Chat with us, powered by LiveChat

JW Construction chce sprzedawać do 2 000 mieszkań rocznie

Skomentuj artykuł
© bnorbert3 - Fotolia.com

JW Construction szacuje sprzedaż w 2014 roku na 1 000 – 1 150 lokali. Przypomnijmy, że wstępne prognozy spółki zakładały sprzedaż na poziomie 2 000 lokali. Zostały one obniżone w połowie roku ze względu na wolniejsze niż planowane tempo uruchamiania nowych inwestycji za sprawą przedłużających się procedur administracyjnych. Po trzech kwartałach bieżącego roku spółka sprzedała 807 lokali. W samym III kwartale sprzedaż wyniosła 311 lokali, na podobnym poziomie kształtują się szacunki na ostatni kwartał 2014 roku. Jak poinformowała w rozmowie z PAP Małgorzata Szwarc-Sroka, dyrektor pionu ekonomicznego JW Construction, w październiku i listopadzie zostało sprzedanych blisko 200 lokali.

 

Na wyniki finansowe deweloperów wpływa głównie liczba nie sprzedanych, a przekazanych mieszkań. To właśnie te drugie są przede wszystkim ujmowane w przychodach ze sprzedaży. Po trzech kwartałach deweloper przekazał 380 mieszkań, a w całym roku prognozuje, że przekaże 600 – 700 lokali.

 

„Ostateczna liczba będzie zależała od tempa sprzedaży lokali gotowych. Nie zdecydowaliśmy się na ich dużą przecenę, stąd nie sprzedajemy ich tak szybko jak byśmy mogli. Zobaczymy też ile lokali uda nam się przekazać w etapie A Bliskiej Woli i czy klienci będą skłonni do odbioru mieszkań przed końcem roku” – skomentowała Małgorzata Szwarc-Sroka.

 

Przedstawicielka spółki poinformowała, że w kolejnych latach sprzedaż ma kształtować się na poziomie 1 500 -2 000 lokali rocznie. Po III kwartale bieżącego roku spółka miała ponad 1 000 lokali w ofercie na sprzedaż. W 2015 roku planowane jest rozpoczęcie budowy 2 000 mieszkań. W większości inwestycje będą prowadzone w Warszawie. Kluczowy wpływ na liczbę przekazań w 2015 roku ma mieć termin zakończenia etapu B Bliskiej Woli.

 

„Kluczowy będzie zwłaszcza etap B projektu Bliska Wola, w którym powstaje ok. 1.000 lokali. Zgodnie z harmonogramem jego budowa powinna się zakończyć na początku 2016 r., ale pracujemy nad tym, by stało się to wcześniej. Niemniej jednak, to właśnie 2016 r. powinien być rokiem znaczącej poprawy naszych wyników” – poinformowała Małgorzata Szwarc-Sroka.

 

 

Źródło: JW Construction, PAP

Autor artykułu

 

Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII

Posiadacz tytułu CFA i licencji doradcy inwestycyjnego (nr licencji 571). Ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych współpracuje od 2014 roku, obecnie na stanowisku dyrektora działu analiz. Autor licznych komentarzy rynkowych i analiz spółek notowanych na polskiej giełdzie. Prowadzi cykliczne webinary poświęcone analizie spółek z GPW oraz edukacyjny portfel akcyjny. Można go posłuchać w podcaście SII Echa Rynku. Prelegent na konferencjach inwestorskich. Autor wielu materiałów edukacyjnych, artykułów i webinarów, poświęconych zagadnieniom związanym z inwestowaniem i analizowaniem instrumentów finansowych. Zwolennik fundamentalnego podejścia do inwestowania.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie