Chat with us, powered by LiveChat

Ursus - zapowiedź kolejnych kontraktów w Afryce

Skomentuj artykuł
© smereka - Fotolia.com

Ursus na początku sesji rośnie o blisko 20% na wysokich obrotach. Na otwarciu mieliśmy do czynienia z luką hossy. Skąd taka reakcja? Spółka poinformowała 2 dni temu komunikatem bieżącym o rozpoczęciu współpracy z Wojskową Akademią Techniczną, Politechniką Lubelską oraz Fabryką Osi Napędowych – SKB. Zakres współpracy ma obejmować m.in. prace badawcze nad rozwiązaniami technologicznymi przy budowie nowoczesnych maszyn rolniczych (m.in. ciągników). Prezes Zarajczyk powiedział też, że Ursus planuje przeprowadzić nową emisję akcji o wartości ok. 20 mln zł, z której środki mają posłużyć finansowaniu nowych kontraktów. Przypomnijmy, że w zeszłym roku spółka podpisała kontrakt na dostawę 3 tys. ciągników do Etiopii o wartości 90 mln dolarów, a jego realizacja ma rozpocząć się od drugiego i trzeciego kwartału.

 

Jednakże nową informacją z dnia wczorajszego jest zapowiedź kolejnych kontraktów w RPA i Angoli. O atrakcyjności rynku afrykańskiego dla spółki oraz jego specyfice wspominaliśmy wcześniej w naszym raporcie analitycznym.

 

Przypomnijmy też, że Ursus (jako członek konsorcjum ) realizuje kontrakt na dostawę 38 trolejbusów dla ZTM w Lublinie. Wartość kontraktu to 52,8 mln zł, a termin realizacji - marzec 2015 r. Wszystkie pojazdy powstaną w fabryce Ursusa w Lublinie. Dodatkowo spółka rozwija swoją działalność w Bośni i Hercegowinie w ramach joint-venture z lokalnym partnerem.

 

Źródło: Informacyjna Agencja Radiowa

 

Przeczytaj także:  Raport specjalny SII o Ursus SA

Posłuchaj także odcinka podcastu Echa Rynku, w którym mówimy o Ursusie

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie