Chat with us, powered by LiveChat

Skokowy wzrost akcji Eko Exportu. 50% w 8 sesji!

Skomentuj artykuł
© Natalia Merzlyakova - Fotolia.com

Eko Export poinformował dziś (tj. 04.11.2014) komunikatem bieżącym, że rozpoczyna rozruch linii technologicznej do pozyskiwania mikrosfery w Astanie w trybie ręcznym. Przejście na pełnym tryb automatyczny ma odbywać się stopniowo i zakończyć do 20 stycznia przyszłego roku. Instalacja należąca do Eko Exportu to pierwsza taka instalacja na świecie. Dzięki niej spółka będzie mogła pozyskiwać surowiec przez cały rok, co zniesie efekt sezonowości. Instalacja została wykonana na podstawie własnych patentów. Spółka już teraz planuje budowę kolejnych tego typu instalacji. Koszt jednej wydatek rzędu ok. 8 mln euro. Eko Export ma już podpisany list intencyjny w sprawie budowy instalacji na lagunie elektrowni Ekibastus GRES – największej elektrowni w Kazachstanie. Szacunkowe ilości pozyskania mikrosfery z tej elektrowni to ok. 45 000 - 50 000 ton rocznie.

 

Przypomnijmy, że Eko Export poszukuje partnera biznesowego w USA. W tym celu spółka podpisała we wrześniu tego roku umowę o świadczenie usług doradczych (jedną z „Wielkiej Czwórki”). Nawiązanie współpracy z silnym partnerem biznesowym ma zaowocować większą sprzedażą mikrosfery na rynkach zagranicznych oraz wsparciem kapitałowym dla nowo realizowanych inwestycji.

 

Kurs akcji Eko Exportu rośnie dziś w ciągu dnia o 10%. Jednak w ciągu ostatnich ośmiu sesji kurs wzrósł o ponad 50% opuszczając górą kanał zniżkowy. Dodajmy, że uruchomienie instalacji było datowane przez zarząd na znacznie wcześniejsze terminy i część inwestorów mogło już powątpiewać w udane zakończenie tej strategicznej inwestycji spółki.

 

Źródło: Stooq.pl

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie