Chat with us, powered by LiveChat

GPW będzie promować rynek terminowy

Skomentuj artykuł

Stabilizacja notowań głównych indeksów na warszawskim parkiecie powoduje, że na zyski mogą liczyć ci, którzy dobrze wybrali spółki do portfela, lub grający na kontraktach terminowych. Niestety, niewielu inwestorów potrafi na nich zarabiać. Tym, którzy chcieliby spróbować swoich sił na tym rynku, GPW w Warszawie proponuje „jazdę próbną”.

 

Kontrakty terminowe to nie jest rynek dla początkujących – przestrzegają specjaliści. Na dodatek inwestowanie w nie wiąże się ze sporym ryzykiem.

 

 

– Kontrakty terminowe to instrumenty z dźwignią finansową, pozwalają na zarabianie zarówno wtedy, kiedy instrument bazowy rośnie, jak i wtedy, kiedy spada – mówi agencji informacyjnej Newseria Inwestor Marcin Kwaśniewski z Działu Relacji z Inwestorami i Członkami Giełdy GPW w Warszawie. – Pamiętajmy o tym, że z dźwignią finansową wiąże się jednak nie tylko zarobek, lecz także ryzyko, dlatego są to instrumenty przeznaczone dla inwestorów, którzy już znają giełdę, którzy mają pewne doświadczenie i pewien zasób wiedzy.

 

Giełdzie zależy na edukacji inwestorów. Wraz z Krajowym Depozytem Papierów Wartościowych, 11 biurami maklerskimi oraz Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych zorganizowała więc edukacyjny konkurs, który pozwoli zainteresowanym na bezbolesne zapoznanie się z rynkiem kontraktów terminowych.

 

– Te osoby, które jeszcze nie inwestowały, a chciałyby spróbować, tylko się boją, zapraszamy do konkursu, który właśnie trwa – informuje Marcin Kwaśniewski. – Konkurs Futures Masters przeznaczony dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się inwestowania właśnie w kontrakty terminowe.

 

Uczestnicy konkursu będą mieli do wyboru trzy kontrakty terminowe: kontrakt na indeks WIG20, kontrakt na indeks mWIG40 oraz parę walutową dolar-złoty. Rachunki są wirtualne, a udział w zawodach bezpłatny.

 

– Konkurs ten jest doskonałym połączeniem praktyki z teorią – podkreśla przedstawiciel GPW w Warszawie. – Pozwoli osobom, które są zainteresowane kontraktami terminowymi, spróbować swoich sił na wirtualnych rachunkach. Do dyspozycji będzie 50 tys. wirtualnych złotych, a uczestnicy będą inwestowali w interwałach tygodniowych. Czyli będzie to 5 edycji konkursu, trwających od poniedziałku do piątku i po każdej edycji zostanie wyłonionych 10 zwycięzców.

 

Źródło: Newseria 

 

Więcej: 

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie