Chat with us, powered by LiveChat

Akcje JSW i Kernel typowane do opuszczenia WIG20

Skomentuj artykuł

W opinii Trigon DM akcje JSW i Kernela opuszczą skład indeksu WIG20 w nadchodzącej marcowej rewizji indeksów. W tworzonej przez GPW okresowej liście rankingowej brane pod uwagę są takie czynniki jak kapitalizacja spółki, wielkość free floatu i średnie obroty. Przypomnijmy, że akcje JSW i Kernela spadły najbardziej w 2014 roku spośród spółek z WIG20. Analityk Trigonu Maciej Marcinowski wskazuje, które spółki wejdą według niego do indeksu WIG20.

 

"Z dużym prawdopodobieństwem można już stwierdzić, że Energa i Cyfrowy Polsat wejdą do indeksu WIG20, zastępując Kernel i JSW. Ich wagi powinny wynieść odpowiednio 2,3 i 2,5 proc."

 

Dla porównania na koniec grudnia 2014 r. udział w WIG20 akcji JSW wynosił 0,47%, a Kernela 0,73%. Zdaniem analityka Trigona możliwe jest też opuszczenie WIG20 przez Lotos, a w jego miejsce mogłaby wejść Enea. Dla potencjalnych zmian ważne będą zachowania tych spółek w okresie stycznia. Informacja o rewizji indeksów powinna być ogłoszona przez GPW 13 lutego 2015 r., a zmiany wejdą w życie od 20 marca 2015 r.

 

Źródło: PAP, Trigon DM

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie