Chat with us, powered by LiveChat

CD Projekt decyduje o wypłaceniu sobie dywidendy

Skomentuj artykuł
© Tijana - Fotolia.com

Grupa kapitałowa CD Projekt składa się z: CD Projekt RED Studio (studio deweloperskie zajmujące się tworzeniem gier), CDP.pl Sp. z o.o. (polski wydawca gier komputerowych i filmów) oraz z GOG Ltd. (globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier, zaliczana do ścisłej światowej czołówki).

Szybka dywidenda

Dnia 24 lipca 2014 roku odbyło się Zgromadzenie Wspólników spółki GOG. Spółka posiada tylko jednego wspólnika i jest nim CD Projekt. Na Zgromadzeniu podjęto uchwałę w sprawie wypłacenia dywidendy w wysokości 2,7 mln dolarów, a więc około 8,3 mln zł. W tym roku dywidenda podana jest w dolarach ze względu na zmianę przez GOG waluty rozliczeniowej z euro na dolara. Dywidenda ma być wypłacona już kolejnego dnia, a więc 25 lipca 2014 roku.

 

Spółka zależna GOG, zarejestrowana na Cyprze, już od dawna wypłaca dywidendę CD Projektowi. W 2012 roku było to 1,5 mln euro (ok. 6,2 mln zł), a w 2011 roku 1 mln euro (ok. 4,15 mln zł). Wyniki wypracowane przez GOG w 2013 roku to 57,6 mln zł przychodów i 9,5 mln zł zysku, w 2012 roku odpowiednio 42,1 mln zł i 8,25 mln zł, a w 2011 to 24,9 mln zł i 4,76 mln zł. Serwis GOG.com odwiedza co miesiąc 2,5 mln klientów.

Co w spółce piszczy

Rynek żyje ostatnio Wiedźminem III jeśli chodzi o CD Projekt. Premiera gry została przesunięta z jesieni 2014 roku na luty 2015 roku. Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o powodach przesunięcia daty premiery czy innych projektach spółki zapraszamy gorąco do zapoznania się z raportem analitycznym przygotowanym przez analityków SII! A w między czasie zapraszamy do obejrzenia  trailera Wiedźmina III, gry, w którą zagra sam Barack Obama!

 

 

Autor artykułu

 

Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII

Posiadacz tytułu CFA i licencji doradcy inwestycyjnego (nr licencji 571). Ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych współpracuje od 2014 roku, obecnie na stanowisku dyrektora działu analiz. Autor licznych komentarzy rynkowych i analiz spółek notowanych na polskiej giełdzie. Prowadzi cykliczne webinary poświęcone analizie spółek z GPW oraz edukacyjny portfel akcyjny. Można go posłuchać w podcaście SII Echa Rynku. Prelegent na konferencjach inwestorskich. Autor wielu materiałów edukacyjnych, artykułów i webinarów, poświęconych zagadnieniom związanym z inwestowaniem i analizowaniem instrumentów finansowych. Zwolennik fundamentalnego podejścia do inwestowania.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie