany dostawcy gazu. Wzrost sprzedaży w handlu hurtowym wynikał z atrakcyjnych warunków transakcyjnych na rynku hurtowym gazu, które udało się nam wykorzystać.

 

kt: kiedy realnie może nastąpić emisja akcji dla byłych właścicieli AMB Energia?

 

Mariusz Caliński: Możliwość zamiany warrrantów na akcje to maksymalnie połowa 2017 r. ale zakładamy że nastąpi to wcześniej

 

Robert: Jakie są największe w Pana opinii czynniki ryzyka dla spółki?

 

Mariusz Caliński: Ryzyko regulacyjne/decyzje polityczne oddziałujące negatywnie na dalszy proces liberalizacji rynków

 

bufecik: jaki % ABM przychodów ma z klientów prywatnych(gospodarstw domowych)?

 

Mariusz Caliński: AMB nastawiona jest na pozyskiwanie klientów biznesowych

 

fan: Czy posiadacie jakieś nieruchomości nieużytkowane na sprzedaż?

 

Mariusz Caliński: Nie posiadamy

 

abra: Jak będzie wyglądać w dalszej perspektywie rozbudowa własnej infrastruktury?

 

Mariusz Caliński: W infrastrukturalnej części biznesu koncentrujemy się obecnie na pozyskiwaniu klientów LNG, dla których będziemy stawiać nowe stacje LNG. Analizujemy 3 projekty budowy gazociągów w nowych lokalizacjach, a także na bieżąco rozbudowujemy infrastrukturę w już obsługiwanych lokalizacjach (sieci + przyłącza). Roważamy też w naszej strategii inwestycje w moce wytwórcze energii elektrycznej, ale tutaj decyzje zależą w znacznej mierze od regulacji prawnych w zakresie systemu wsparcia OZE, kogeneracji, kosztów emisji CO2

 

doris: Jaką ilość klientów chcą Państwo pozyskać w zakresie sprzedaży energii elektrycznej w tym roku?

 

Mariusz Caliński: kilka tysiecy podmiotów z obszaru klientów biznesowych

 

mariobro: Jakie wydatki marketingowe planujecie?

 

Mariusz Caliński: Kilkaset tysięcy złotych

 

Robert: Ile kosztuje postawienie stacji LNG?

 

Mariusz Caliński: W zależności od wielkości stacji, średnio jest to ok 1-2 mln PLN

 

nicoponadprawem: Gdzie spółka może szukać miejsc do obniżek kosztów?

 

Mariusz Caliński: DUON to młoda organizacja więc nie mamy problemów z nadmiernymi kosztami. To na czym się koncentrujemy to przede wszystkim zwiększanie efektywności procesów oraz wzrost sprzedaży i rentowności.

 

marek: Czy będziecie powiększać wzrost zatrudnienia w dziale sprzedaży?

 

Mariusz Caliński: Cały czas prowadzimy rekrutację w nowo pozyskanych spółkach sprzedażowych (AMB)

 

kt: czy dalszy rozwój sprzedaży gazu może spowodować konieczność magazynowania jego rezerw? czy spółka jest na to gotowa?

 

Mariusz Caliński: Nastawiamy sie na zakupy na rynku krajowym aby uniknąć kosztów tworzenia zapasów obowiązkowych

 

bufecik: konkurencja typu Energia wiąże klientów niby niską cena 0,3050 brutto na 5 lat umowa ,ale wprowadzają opłate handlowa 15 zł co teoretycznie nie zmienia im zysków ,ALE KLIENTÓW MASOWO ZWIĄŻĄ , czy Duon i AMB nie straca na takich ruchach konkurencji ?

 

Mariusz Caliński: Oferta Energii dotyczy gospodarstw domowych a DUON koncentruje się obecnie przede wszystkim na segmencie klientów biznesowych.

 

Piter: jak oceniacie Państwo zainteresowanie klientów ofertą dual-fuel w segmencie klientów indywidualnych i mśp?

 

Mariusz Caliński: w segmencie mśp - duże, w segmencie gospodarstw domowych nie prowadzimy sprzedaży gazu TPA

 

Romanek Beata: Jaki przychód jest uzyskiwany jednej stacji LNG?

 

Mariusz Caliński: w zależnosći od poziomu zużycia gazu - średnio jest to ok 2-3 mln PLN

 

egonac: jak konserwatywna jest prognoza wyników na 2015?

 

Mariusz Caliński: Prognoza została przygotowana wg tej samej metodologii co w roku ubiegłym. Mamy nadzieję, że podobnie jak było to rok temu pozytywne scenariusze rynkowe pozwolą nam tę prognozę przekroczyć.

 

Moderator: Nasz czas dobiega końca. Dziękujemy za udział w czacie i ciekawe pytania. Zapis czatu oraz odpowiedzi na pytania, których nie zdążyliśmy omówić opublikujemy w najbliższych dniach na stronie www.duon.pl. Zapraszamy następnym razem!

 


 

 

 

 

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie