Chat with us, powered by LiveChat

Producenci gier video na NewConnect dali zarobić setki procent

Skomentuj artykuł
© naypong - Fotolia.com

Bardzo ciężko znaleźć sektor, w którym wszystkie lub prawie wszystkie spółki są w trendach rosnących. Takim sektorem są producenci gier video. Na głównym rynku reprezentują go dwie spółki – CD Projekt oraz CI Games, o których już wielokrotnie pisaliśmy. Znacznie więcej przedstawicieli branży znajdziemy na NewConnect. I w przypadku inwestycji w akcje tych właśnie spółek można było w zeszłym roku zarobić setki procent. Warto jednak spojrzeć jak dziś wyglądają ich wykresy. Przedstawiamy analizę techniczną 5 przedstawicieli branży.

1. 11 Bit Studio

Kapitalizacja: 171,6 mln zł

 

Akcje tej spółki należy zaliczyć do największych okazji inwestycyjnych nie tylko 2014 roku ale i ostatnich kilku lat. Po informacji o dużym sukcesie gry "This War of Mine”, która już po dwóch dniach od premiery pokryła koszty produkcji i zaczęła przynosić już tylko same zyski, kurs akcji pozytywnie oszalał. Seria sesji z dużymi lukami wzrostowymi zaprowadziła kurs z okolic 9,50 zł do 75 zł dając okazję do zarobku ponad 650% w miesiąc. Obecnie kurs konsoliduje się przy maksimach. Kluczowe dla dalszego trendu opory są w okolicy 79 zł. Inwestorzy mogą teraz grać pod informacje, które zostaną przekazane rynkowi na konferencji spółki zwołanej na 12 lutego 2015 roku. Tematem przewodnim będzie omówienie sukcesu gry "This War of Mine” oraz prezentacja strategii na kolejne kwartały.

 

11 Bit Studio - Analiza Techniczna

Źródło: Stooq.pl

2. Vivid Games

Kapitalizacja: 125 mln zł

 

Trend wzrostowy na akcjach Vivid Games widoczny jest od sierpnia 2012 r., czyli prawie od samego debiutu spółki na NewConnect. Z punktu widzenia analizy technicznej bardzo ważna jest linia trendu wzrostowego. Przebiega ona obecnie na poziomie około 3,50 zł i stanowi istotne wsparcie. Notowania walorów spółki oscylują wokół przełamanego niedawno oporu na poziomie 4,70 zł. Duży ruch wzrostowy został odnotowany w ciągu jednego miesiąca - od połowy listopada do połowy grudnia 2014 roku. W tym okresie kurs wzrósł o 100%. Czołowy tytuł tego producenta – „Real Boxing” pozostaje jedną z najlepiej sprzedających się gier na przenośną konsolę firmy Sony. Jak informuje strona internetowa spółki „gra zajęła 11 miejsce w rankingu najczęściej pobieranych gier ze sklepu PlayStation Store w 2014 roku”. Najnowszym tytułem spółki jest „Godfire: Rise of Prometheus”, który dedykowany jest na urządzenia z systemem Android i iOS.

 

Vivid Games - Analiza TechnicznaŹródło: Stooq.pl

3. The Farm 51

Kapitalizacja 31,8 mln zł

 

Od lipca 2013 r. bardzo silnym oporem dla notowań walorów spółki był przedział 7,30 – 7,70 zł. Popyt testował go kilkukrotnie. Szarża byków z 20 stycznia tego roku zaowocowała jego przebiciem i kurs dynamicznie poszybował w górę naruszając poziom 10 zł. Od początku grudnia 2014 r. akcjonariusze spółki zyskali około 150%. Obserwując wolumen obrotów zauważymy dwie silne zwyżki, które potwierdziły skuteczność ruchu w górę. Obecnym silnym wsparciem jest przełamany wspomniany wcześniej obszar oporów (7,30 - 7,70 zł). Oporem pozostaje poziom 10,47 zł. Spółka pod koniec października zeszłego roku wypuściła na rynek europejski i amerykański grę na platformę Playstation 3 „Deadfall Adventures: Heart of Atlantis”. W 2015 roku ma zadebiutować nowy tytuł – „Get Even”.

 

The Farm 51 - Analiza TechnicznaŹródło: Stooq.pl

4. Bloober Team

Kapitalizacja: 33,8 mln zł

 

Od rozpoczęcia notowań akcji spółki na NewConnect (lipiec 2011 r.) kurs akcji spadł z poziomów ponad 20 zł do 4 zł w sierpniu 2012 roku, wyznaczając historyczny poziom minimum. Od tego czasu rozpoczęło się odrabianie strat, które uformowało formację klina trwającą ponad dwa lata. W połowie listopada 2014 roku doszło do bardzo dynamicznego wybicia w górę na rekordowym wolumenie. Kurs akcji poszybował o 150% z poziomu 10 zł do 25 zł. Po krótkiej korekcie sięgającej poziomu 17 zł, kurs obecnie po raz trzeci testuje historyczne maksima znajdujące się w okolicy 26,5 zł. Ostatnie kilkutygodniowe wzrosty wyznaczają krótkoterminową linię trendu wzrostowego, która wskazuje pierwszy poziom wsparcia – około 20 zł. Ze spółki napływają informacje, że jest blisko ukończenia gry „Brawl”. Firma potwierdziła debiut w obecnym roku kolejnych dwóch tytułów - „Medium" i „Scopophobia" oraz zapowiedziała emisję do 0,5 mln nowych akcji, co rozwodni kapitał zakładowy o maksymalnie 37,6%. Nie jest jeszcze znana cena emisyjna akcji.

 

Bloober Team - Analiza TechnicznaŹródło: Stooq.pl

5. Forever Entertaiment

Kapitalizacja 10,2 mln zł

 

Akcje spółki były pogrążone w trendzie spadkowym od kwietnia 2011 roku. Wówczas ich wartość za sztukę oscylowała wokół 8 zł. W lipcu 2013 r. walory wyznaczyły historyczne minima na poziomie 8 … groszy. Od tego momentu wzrósł istotnie wolumen obrotu. Zaznaczoną na wykresie linię trendu spadkowego kurs akcji przełamał niedawno, bo w połowie grudnia 2014 roku. W ciągu zaledwie kilku dni notowania podskoczyły z poziomu 26 groszy do maksymalnego poziomu 84 groszy, dając okazję zarobku nawet 220%. Obecnie kurs oscyluje wokół 50 groszy, a wsparciem jest krótkoterminowa linia trendu wzrostowego – poziom około 37 groszy. Spółka prognozuje na 2015 r. osiągnięcie 2 mln zł przychodów ze sprzedaży (wobec 1,2 mln zł w 2014 r.) oraz 1,1 mln zł zysku netto (wobec prognozowanych 0,17 mln zł w 2014 r.). W pierwszym kwartale 2015 r. mają zadebiutować gry: „Merchants of Kaidan” (w wersji mobilnej) oraz „Sparkle 3”.

 

Forever Entertaiment - Analiza TechnicznaŹródło: Stooq.pl

 

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie